Limuzyną do ślubu. Koszt wynajęcia limuzyny

podroz poslubna w azji

Szczyt mody na limuzyny ślubne przeżywaliśmy co prawda kilka lat temu, ale wciąż „królowa samochodów” jest bardzo popularna wśród par, które chcą przy okazji swego ślubu zażyć odrobiny luksusu.

Bez wątpienia elegancka limuzyna wciąż robi duże wrażenie, para może poczuć się przez chwilę niczym hollywódzkie gwiazdy, a do przestronnego wnętrza zmieści się bez problemu każda suknia ślubna.

Elegancka limuzyna robi duże wrażenieElegancka limuzyna robi duże wrażenie (by gordontarpley )

Do jakiego wesela pasuje limuzyna?

Limuzyny wybierają zazwyczaj pary, które chcą pojechać do ślubu komfortowo, w atmosferze luksusu.

Wynajem takich aut jest bardziej kosztowny niż wypożyczenie wielu innych pojazdów na ślub, ale za to firma udostępniająca limuzynę dba o Parę Młodą w każdym calu. W przestronnym, pełnym wygód wnętrzu znajdzie się barek, sprzęt stereo, telewizor z DVD. Młodzi, jak również świadkowie, a być może i rodzice oraz niektórzy goście, dotrą do kościoła czy sali weselnej bardzo komfortowo. Szofer zatroszczy się o wygodę Pary Młodej.

Częstym powodem, dla którego wiele par decyduje się na wypożyczenie limuzyny jest nie tylko chęć poczucia z okazji własnego ślubu atmosfery „wielkiego świata” czy zwrócenia uwagi gości (a nawet przechodniów), ale również po prostu fakt, że ślub może być jedyną okazją, aby przejechać się tym luksusowym autem.

Jaką limuzynę wybrać?

Limuzyna najbardziej pasuje do ślubu w dużym kościele, na którym spodziewamy się sporej liczby gości, a także do wystawnych, eleganckich wesel. Na takie okazje możemy wybrać klasyczne modele limuzyn, np. nieśmiertelnego białego Lincolna lub Chryslera 300C. Samochód tego typu będzie idealny także do niektórych wesel tematycznych – np. w stylu hollywoodzkim. Wówczas koniecznie postarajmy się o czerwony dywan, który rozwinięty zostanie na drodze do naszego luksusowego auta!

Para pragnąca w tej elegancji nutki nowoczesności może zdecydować się na limuzynę sportową – np. Hummera czy Ford Excursion. Warta uwagi jest też np. limuzyna Porsche. Na wesele w stylu retro można pokusić się o limuzynę Rolls Royce’a lub Excalibur.

Limuzyna ślubna wcale nie musi być w białym kolorzeLimuzyna ślubna wcale nie musi być w białym kolorze (by achimh )

Cena wynajmu limuzyny na ślub kształtuje się zazwyczaj na poziomie od 300 do 800 zł za godzinęCena wynajmu limuzyny na ślub kształtuje się zazwyczaj na poziomie od 300 do 800 zł za godzinę (by yakobusan )

Wynajmujemy limuzynę

Cena wynajmu limuzyny na ślub kształtuje się zazwyczaj na poziomie od 300 do 800 zł za godzinę, w zależności od konkretnego modelu.

Często opłaca się wypożyczyć samochód na dłużej, ponieważ im dłuższy jest czas wynajmu, tym niższa stawka godzinowa.

Niektóre firmy nie udostępniają wszystkich swoich aut (zwłaszcza mniej dostępnych modeli) na czas krótszy niż 2 czy nawet 4 godziny. Za dodatkową opłatą można niekiedy zamówić też przyjazd szofera po gości, np. na lotnisko.

Na stronach internetowych firm możemy obejrzeć modele samochodów, zasięgnąć informacji na temat ich danych technicznych, porównać ceny za udostępnienie, a nawet dokonać rezerwacji. Wiele firm ustala warunki wynajmu samochodówindywidualnie, omawiając szczegółowo zakres usług i wymagania Pary Młodej (i dlatego nie zawsze zamieszcza swoje cenniki na stronie).

Większość przedsiębiorstw udostępnia limuzyny wyłącznie z własnym kierowcą, który posiada umiejętności i doświadczenie niezbędne do prowadzenia tak długiego pojazdu.

Dobrze jest zainteresować się wynajmem limuzyny na kilka miesięcy przed ślubem, zwłaszcza jeśli mamy na oku jakiś jeden, wymarzony model (jeśli jest to auto rzadziej spotykane i trudno dostępne – nawet wcześniej). Z drugiej strony, wiele firm ma tzw. oferty last minute, które dają rabat parom, które wypożyczą samochód we wskazanym terminie (np. dwa tygodnie po ukazaniu się ogłoszenia o promocji).

Na wesele w stylu retro można pokusić się o limuzynę Rolls Royce’a lub ExcaliburNa wesele w stylu retro można pokusić się o limuzynę Rolls Royce’a lub Excalibur (by thaimychu )

Sportowa limuzyna dla szalonej Pary MłodejSportowa limuzyna dla szalonej Pary Młodej (by fhsu )

 

Komentarze (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Limuzyna niestety kojarzy mi się z wiejskim weselem... Dziwię się parom, które nią jadą do ślubu Mi się marzy samochód retro Może jakiś artykuł o tych samochodach?

This comment was minimized by the moderator on the site

Wiele par wynajmuje limuzynę. Wcale nie jest obciachem! Większym wstydem jest wynajęcie mercedesa od kolegi. limuzyna hummer to w ogóle cacko!

This comment was minimized by the moderator on the site

My takim ogórkiem pojechaliśmy do ślubu Było wygodnie, dużo miejsca. Nawet poczęstowano nas lampką szampana na rozluźnienie. Dla mnie limuzyna to nie jest obciach.

This comment was minimized by the moderator on the site

A my z mężem jechaliśmy pięknym, starym garbusem. Oboje jesteśmy fanami tych samochodów

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location