Zimowa sesja ślubna. Pomysł na ciekawą sesję zdjęciową w środku zimy

podroz poslubna w azji

Śluby zimą nie cieszą się w dużą popularnością, głównie ze względu na nieprzyjemną aurę pogodową. Jednak zima w Polsce potrafi być również piękna, a pokryta białym puchem przyroda zachwycać.

Śnieżnobiały, iskrzący się w słońcu zimowy krajobraz może stanowić przepiękne tło dla ślubnej sesji zdjęciowej.

Zimowy krajobraz może być również bardzo piękny i romantycznyZimowy krajobraz może być również bardzo romantyczny (by lythienhoang )

Zainteresują Cię również

Wesele jak z azjatyckiej baśni? Wesele jak z azjatyckiej baśni?
Pluszowe misie, kolorowe balony, suknie księżniczek, karoce, baśniowy las w tle; albo inaczej: hollywoodzki sen, mafiosi, wieś,...
Narzeczeńska sesja zdjęciowa Narzeczeńska sesja zdjęciowa
Przyszłe Pary Młody coraz częściej decydują się nie tylko na ślubną sesję zdjęciową, ale także na sesję narzeczeńską. Jak ona...

Nieprzewidywalna pogoda

Plenerowa sesja ślubna to prawdziwe wyzwanie zarówno dla Młodej Pary jak i fotografa. Wiadomo, że o tej porze roku warunki pogodowe mogą być różne – od dodatnich temperatur i siąpiących deszczów po siarczyste mrozy i zamiecie śnieżne. Pogoda wpływa także na zimowy krajobraz. Jeśli przez dłuższy czas temperatura oscyluje w okolicy 0 stopni Celsjusza, krajobraz jest szary i smętny, co oczywiście nie będzie dobrze prezentować się na zdjęciach. Z kolei bardzo niskie temperatury nie sprzyjają długiemu pozowaniu, często w samej sukni czy garniturze, a dodatkowo mogą uszkodzić sprzęt fotograficzny.

Aby mieć pewność, że trafimy na dobrą pogodę i świeży, piękny biały śnieg, warto wybrać takiego fotografa, który będzie do dyspozycji Młodej Pary z dnia na dzień.

Sesja ślubna zimą to wyzwanie zarówno dla Młodej Pary jak i fotografaSesja ślubna zimą to wyzwanie zarówno dla Młodej Pary jak i fotografa (by alexindigo )

Przed sesją

Do zimowej sesji plenerowej należy dobrze się przygotować. Po pierwsze przed wyjściem z domu warto zjeść ciepły i sycący posiłek, a także zabrać ze sobą termos z gorącą herbatą, kawą lub kakao. Jeśli na zewnątrz jest mróz, warto ubrać się na cebulkę i możliwie jak najcieplej. Pan Młody pod garnitur może ubrać specjalną odzież termiczną. Panna Młoda, która ma długą suknie i nie będzie pokazywać nóg również może ubrać pod nią termiczne legginsy.

Nad wodą

Jezioro czy staw mają niepowtarzalny urok także zimą. Zamarznięta tafla wody i biały krajobraz wokół mogą być pięknym tłem dla romantycznej sesji zdjęciowej. W sesji wykorzystać można motyw karmienia kaczek lub jazdy na łyżwach po zamarzniętym jeziorze.

Do sesji zimą warto dobrze się przygotowaćDo sesji zimą warto dobrze się przygotować (by sleepyjeanie )

Zainteresują Cię również

Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie
Sesje zdjęciowe plenerowe są piękną pamiątką ze ślubu. Najczęściej odbywają się po weselu – dzień, dwa lub dłużej. Jeśli jeszcze...
Ślub i wesele w wieczór sylwestrowy Ślub i wesele w wieczór sylwestrowy
Wybór daty ślubu to nie lada dylemat. Podczas gdy jedne pary koncentrują się na miesiącach z literką „r” w nazwie czy też ważnych...

Zimowa sesja w parku

Ośnieżone parkowe alejki, drzewa i ławki to kolejne zimowe tło idealne do ślubnej fotografii. W sesji można wykorzystać sanki, na których Pan Młody ciągnie Pannę Młodą lub oboje zjeżdżają z górki. Lepienie bałwana, wojna na śnieżki czy robienie anioła w śniegu to tylko niektóre z zabaw, jakie można wykorzystać podczas robienia zdjęć, aby były one nie tylko piękne, ale również ciekawe i zabawne.

Sesja w górach

Wiadomo, że nie ma piękniejszego krajobrazu zimą niż ośnieżone szczyty i doliny górskie. Jeśli więc, mamy taką możliwość koniecznie sesję ślubną zróbmy w górach. Tematem przewodnim może być przyroda i górskie krajobrazy, ale również zimowe sporty jak narty i łyżwy. Świetnym pomysłem jest również wynajęcie sani zaprzężonych w konie, lub zorganizowanie kuligu.

Jęśli sesja ślubna zimą to nieniecznie w górach!Jęśli sesja ślubna zimą to nieniecznie w górach! (by cerrahg )

Jarmark bożonarodzeniowy

Jeśli sesja ślubna odbywa się w grudniu warto jako temat przewodni wykorzystać jarmarki i targi bożonarodzeniowe, w czasie trwania których miasto jest pięknie udekorowane, a drewniane budki i stragany uginają się od barwnych i błyszczących dekoracji a także słodkich pierników.

Zalety sesji zimą

  • Piękne zimowe krajobrazy
  • Niepowtarzalny świąteczny klimat
  • Wolne terminy fotografa
  • Mniejszy koszt wynajęcia fotografa

Zaletą zimowej ślubnej sesji jest bez wątpienia jej oryginalność Zaletą zimowej ślubnej sesji są bez wątpienia oryginalne ujęcia (by scoobsmx6 )

Wady zimowej sesji

  • Trudne warunki pogodowe
  • Brak możliwości zaplanowania konkretnego dnia na sesję
  • Dodatkowy wydatek związany z zakupem wierzchnich okryć, obuwia lub specjalnej bielizny termicznej

Jedną z wad sesji o tej porze roku jest konieczność zakupu dodatkowych okryćJedną z wad sesji o tej porze roku jest konieczność zakupu dodatkowych okryć (by viphotographer )

Zainteresują Cię również

Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety
Przed, po a może w trakcie? Jaki moment jest najlepszy, by urządzić sesję ślubną? Wybór odpowiedniego dnia ma ogromne znaczenie i...
Sesja zdjęciowa na chwilę przed ślubem – wady i zalety Sesja zdjęciowa na chwilę przed ślubem – wady i zalety
Sesja zdjęciowa przed ślubem, w trakcie czy po? Wielu z nas zastanawia się kiedy jest najlepszy czas. Poniżej przedstawiamy...

 

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location