Wady i zalety sesji fotograficznej podczas wesela

podroz poslubna w azji

Przed, po a może w trakcie? Jaki moment jest najlepszy, by urządzić sesję ślubną? Wybór odpowiedniego dnia ma ogromne znaczenie i w znacznym stopniu może wpłynąć na końcowy efekt ślubnych fotografii.

Warto wcześniej przeanalizować wszystkie wady i zalety wybranej opcji. Poniżej przedstawiamy wady i zalety sesji odbywającej się w trakcie wesela.

 Sesja zdjęciowa w dzień ślubu ma sporo zalet ale również kilka wadSesja zdjęciowa w dzień ślubu ma sporo zalet ale również kilka wad (by jakrapong )

Zainteresują Cię również

Narzeczeńska sesja zdjęciowa Narzeczeńska sesja zdjęciowa
Przyszłe Pary Młody coraz częściej decydują się nie tylko na ślubną sesję zdjęciową, ale także na sesję narzeczeńską. Jak ona...
Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie
Sesje zdjęciowe plenerowe są piękną pamiątką ze ślubu. Najczęściej odbywają się po weselu – dzień, dwa lub dłużej. Jeśli jeszcze...

Na sesji uwiecznić można także rodzinę i przyjaciół Na sesji uwiecznić można także rodzinę i przyjaciół (by tophos )

 Zalety

 • Pierwszą i podstawową zaletą jest fakt upieczenia dwóch „pieczeni na jednym ogniu”. Oboje małżonkowie są pięknie wystylizowani, odpadają więc dodatkowe koszty związane z np. czesaniem czy makijażem.
 •  

  Nie trzeba również rezerwować dodatkowego wolnego dnia, lub też brać urlopu w pracy.
 • Dzięki temu, że sesja odbywa się w dniu ślubu, para ma pewność, że na zdjęciach będzie wyglądać identycznie jak w kościele i na weselu, a zdjęcia oddadzą wszelkie emocje, które tego dnia im towarzyszą i odmalowują się na ich twarzach.
 • Sesja odbywająca się podczas wesela może być dla Młodej Pary odskocznią od całego zamieszania wokół ich osoby i chwilą tylko dla siebie.
 • Przeważnie sesja wykonywana w dniu ślubu jest tańsza, niż ta rezerwowana w innym dniu.
 • Tego dnia nie tylko przyszli małżonkowie wyglądają odświętnie, można więc na sesję zebrać np. rodziców czy świadków, aby mieć wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Sesja wykonywana podczas wesela pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze Sesja wykonywana podczas wesela pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze (by tophos )

Zainteresują Cię również

Sesja zdjęciowa na chwilę przed ślubem – wady i zalety Sesja zdjęciowa na chwilę przed ślubem – wady i zalety
Sesja zdjęciowa przed ślubem, w trakcie czy po? Wielu z nas zastanawia się kiedy jest najlepszy czas. Poniżej przedstawiamy...
Co zrobić z pupilem podczas wesela? Co zrobić z pupilem podczas wesela?
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Co z nim zrobić podczas wesela? Zabrać ze sobą, zostawić u przyjaciół czy oddać do hotelu...

Wady

 • Czas przeznaczony na wykonanie zdjęć jest znacznie okrojony, co może rzutować na efekt końcowy zdjęć.
   
  Trzeba więc dużo wcześniej dokładnie zaplanować miejsce i omówić koncepcję zdjęć, aby później nie tracić czasu na szukanie odpowiedniego ujęcia.
 • Ograniczenie dotyczą nie tylko czasu poświęconego na wykonanie zdjęć, ale również wyboru miejsca.
   
  Wszelkie dalsze plenery nie wchodzą w grę. Trzeba zadowolić się pobliskim parkiem, lasem czy ogrodem, chyba że akurat mieszkamy nad morzem.
 • Pośpiech i brak odpowiedniej ilości czasu na wykonanie zdjęć czy poprawiania ujęć, może spowodować u Młodej Pary dodatkowy stres, co z pewnością będzie widoczne na ślubnych fotografiach.
 • Para Młoda musi liczyć się także z tym że straci nieco z weselnej zabawy.
 • W dniu ślubu nie można również pozwolić sobie na większą ekstrawagancje czy spontaniczność. Para Młoda musi uważać, aby przez przypadek nie wybrudzić lub nie zniszczyć swoich strojów.
 • Gdy opadną emocje związane ze ślubem kościelnym i towarzyszącym mu stresem może pojawić się zmęczenie, co niestety będzie później widoczne na zdjęciach.

Decydując się na sesję w trakcie trwania wesela, trzeba liczyć się z tym że stracimy trochę zabawyDecydując się na sesję w trakcie trwania wesela, trzeba liczyć się z tym że stracimy trochę z zabawy (by varintsai )

Największą wadą sesji w dniu ślubu jest ograniczony czas na zrobienie zdjęćNajwiększą wadą sesji w dniu ślubu jest ograniczony czas na zrobienie zdjęć (by tophos )

Aby nie stracić czasu na dojazd, sesja ślubna musi się odbyć w pobliżu miejsca zamieszkania Młodej ParyAby nie stracić czasu na dojazd, sesja ślubna musi się odbyć w pobliżu miejsca zamieszkania Młodej Pary (by mcgraths )

 

Zainteresują Cię również

Sesja ślubna na łonie przyrody Sesja ślubna na łonie przyrody
Jeśli zależy wam na romantycznej sesji zdjęciowej z przepięknymi krajobrazami w tle, to koniecznie powinniście zdecydować się na...
Zimowa sesja ślubna Zimowa sesja ślubna
Śluby zimą nie cieszą się w dużą popularnością, głównie ze względu na nieprzyjemną aurę pogodową. Jednak zima w Polsce potrafi być...