Wieczór panieński – jak się bawią przyszłe Panny Młode?

podroz poslubna w azji

Wieczór panieński, nazywany też ostatnią nocą wolności, stanowi nie tylko okazję do spędzenia wspaniałego czasu w gronie przyjaciół, ale i oderwania się na chwilę od weselnych przygotowań.

Niekoniecznie musi to być wieczór spędzony w barze czy na dyskotece – warto zorganizować coś oryginalnego i zapadającego w pamięć na długo. Wystarczy tylko trochę chęci i... fantazji.

alt Wieczór panieński powinien być odskocznią od weselnych przygotowań (by carolyncoles )

Zainteresują Cię również

Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na twarz przed ślubem Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na twarz przed ślubem
Każda Panna Młoda marzy o tym, by na swoim ślubie wyglądać jak najpiękniej, aby jej skóra była promienna i gładka, cera...

Kiedy zorganizować imprezę?

Wieczór panieński czasami urządza się tuż przed samym ślubem. My radzimy jednak zorganizować tę imprezę na spokojnie, co najmniej dwa tygodnie przed wielkim dniem – im bliżej ślubu, tym pannie młodej może być trudniej się zrelaksować lub zwyczajnie może nie mieć czasu.

A może impreza w hawajskim stylu?Co powiecie na imprezę w hawajskim stylu? (by delainahaslam )

Jak zorganizować wieczór panieński?

Pierwszą rzeczą jaką trzeba uzgodnić jest... wybór osoby, która podejmie się wyzwania zorganizowania wieczoru. Tradycyjnie, za wszystkim stoi świadek i to on właśnie odpowiedzialny jest za całą imprezę.

Do obowiązków organizatora wieczoru panieńskiego należy m.in. zaproszenie gości, zebranie funduszy, zrobienie poczęstunku, a także zorganizowanie transportu, gier i całej zabawy.

Pomysły na spędzenie wieczoru panieńskiego

Tradycja wieczoru panieńskiego zaczęła odżywać całkiem niedawno. Niegdyś świętowano go w trochę odmienny sposób – wieczór przybierał formę śpiewów oraz porad starszych kobiet kierowanych do niedoświadczonej Panny Młodej.

Teraz najczęściej przyszła małżonka wraz z przyjaciółkami rzuca się w wir dyskotekowej zabawy i spędza całą noc w klubie.

Grupy świętujące wieczór panieński lubią wyróżniać się z tłumu. Najczęściej wszystkie dziewczyny ubrane są w tym samym kolorze lub mają specjalne szarfy czy śmieszne opaski z czułkami lub uszami króliczka.

Zainteresują Cię również

Buty idealne do ślubu i nie tylko Buty idealne do ślubu i nie tylko
Kiedyś nikt nie wyobrażał sobie butów ślubnych w kolorze innym niż biel i jej odcienie, co niestety wiązało się z mocno...
Sukienka na poprawiny Sukienka na poprawiny
Projektanci prześcigają się w tworzeniu sukienek na każdą okazję i w każdym stylu. Do wyboru więc mamy suknie typowo ś...

Dziewczyny nieprzepadające za tłumem i byciem w centrum uwagi mogą spędzić ten wieczór w gronie najbliższych przyjaciółek w jakiejś przytulnej knajpce lub w domowym zaciszu, oglądając filmy i popijając wino. Ciekawym pomysłem jest też pidżama party lub impreza z motywem przewodnim (np. gwiazdy filmowe, lata 20., disco itp.). Inną (już nieco droższą) opcją jest spędzenie całego weekendu w SPA.

Zawsze dobrym wyjściem dla fanki sportu jest gra w paintball i inne ciekawe formy aktywności – spływ kajakowy, quady, ścianka, itp. Im więcej szalonych pomysłów tym lepiej.

Odprężąjący wieczór panieński w salonie pięknościOdprężający wieczór panieński w salonie piękności (by uniquehotelsgroup )

A może tak wieczór panieński na autobusie? A może wieczór panieński na autobusie? (by gerrydincher )

Wieczór panieński to szalona impreza w kobiecym gronie – warto zadbać o „królową wieczoru” i sprawić, żeby czuła się w tym dniu wyjątkowoWieczór panieński to szalona impreza w kobiecym gronie – warto zadbać o „królową wieczoru” i sprawić, żeby czuła się w tym dniu wyjątkowo (by wswed )

Pamiątki z wieczoru panieńskiego

Przyjaciółki Panny Młodej zawsze obdarowują ją prezentami związanymi z tym wydarzeniem. Zazwyczaj jest to welon (np. czerwony lub różowy), bielizna, książki, kubki i przeróżne inne gadżety o tematyce erotycznej. Niektóre dziewczyny stają się tym dniu posiadaczkami swojej pierwszej, błękitnej podwiązki.

Pomysłową pamiątką może być też profesjonalna wspólna sesja zdjęciowa dziewczyn lub album ze zdjęciami.

Wieczór panieński najpepiej urządzić tydzień przed uroczystością ślubnąWieczór panieński najlepiej urządzić tydzień przed uroczystością ślubną (by amareta kelly )

Zainteresują Cię również

Dekolty sukien ślubnych Dekolty sukien ślubnych
Suknie ślubne mogą mieć różne fasony i kolory. Jednym z ważnych elementów, na który zwracamy dużą uwagę jest dekolt....
Piękne rzęsy w dniu ślubu Piękne rzęsy w dniu ślubu
Długie i gęste rzęsy to atrybut kobiecości, nie dziwi więc fakt iż każda Panna Młoda w dniu swojego ślubu chciałaby móc...

 

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja nie miałam wieczoru panieńskiego jako takiego. Dwie koleżanki wyciągnęły mnie tylko na spagetti i do klubu na drinka. Zatańczyłyśmy może ze 3 piosenki i do domu. Ale dla mnie to było akurat. Nie potrzebowałam całej tej szopki

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location