Egzotyczny ślub na Seszelach – powiedz "tak" na wyspach oceanu Indyjskiego. Ślub pod palmą i w gorącym słońcu? Czemu nie!

Jeśli marzy nam się wyjątkowy ślub w egzotycznej atmosferze, na plaży lub pośród drzew palmowych, jedna z rajskich wysp Seszeli będzie idealnym miejscem na przyrzeczenie sobie nawzajem miłości.

Będzie to piękne wydarzenie, które można połączyć jednocześnie z niezapomnianą podróżą poślubną. Legalizacja zawartego na Seszelach ślubu w Polsce nie nastręcza ponadto żadnych trudności.

Seszele – idealna sceneria uroczystości zaślubinSeszele – idealna sceneria uroczystości zaślubin (by travelourplanet )

Zainteresują Cię również

Wesele jak z azjatyckiej baśni? Wesele jak z azjatyckiej baśni?
Pluszowe misie, kolorowe balony, suknie księżniczek, karoce, baśniowy las w tle; albo inaczej: hollywoodzki sen, mafiosi, wie...
Ślub i wesele w Turcji Ślub i wesele w Turcji
Turcja to ciekawy kraj, który znamy głównie z wakacyjnych wycieczek. Zachwyca wspaniałą pogodą, wyśmienitą kuchnią (na kt...

Seszele – rajskie wyspy

Seszele to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim, na północny wschód od Madagaskaru. Terytorium Seszeli składa się ze 115 wysp, z których tylko 33 są zamieszkane. Największe wyspy to Mahé (ze stolicą państwa, miastem Victoria), Praslin, Silhouette oraz La Digue.

Językami urzędowymi Seszeli są francuski, angielski oraz kreolski seszelski. 89% ludności stanowią Kreole (potomkowie ludności rdzennej i kolonistów francuskich). 86,5% mieszkańców wyznaje religię katolicką.

Wyspy znajdują się w strefie klimatu równikowego. Temperatura nie spada tu poniżej 20°C (zwykle jest od 24 do 30°C). Najchłodniejsze miesiące to lipiec i sierpień. Najprzyjemniejszy klimat panuje od maja do czerwca oraz od września do listopada. Od grudnia do kwietnia trwa na Seszelach pora ciepła, charakteryzująca się bardzo wysoką wilgotnością powietrza.

Około 10% powierzchni Seszeli pokrywają lasy tropikalne. Typowymi drzewami są palmy, ale znajdziemy tu również mahoniowce czy hebanowce. Zarówno świat flory, jak i fauny reprezentują liczne gatunki endemiczne. Krajobrazy są tu wyjątkowo piękne – lasy porastające zbocza niezbyt wysokich gór, plaże, ptaki morskie, błękitny ocean…

Lekkie, zwiewne, niezobowiązujące kreacje będą idealne na egzotyczny ślub na wyspach Lekkie, zwiewne, niezobowiązujące kreacje będą idealne na egzotyczny ślub na wyspach (by loudigiorgio )

Formalności

Formalności związane z wyjazdem oraz ślubem w Urzędzie Stanu Cywilnego na Seszelach (w porozumieniu z USC w Polsce) najlepiej załatwiać poprzez jedną z firm zajmujących się organizacją ślubów poza granicami naszego kraju. Dzięki temu unikniemy dużej części stresu związanego z przygotowaniami.

Przed wyjazdem narzeczeni muszą zgromadzić dokumenty niezbędne do zawarcia związku małżeńskiego oraz dać je do tłumaczenia tłumaczowi przysięgłemu języka francuskiego bądź angielskiego. Wymagane dokumenty to: odpis aktu urodzenia, kserokopia 2 pierwszych stron paszportu oraz dokument potwierdzający zdolność prawną do zawarcia związku małżeńskiego. Potrzebne są dodatkowo 2 fotografie oraz – w przypadku osób biorących ślub po raz kolejny w życiu – akt rozwodu bądź akt zgonu poprzedniego małżonka, przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.

Zainteresują Cię również

Podróż poślubna w Polsce Podróż poślubna w Polsce
Po stresach związanych z przygotowaniami do ślubu oraz samą uroczystością Młoda Para zasługuje na niezapomnianą podróż...
Podróż poślubna Podróż poślubna
Podróż poślubna jest wspaniałym dopełnieniem uroczystości zaślubin i zabawy weselnej. To niezapomniany czas, kiedy nowoże...

Dokumenty powinniśmy zgromadzić i wysłać za pośrednictwem firmy na Seszele najpóźniej ok. 3-4 tygodni od daty ślubu. Do USC na Seszelach trafiają wtedy kopie, natomiast oryginały bierzemy ze sobą w dniu wyjazdu. Para powinna przybyć na Seszele min. 72 godziny przed uroczystością.

Śluby cywilne na Seszelach udzielane są zwykle w dni robocze, w godzinach od 14:00 do 17:00. Jeśli chcemy wziąć ślub np. w sobotę, potrzebna będzie dodatkowa opłata.

Aby związek małżeński zawarty na Seszelach mógł być uznany w Polsce za legalny, konieczne będzie sporządzenie Apostille odpisu aktu małżeństwa, czyli poświadczenie tego dokumentu umożliwiające legalne jego użycie w innym państwie.

Nie zabraknie tu miejsc na zorganizowanie weselnego przyjęciaNie zabraknie tu miejsc na zorganizowanie weselnego przyjęcia... (by travelourplanet )

...oraz romantycznej nocy poślubnej...oraz romantycznej nocy poślubnej (by travelourplanet )

Oferty ślubne hoteli

Śluby odbywają się najczęściej na jednej z trzech wysp archipelagu: Mahé, Praslin i La Digue. Istnieje też często możliwość zorganizowania uroczystości na innej wyspie – za dodatkową opłatą.

Oferty ślubne hoteli są bardzo bogate (tzw. pakiety ślubne). Hotele posiadają bardzo dobre zaplecze gastronomiczne i sportowo-rozrywkowe; organizują ponadto wycieczki na sąsiednie wyspy czy wyjazdy na nurkowanie.

Narzeczeni często są witani w miły sposób (szampanem, koszem owoców tropikalnych itp.) już w momencie przyjazdu do hotelu. Atrakcje podczas ceremonii, a także w czasie kolejnych dni pobytu pary w hotelu uzależnione są od konkretnego pakietu oraz dodatkowych usług (niektóre są dodatkowo płatne, np. fryzjer czy wizażysta Panny Młodej, fotograf ślubny, bukiet Panny Młodej).

Do oryginalnych, egzotycznych elementów ceremonii mogą należeć muszle zdobiące stół (w tym jedna służąca jako talerzyk na obrączki), dekoracje z liści palmowych oraz świeżych kwiatów, lokalny tort weselny. Po ślubie niektóre hotele oferują parze specjalnie przygotowany pokój na noc poślubną. A może pokusić się o noc na jednym z niezamieszkałych atoli koralowych?

A może sesja ślubna na La Digue o zachodzie słońca?A może sesja fotograficzna na La Digue o zachodzie słońca? (by tiarescott )

Egzotyczne plumerie pięknie prezentują się we włosach i w bukiecie ślubnymEgzotyczne plumerie pięknie prezentują się we włosach i w bukiecie ślubnym (by EasyFigure )

Zainteresują Cię również

Ślub w Chinach Ślub w Chinach
Podobnie jak wszędzie indziej na świecie, także w Chinach ślub uważany jest za wydarzenie wyjątkowe, nie tylko z powodu po...
Ślub w Szkocji Ślub w Szkocji
Wielu Polaków nie wyobraża sobie przyjęcia weselnego, na którym trzeba by zapłacić za jedzenie i alkohol z własnej kieszeni...

 

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ale cudownie!! Zazdroszczę osobom, które się odważyły na taki krok. Mi się zawsze marzył ślub na rajskiej plaży, ale nigdy nie miałam odwagi. Poza tym mój narzeczony chce mieć wesele... Ślub tylko we dwoje nawet nie wchodzi w grę.

This comment was minimized by the moderator on the site

Mozna wziasc cywilny na Seszelach a koscielny w Polsce i kazdy bedzie zadowolony

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location