Ślub i wesele w Turcji. Panna Młoda - Turczynka. Zwyczaje ślubne w Turcji

podroz poslubna w azji

Turcja to ciekawy kraj, który znamy głównie z wakacyjnych wycieczek. Zachwyca wspaniałą pogodą, wyśmienitą kuchnią (na którą składają się nie tylko kebaby) oraz gościnnością.

A jak wygląda turecki ślub i wesele?

 Bardzo religijne Panny Młode zakrywają włosyBardzo religijne Panny Młode zakrywają włosy (by imajfoto )

Zainteresują Cię również

Wesele jak z azjatyckiej baśni? Wesele jak z azjatyckiej baśni?
Pluszowe misie, kolorowe balony, suknie księżniczek, karoce, baśniowy las w tle; albo inaczej: hollywoodzki sen, mafiosi, wie...
Podróż poślubna do słonecznej Turcji Podróż poślubna do słonecznej Turcji
Nadszedł czas na wymarzoną podróż poślubną. Jakim celem będzie nasza pierwsza wycieczka już jako małżeństwo? Może sł...

Tradycja i nowoczesność

Turcja to kraj różnorodny. Europejska nowoczesność przeplata się z nutą orientu. Jest to zauważalne nie tylko na ulicach miast, ale również podczas ceremonii zaślubin i obrządkach weselnych.

Czas rozpocząć wesele!Czas rozpocząć wesele! (by asimulator )

Zaręczyny

Dawniej wybieranie partnerów dla swoich dzieci było czymś normalnym. Rodzice chłopaka i dziewczyny spotykali się, uzgadniali szczegóły, dopiero po tym Młodzi mogli się zapoznać. Dziś jest to coraz rzadsze, spotykane głównie na wsiach.

Oświadczyny najczęściej odbywają się w czwartki i piątki – to najszczęśliwsze wg Islamu dni tygodnia.

Ślub

Tylko ślub cywilny jest w Turcji prawomocny, legalny. Śluby religijne również się odbywają, ale nie mają mocy prawnej, są częścią tradycji. Podczas ślubu cywilnego Państwo Młodzi mogą wymienić się obrączkami (nie jest to obowiązek).

Każda kobieta podczas ślubu chce wyglądać jak prawdziwa księżniczka. Dotyczy to również Turczynek. W dużych miastach spotkać można salony sukien ślubnych, gdzie te niczym nie odbiegają stylem od europejskich. Religijne Turczynki zakładają sukienki zasłaniające ramiona i dekolt, głowę okrywają chustą, by nie było widać włosów.  Panowie występują w eleganckich garniturach.

Zainteresują Cię również

Egzotyczny ślub na Seszelach Egzotyczny ślub na Seszelach
Jeśli marzy nam się wyjątkowy ślub w egzotycznej atmosferze, na plaży lub pośród drzew palmowych, jedna z rajskich wysp...
Ślub w Chinach Ślub w Chinach
Podobnie jak wszędzie indziej na świecie, także w Chinach ślub uważany jest za wydarzenie wyjątkowe, nie tylko z powodu po...

Turczynki też marzą o pięknej, białej sukni…Turczynki też marzą o pięknej, białej sukni… (by pedrosek )

Wesela w Turcji często odbywają się na świeżym powietrzuWesela w Turcji często odbywają się na świeżym powietrzu (by sequester )

Wesele

Wesele może różnić się w zależności od regionu. W większych miastach, np. Ankarze, Stambule czy Alanyi organizowane są na wzór europejski – z suto zastawionymi stołami, DJ-ami, w ekskluzywnych salach albo restauracjach nad morzem. Rodziny z głębokimi tradycjami wyprawiają często wesela, na których kobiety i mężczyźni bawią się osobno.

Wielożeństwo w Turcji

Wielożeństwo jest w Turcji zakazane. Są jednak śmiałkowie, którzy przeciwstawiają się prawu i biorą sobie drugą czy trzecią żonę – Islam na to pozwala. W takiej sytuacji, w świetle prawa ważne jest tylko pierwsze małżeństwo zawarte w tureckim Urzędzie Stanu Cywilnego. Pozostałe żony poślubiane są w obrządku muzułmańskim, często w tajemnicy.

Każda kobieta podczas ślubu chce wyglądać jak prawdziwa księżniczkaKażda kobieta podczas ślubu chce wyglądać jak prawdziwa księżniczka (by imajfoto )

 

Sesja zdjęciowa w StambuleSesja zdjęciowa w Stambule (by askolizzato71 )

Zainteresują Cię również

Ślub w Szkocji Ślub w Szkocji
Wielu Polaków nie wyobraża sobie przyjęcia weselnego, na którym trzeba by zapłacić za jedzenie i alkohol z własnej kieszeni...
Zwyczaje ślubne w Afryce Zwyczaje ślubne w Afryce
Afrykańskie zwyczaje ślubne ze względu na różnorodność kulturową zamieszkujących kontynent plemion zdecydowanie różni...

 

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location