Poprawiny w domu i w ogrodzie - jak się przygotować?

podroz poslubna w azji

Dla wielu osób poprawiny są nieodłącznym elementem wesela. Niektóre restauracje albo sale weselne nie mają w swojej ofercie poprawin, wtedy można zorganizować je w innym miejscu, np. w domu.

 Na poprawinach w domu możemy odpuścić sobie elegancką sukienkę i garniturNa poprawinach w domu możemy odpuścić sobie elegancką sukienkę i garnitur (by ryan_polei )

Poprawiny w mieszkaniu

Poprawiny w mieszkaniu są alternatywą dla osób, które nie chcą kolejnej dużej imprezy, wolą ten czas spędzić na rozmowie z najbliższymi osobami. Z uwagi na ograniczoną przestrzeń, zaprosimy tylko niektórych gości. Każdy z nich musi mieć przecież miejsce przy stole.

Podczas takich poprawin można zaserwować gościom dania z wesela. Ciasta, sałatki, półmiski z przekąskami sprawdzą się idealnie. Do tego danie ciepłe, np. zupa, kotlety, zrazy lub ryba – zawsze ze świeżymi ziemniakami, kaszą albo ryżem.

Jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym, a za oknem jest cieplutko – poprawiny warto urządzić w ogrodzie.

Gości można poczęstować białym lub czerwonym winemGości można poczęstować białym lub czerwonym winem (by ryan_polei )

Poprawiny w ogrodzie

Bardzo fajnym pomysłem jest zorganizowanie poprawin w ogrodzie. Plusem tego miejsca jest przestrzeń – możemy zaprosić więcej gości. Minusem jest niestety uzależnienie od pogody, poprawiny w ogrodzie można zrobić tylko w późną wiosną, latem albo wczesną jesienią.

Idealnym menu na poprawiny w ogrodzie będzie grill! Tu mile widziane będą: karkówka, udka i skrzydełka kurczaka, kiełbaski, szaszłyki i oczywiście warzywa. Nie zapomnijmy też o surówkach i sałatkach, świeżym pieczywie oraz napojach. Dużym powodzeniem mogą się cieszyć też słodkości. Na stołach mogą pojawić się też dania z wesela, np. półmiski z wędlinami i serem, galarety i inne potrawy, których nie trzeba podgrzewać.

Do poprawin w ogrodzie powinniśmy się wcześniej przygotować. Stoły, wystarczająca liczba krzeseł, muzyka – to podstawa. Goście powinni mieć też swobodny dostęp do łazienki w domu. Typowo grillowego charakteru dadzą papierowe talerze i plastikowe kubeczki.

W ciepłe dni poprawiny można zorganizować w ogrodzieW ciepłe dni poprawiny można zorganizować w ogrodzie (by tophos )

Muzyka na poprawinach

Nie zapomnijmy o muzyce na poprawinach, również tych w domowym zaciszu. Tak jak napoje ugaszą pragnienie po zeszłonocnej zabawie, tak spokojna muzyka ukoi zmysły. W ogrodzie można puścić nieco żywszą muzykę, może któryś z gości skusi się i jeszcze zatańczy?

Grill na poprawinach? Czemu nie!Grill na poprawinach? Czemu nie! (by pegwinn )

Jak się ubrać na poprawiny w domu?

Poprawiny w domu nie są tak zobowiązujące jak w lokalu. Tu nie ma obsługi, która wszystko przygotuje, poda do stołu i posprząta. Wszystko trzeba zrobić samodzielnie. Dlatego też ważna jest wygoda. Lekka, zwiewna sukienka sprawdzi się idealnie, zarówno dla Panny Młodej jak i którejś z zaproszonych pań. Panowie mogą założyć nieformalną koszulę i ciemne spodnie jeansowe.

W ogrodzie zmieści się więcej gości niż w mieszkaniu...W ogrodzie zmieści się więcej gości niż w mieszkaniu... (by dinnerseries )

Zaproszenie na poprawiny

Na poprawiny zaprasza się zazwyczaj osoby przejezdne, aby przed podróżą do domu zjadły coś ciepłego. W przypadku poprawin w domu musimy zrobić jednak selekcję, ponieważ zwyczajnie się nie pomieścimy.

Jak zaprosić na poprawiny? Można do zaproszenia dołączyć bilecik z informacją dotyczącą miejsca i godziny. Możemy też zaprosić osobiście, np. podczas wesela.

Poprawiny urządzone w domowym zaciszu też są fajne!Poprawiny urządzone w domowym zaciszu też są fajne! (by rocketboom )