Sesja ślubna w plenerze. Plenerowe zdjęcia ślubne. Pomysły na ciekawą ślubną sesję zdjęciową

Jeszcze nie tak dawno Pary Młode decydowały się głównie na ślubną sesję zdjęciową w studiu fotograficznym. Dziś coraz większą popularnością cieszą się zdjęcia w plenerze. Dlaczego? Plenerowa sesja zdjęciowa daje większe pole do popisu, jest bardziej naturalna, może oddać więcej emocji a w dodatku być wspaniałą zabawą.

Panna Młoda na tle soczystej zieleniPanna Młoda na tle soczystej zieleni (by merrimentevents )

Udany plener stanie się pamiątką, do której małżonkowie chętnie będą powracać.

Obecnie fotografowie proponują zwykle kompleksową usługę: zdjęcia z uroczystości zaślubin oraz z wesela (tzw. „reportaż”) + plenerowa sesja zdjęciowa (zwana w skrócie „plenerem”).

Zainteresują Cię również

Wesele jak z azjatyckiej baśni? Wesele jak z azjatyckiej baśni?
Pluszowe misie, kolorowe balony, suknie księżniczek, karoce, baśniowy las w tle; albo inaczej: hollywoodzki sen, mafiosi, wieś,...
Narzeczeńska sesja zdjęciowa Narzeczeńska sesja zdjęciowa
Przyszłe Pary Młody coraz częściej decydują się nie tylko na ślubną sesję zdjęciową, ale także na sesję narzeczeńską. Jak ona...

Ślubna sesja zdjęciowa w kwitnącym ogrodzieŚlubna sesja zdjęciowa w kwitnącym ogrodzie (by merrimentevents )

Gdzie zorganizować plenerową sesję zdjęciową?

Na łonie natury

Pomysłów na plener jest mnóstwo. Propozycjami dla miłośników natury są parki, ogrody, górskie doliny, ukwiecone łąki, plaża czy okolice jeziora. Niektóre Pary Młode nie obawiają się nawet kąpieli w ślubnych kreacjach! Ciekawym pomysłem jest też wypożyczenie łodzi, żaglówki lub roweru wodnego.

Zdjęcia ślubne na łonie naturyZdjęcia ślubne na łonie natury (by merrimentevents )

Z historią w tle

Wielbiciele zabytków mogą wybrać miejską starówkę, zamek, pałac, dwór czy klimatyczne ruiny. Interesującym tłem będzie także zabytkowa wiejska zabudowa skansenów: domy kryte strzechą, drewniane okiennice, koronkowe firanki i gliniane naczynia.

Magia zabytkowej architekturyMagia zabytkowej architektury (by mikegeorge )

W klimacie industrialnym

Oryginalne fotografie mogą powstać na pozornie mało atrakcyjnym, wręcz odpychającym tle: na terenie opuszczonego budynku czy starej fabryki lub na moście kolejowym. Elegancka Para Młoda pięknie wówczas kontrastuje z surowością otoczenia.

Z miastem w tleZ miastem w tle (by expose_switch )

Retro

A może marzą się Wam zdjęcia retro w stylizowanym wnętrzu i z zabytkowym autem w roli głównej? W tym wypadku niebanalne znaczenie będzie miał także sposób obróbki zdjęć.

Plener w stylu retroPlener w stylu retro (by expose_switch )

Oryginalnie-ekstremalnie

Niektóre pary stawiają wręcz na ekstremalne sesje – podczas skoku ze spadochronem czy na bungee. Do innych oryginalnych wyborów należą np. tor gokartowy, stadion piłkarski czy wnętrza centrum sztuki współczesnej.

Z odrobiną szaleństwa…Z odrobiną szaleństwa… (by eugeniowilman )

Zainteresują Cię również

Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie
Sesje zdjęciowe plenerowe są piękną pamiątką ze ślubu. Najczęściej odbywają się po weselu – dzień, dwa lub dłużej. Jeśli jeszcze...
Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety
Przed, po a może w trakcie? Jaki moment jest najlepszy, by urządzić sesję ślubną? Wybór odpowiedniego dnia ma ogromne znaczenie i...

Za granicą

Bardzo dobrym i coraz popularniejszym pomysłem jest zorganizowanie sesji plenerowej podczas podróży poślubnej. Jest to najlepsza okazja do posiadania pamiątkowych zdjęć z wymarzonego miejsca w Polsce lub za granicą – na słonecznej plaży wśród palm, w górach, pod wieżą Eiffla czy na tle starożytnych ruin… Jeśli marzy nam się taka sesja, podsuńmy ten pomysł fotografowi (oczywiście musimy się wówczas liczyć z koniecznością zorganizowania mu wycieczki).

A może kilka romantycznych kadrów na plaży?A może kilka romantycznych kadrów na plaży? (by joeflood )

Wybór fotografa

Aby nasz plener był udany, musimy oczywiście wybrać odpowiednią osobę, która go wykona. Najlepiej zacząć od zapoznania się ze stronami internetowymi wybranych fotografów. Powinny one prezentować galerie z przykładowymi, zrealizowanymi już plenerowymi sesjami zdjęciowymi.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze warto spotkać się z fotografem osobiście. Możemy wówczas zapytać o jego doświadczenie w ślubnej fotografii plenerowej oraz o pomysły na plener dla nas. Niektórzy fotografowie zapewniają np. odpowiednie gadżety (parasole, rowery, kapelusze) lub służą pomocą w rezerwacji nietypowych miejsc, jak np. skansen czy wynajęty jacht.

W plenerze bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenieW plenerze bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie (by merrimentevents )

Jeśli mamy własną wizję naszej sesji, podzielmy się nią i posłuchajmy, jak wybrany fotograf by ją zorganizował.

Nawet najlepszy fachowiec, dysponujący umiejętnościami oraz programami komputerowymi do obróbki zdjęć nie wykona naszej sesji w sposób zadowalający za pomocą średniej klasy aparatu. W plenerze bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. Profesjonalny aparat musi być w stanie wykonać dobre zdjęcia zarówno w słabym, jak i w ostrym świetle – nikt nie może nam bowiem zagwarantować idealnej pogody.

Nie zapomnijmy o ciekawych akcesoriachNie zapomnijmy o ciekawych akcesoriach (by expose_switch )

W dzień ślubu czy po ślubie?

Obecnie mało kto decyduje się na sesję fotograficzną wykonywaną w dniu ślubu. Coraz więcej par woli zorganizować ją kilka dni po uroczystości. To prawda, że trzeba będzie jeszcze raz przywdziać suknię, pójść do fryzjera i wizażystki. Koszty będą zapewne większe. A jakie są zalety takiej późniejszej sesji?

Przede wszystkim, mnóstwo czasu w porównaniu do napiętego programu w dniu ślubu, kiedy to sesja mogłaby być zorganizowana jedynie w osiągalnym (czyli niekoniecznie w wymarzonym) plenerze, to znaczy w miejscu położonym niedaleko kościoła czy urzędu. Będziemy mieli ograniczoną ilość czasu, co nie pozostawi wiele możliwości na eksperymenty. Dodajmy, że pogoda nigdy nie jest pewna i może skutecznie pokrzyżować nam plany.

Sesja zdjęciowa wykonana kilka dni po ślubie oszczędzi nam niepotrzebnego stresuSesja zdjęciowa wykonana kilka dni po ślubie oszczędzi nam niepotrzebnego stresu (by expose_switch )

Jeśli zdecydujemy się na późniejszą sesję, będziemy w stanie spokojnie ustalić z fotografem termin pleneru, łącznie z godziną (co również jest istotną kwestią, w której profesjonalista powinien nam doradzić – na przykład najpiękniejsze zdjęcia na łonie natury wychodzą w pogodny dzień rano i późnym popołudniem, kiedy światło słoneczne nie jest zbyt ostre). Będziemy mogli spędzić w plenerze tyle czasu, ile potrzeba. Znacznie powiększy się nam również pula miejsc do wyboru, gdyż nie będzie nas już tak wiązać odległość.

Malowniczym tłem sesji zdjęciowej może być np. skansenMalowniczym tłem sesji zdjęciowej może być np. skansen (by merrimentevents )

Niektórzy mogą rzec, że przecież po ślubie opadną emocje, nie będzie to już dzień tak szczególny. Odpowiedzieć im można tak: emocje z pewnością opadną – przede wszystkim opadnie stres, a dzień sesji i tak będzie wyjątkowy dla młodego małżeństwa. Para będzie mogła skupić się tylko na sobie, nie patrzeć na zegarek, nie myśleć o tym, co będzie za kilka godzin.

Zdjęcia plenerowe wykonane po ślubie zazwyczaj wychodzą bardziej naturalnie i spontanicznie… a Panna Młoda nie będzie musiała wciąż troszczyć się o fryzurę i suknię, jak w przypadku sesji przed uroczystością. Niektóre panie z pewnością przyznają, że z ogromną przyjemnością wskoczyły w swoją ślubną kreację po raz drugi – takich okazji niestety nie ma w życiu zbyt wiele.

Niektóre Pary Młode nie wahają się przed realizacją najbardziej szalonych pomysłów Niektóre Pary Młode nie wahają się przed realizacją najbardziej szalonych pomysłów... (by Melanie Dueck )

Zainteresują Cię również

Sesja zdjęciowa na chwilę przed ślubem – wady i zalety Sesja zdjęciowa na chwilę przed ślubem – wady i zalety
Sesja zdjęciowa przed ślubem, w trakcie czy po? Wielu z nas zastanawia się kiedy jest najlepszy czas. Poniżej przedstawiamy...
Co zrobić z pupilem podczas wesela? Co zrobić z pupilem podczas wesela?
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Co z nim zrobić podczas wesela? Zabrać ze sobą, zostawić u przyjaciół czy oddać do hotelu...

...takich jak np. lot balonem...takich jak np. lot balonem (by eoin )

Komentarze (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

Mnie kręcą industrialne klimaty

This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo podobają mi się szalone sesje. Spodobały mi się jednak też zdjęcia na waszej stronie, te delikatne i zmysłowe.

This comment was minimized by the moderator on the site

Lubię plenery na wsi: w polu, ze stosami siana, z traktorami, lasem itp.
Pamiętam takie śmieszne zdjęcia kolegi sprzed około 10 lat, w studiu fotograficznym, gdzie wieś była, owszem, ale narysowana na tle za młodą parą. Szczerze mówiąc już wtedy...

Lubię plenery na wsi: w polu, ze stosami siana, z traktorami, lasem itp.
Pamiętam takie śmieszne zdjęcia kolegi sprzed około 10 lat, w studiu fotograficznym, gdzie wieś była, owszem, ale narysowana na tle za młodą parą. Szczerze mówiąc już wtedy wyglądało to dość komicznie: w tych czasach by chyba nie przeszło.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

My nie mieliśmy sesji i bardzo żałuję Cyknęliśmy sobie tylko kilka zdjęć w trakcje wesela, obok był lasek. Teraz jak patrzę na piękne i pomysłowe zdjęcia innych par to bardzo żałuję, że sama takich nie mam.

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location