Pomysł na poprawiny: grill w ogrodzie

podroz poslubna w azji

Biorąc ślub w miesiącach wiosenno-letnich i mając do dyspozycji ogród, warto zastanowić się nad urządzeniem tam poprawin. Niezobowiązująca impreza przy grillu jest ciekawą atrakcją.

 Na poprawiny w ogrodzie najlepiej założyć niezobowiązujące ubranieNa poprawiny w ogrodzie najlepiej założyć niezobowiązujące ubranie (by mastermaq )

Co założyć?

Impreza poprawinowa w ogrodzie przy grillu jest mniej zobowiązująca niż w restauracji czy ogrodzie.

Tu musi być przede wszystkim… wygodnie. Panna Młoda może założyć zwiewną sukienkę, Pan Młody natomiast krótkie, bawełniane spodnie (lub spodenki – w zależności od pogody) i koszulę. Warto też uprzedzić gości, aby nie zakładali garniturów i eleganckich sukni.

Menu poprawinowe

Na poprawinach w ogrodzie powinny królować dania z grilla. Kiełbaski, karkówki, kaszanki, udka i skrzydełka – obowiązkowo. Do tego coś dla jaroszy – marynowane tofu, kiełbaski sojowe, steki z seitana, ryba. Nie powinno też zabraknąć pieczywa oraz lekkich sałatek, w końcu o tej porze roku dostępne są w sprzedaży najpiękniejsze i najzdrowsze warzywa.

Wiele restauracji i domów weselnych oddaje Młodej Parze pozostałe jedzenie, które zostaje po całonocnej zabawie. Nim również można poczęstować gości, wystarczy je tylko podgrzać w piekarniku albo mikrofali.

Do picia: woda, soki, kawa i herbata oraz alkohol: wódka, piwo i wino.

Warto pomyśleć nad atrakcjami dla gościWarto pomyśleć nad grami i zabawami dla gości (by cliche )

Na grillu mogą pojawić się też rybyNa grillu mogą pojawić się też ryby (by haroldrcologne )

Gdzie posadzić gości?

Gdy nie wystarczy stołów i krzeseł (nawet tych pożyczonych od rodziny i sąsiadów), możemy rozścielić na trawie kilka koców.

Pikniki przecież też są na kocach, prawda? Starsze osoby lepiej jednak posadzić przy stole.

Ułatwiajmy sobie życie!

Wizja zrobienia u siebie poprawin, gdzie trzeba stać nad grillem, a później cały wieczór spędzić nad zlewem zmywając naczynia trochę odstrasza. Warto zainwestować w dużego grilla, na którym zmieści się spora porcja mięsa. Każdy z gości sam może podchodzić i nakładać sobie grillowane kawałki mięsa, ale na każdej imprezie znajdzie się osoba chętna do pilnowania – wielu mężczyzn to po prostu bardzo lubi. Zmywania naczyń będzie mniej dzięki papierowym albo plastikowym talerzom (w sprzedaży są też talerzyki z otrębów, można je… zjeść) oraz plastikowym kubkom i sztućcom.

Dodatkowe atrakcje

Żeby nie siedzieć w ciszy, można puścić muzykę (można wystawić na taras głośniki, są też głośniki przenośne, które można postawić bezpośrednio w ogrodzie. Atrakcją może być rozgrywka w siatkówkę, zabawa w kalambury, gra w badmintona.

Pamiętajmy, że go ogrodu możemy „zaprosić” też naszych czworonożnych przyjaciół – swoich i gości. Warto jednak uprzedzić gości, aby sprzątali po swoich pupilach.  

Poprawiny jak piknik…Poprawiny jak piknik… (by michellzappa )

W ogrodzie, przy domu też możemy świetnie się bawićW ogrodzie, przy domu też możemy świetnie się bawić (by king-edward )

Nie zapomnijmy o grillowanych pysznościach dla wegetarianNie zapomnijmy o grillowanych pysznościach dla wegetarian (by arvindgrover )