Spontaniczni zakochani, czyli ślub w Las Vegas – jak wyglądają śluby w stolicy hazardu? Jak wziąć ślub w ślub w Las Vegas?

podroz poslubna w azji

Oryginalna ceremonia ślubna w wyjątkowym miejscu, gwarancja ładnej pogody i kuszące minimum formalności – Las Vegas zaprasza w swoje progi narzeczonych z nutką szaleństwa i spontaniczności.

W tym mieście każdego roku ślub zawiera prawie 120 tysięcy par. Ma na to wpływ nie tylko swoisty czar Las Vegas, ale również prostota organizacji samej uroczystości.

Las Vegas zaprasza spontanicznych zakochanychLas Vegas zaprasza spontanicznych zakochanych (by gcohen03 )

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...

Nawet najbardziej spontaniczny ślub w Las Vegas wymaga dopilnowania kilku formalności.

Żeby zawrzeć związek małżeński w Las Vegas trzeba najpierw udać się do sądu i zakupić tzw. licencję ślubną, której koszt wynosi ok. 60 dolarów. Następnie idzie się już do wybranej kaplicy, a tych w Światowej Stolicy Ślubów nie brakuje.

Największą popularnością cieszy się Graceland Wedding Chapel, gdzie miłość przysięgał m. in. Bon Jovi (1991) i gdzie odbywają się słynne "Elvis weddings". Pannę młodą może odprowadzić do ołtarza sobowtór króla rock and rolla, który dodatkowo zadedykuje nowożeńcom przebój Love Me Tender.

Ceremonia trwa niecałe 15 minut.

Wszystkich kaplic w Vegas jest niemal 80.

Jeśli narzeczeni nie mają własnego świadka, może nim zostać pracownik kapliczki.

Oczywiście nie musimy decydować się na ślub w samym mieście, możemy to zrobić na tle okolicznych krajobrazów z jeziorem Mead i kanionami w roli głównej.

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...
Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...

Graceland Wedding Chapel – tu ślubował m. in. Bon JoviGraceland Wedding Chapel – tu ślubował m. in. Bon Jovi (by time_anchor )

Po skończonej ceremonii ślubnej, państwo młodzi otrzymują certyfikat, który niestety nie ma mocy urzędowej.

Na stronie Urzędu Archiwisty Hrabstwa Clark należy zamówić odpis aktu małżeństwa. Cena wraz z przesyłką to około 15 dolarów. Akt można odebrać też osobiście w Clark County Marriage Bureau. Po otrzymaniu odpisu pozostaje już tylko zanieść go do tłumacza przysięgłego a następnie do Urzędu Stanu Cywilnego w Polsce.

Dzięki szybkiej, łatwej i przyjemnej formie zaślubin funkcjonującej w Las Vegas, młoda para może skupić się jedynie na swoim szczęściu. Dodatkowo koszt takiego ślubu jest niewysoki (około 100-500 dolarów za całość). Młodych przekonuje także odrobina szaleństwa, na jaką mogą sobie pozwolić w tym miejscu. Wiele par udaje się do Las Vegas w celu odnowienia przysięgi małżeńskiej.

W Polsce organizacją ślubów w Las Vegas zajmują się niektóre biura turystyczne.

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym modelu...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też perfekcyjnie...