Zabawy weselne – jak poderwać gości z siedzeń? Jak rozkręcić imprezę weselną?

Suknia ślubna i garnitur wybrane, sala zarezerwowana, menu ułożone, DJ zaklepany. Czas teraz pomyśleć nad zabawami, które nieco rozruszają gości weselnych i wspomogą integrację.

W tym celu możemy całkowicie zdać się na prowadzącego lub przejąć pałeczkę i na własną rękę poszukać ciekawych zabaw i konkursów.

Zabawy weselne możemy wybrać sami lub zdać się na wodzireja czy DJ-aZabawy weselne możemy wybrać sami lub zdać się na wodzireja czy DJ-a (by sfllaw )

Zainteresują Cię również

Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...
Obrączki ślubne z różowego złota Obrączki ślubne z różowego złota
Miedź w różnych jej odcieniach na dobre rozgościła się w sklepach jubilerskich i wnętrzarskich. Delikatny, różowawy, metaliczny...

Nieodłączny element wesela

Zabawy weselne są nieodłącznym punktem przyjęcia. Wprowadzają świetny nastrój i integrują gości. Najczęściej odbywają się podczas oczepin, a także podczas przerw w tańczeniu.

Aby zabawy i konkursy były udane, musimy zadbać o to, by mogli wziąć w nich udział wszyscy, zarówno starsi, jak i młodsi.

Gry i zabawy weselne prowadzi DJ lub wodzirej. Nie zawsze jednak musimy zgadzać się z jego pomysłami. Niektóre konkursy są silnie nacechowane erotyzmem, co może zgorszyć osoby starsze lub dzieci. Dlatego zawsze warto wcześniej spotkać się z prowadzącym i umówić na konkretne, wybrane przez nas zabawy. Pamiętajmy też, że zabaw nie może być za dużo – goście muszą mieć czas na taniec, rozmowę oraz jedzenie.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na konkursy i zabawy, w których mogą wziąć udział goście w każdym wieku.

Doskonałą inpsiracją do wszelkiego typu zabaw weselnych są kolorowe balonyDoskonałą inpsiracją do wszelkiego typu zabaw weselnych są kolorowe balony (by djromanj )

„Balony”

Do balonów wrzucone zostały karteczki z wypisanymi obowiązkami domowymi. Para Młoda po kolei przebija balony i czyta na głos zawartość karteczki, np.: „Raz w miesiącu będę myła samochód”, „W każdy weekend będę gotował obiady”, „Cierpliwie będę znosił godzinne zakupy w sklepach odzieżowych” czy „Z uśmiechem będę witała teściową”.

„Złapać Pannę Młodą”

Zadaniem Pana Młodego jest złapać Pannę Młodą… nie jest to jednak takie łatwe, bo otoczona jest ona innymi paniami, które utrudniają do niej dostęp.

Gry i zabawy prowadzi DJ lub wodzirejGry i zabawy prowadzi DJ lub wodzirej (by 1uk3 )

„Gorące krzesła”

Na środku sali ustawione są krzesła. Haczyk tkwi w tym, że jest ich o jedno mniej niż uczestników zabawy. Uczestnicy tańczą w rytm muzyki po całej sali, gdy melodia ucichnie – siadają na krzesłach. Osoba, dla której zabraknie krzesła odpada. Wygrywa uczestnik, który zajmie ostatnie krzesło.

„Taniec z zabawką”

Do tej zabawy potrzebna będzie duża maskotka lub dmuchana zabawka. W rytm muzyki tańczy kilka par, jeden z panów tańczy z zabawką. Gdy muzyka przestanie grać, panowie jak najszybciej muszą zmienić partnerki. Ten, który nie zdążył – tańczy z maskotką.

„Pantofelek”

Uczestniczki konkursu układają na środku sali swoje buty. Panowie biorą jeden z nich i szukają właścicielki. Nagrodą jest oczywiście wspólny taniec.

Zabawy weselne są nieodłącznym punktem przyjęciaZabawy weselne są nieodłącznym punktem weselnego przyjęcia (by akeg )

„Jabłko Adama”

W zabawie bierze udział kilka par. Każda z nich otrzymuje jabłko uwiązane na sznurku. Zadanie polega na zjedzeniu przez partnera owocu bez użycia rąk. Pamiętajmy, że im sznurek dłuższy, tym trudniej zjeść owoc.

„Mumia”

W tym konkursie również bierze udział kilka par. Panie obwiązują partnerów papierem toaletowym, tak aby powstała mumia. Najładniej owinięty mężczyzna zostaje nagrodzony. O zwycięstwie decyduje oczywiście publiczność, czyli goście weselni.

Zainteresują Cię również

Ślub i wesele w odcieniach różu Ślub i wesele w odcieniach różu
Róż to jeden z najpiękniejszych i najbardziej optymistycznych kolorów z całej palety barw. To zdecydowanie kolor szczęścia, nie...
Mała czarna na wesele Mała czarna na wesele
Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częściej można ją spotkać na weselnych przyjęciach. O kim mowa? Oczywiście o małej czarnej....

„Podaj całusa dalej”

Goście weselni stają w kręgu. Pan Młody całuje w policzek osobę stojącą obok niego, ale nie Pannę Młodą. Każda kolejna osoba robi to samo. Na samym końcu goście wyśpiewują „gorzko, gorzko" dla Państwa Młodych.

Zabawy i konkursy wprowadzają świetny nastrój i integrują gościZabawy i konkursy wprowadzają świetny nastrój i integrują gości (by jimwall )

„Zapoznanie”

Celem tej zabawy jest zapoznanie się gości weselnych. Panowie i panie ustawiają się w dwóch rzędach na przeciwko siebie. Każda osoba mówi, co jej się podoba w osobie, która stoi na przeciwko, np. buty, usta, włosy, sukienka czy oczy. Następnie każdy musi pocałować tę osobę we wcześniej wybrane miejsce.

„Wygibasy”

W tej zabawie biorą udział pary. Panowie stają i kręgu, panie ustawiają się za nimi. Włączana jest muzyka, a panie wykonują na czas kolejne czynności: wskakują na plecy panów, zeskakują, okrążają biegiem kółko, przechodzą pod nogami panów i znów wskakują „na barana” partnera. Przegrywa pani, która jako ostatnia wskoczy na plecy swojego mężczyzny.

Zabaw weselnych jest naprawdę wiele, dlatego warto wybrać te najciekawszeZabaw weselnych jest naprawdę wiele, dlatego warto zastanowić się nad trafnym ich wyborem (by 45688285@N00 )

„Zoo”

W zabawie bierze udział 14 osób, które podzielone są na dwie drużyny, siadające w rzędzie naprzeciwko siebie. Każda osoba ma też przydzieloną rolę: Mama, Tato, Jacuś, Agatka, Maciuś, Pies Azor i Słoń. Wodzirej lub DJ czyta tekst i za każdym razem kiedy pojawi się nazwa postaci, uczestnik okrąża swoją drużynę i siada na miejsce. Wygrywa drużyna, która najszybciej wykona zadanie.

Jedną z odmian weselnej zabawy  w zoo jest zabawa w karetęJedną z odmian weselnej zabawy w zoo jest zabawa w karetę (by jeffchristiansen )

Tekst zabawy:

Był piękny dzień, więc TATO postanowił zabrać DZIECI do zoo, by mogły zobaczyć SŁONIA. Poszedł więc do MAMY żeby obwieścić jej tę wiadomość. DZIECI bardzo się ucieszyły, a najbardziej ZOSIA. WITEK powiedział: zabierzmy też AZORA. AZOR, jak to AZOR, ucieszył się jak przystało na PSA - radośnie zamerdał ogonem. JACEK i WITEK bardzo chcieli zobaczyć SŁONIA. DZIECI zapiszczały radośnie. RODZICE (czyli mama i tata biegną) przygotowywali się do wyjazdu, a AZOR biegał miedzy nogami swoich PANÓW. Pogoda dopisywała, ZOSIA postanowiła zabrać AZORA na spacer przed wyjściem do zoo, ale WITEK ubiegł ZOSIĘ, i AZOR od dawna był na spacerze. W końcu późnym popołudniem cała RODZINA zapakowała się w trabanta i ruszyła w kierunku zoo. W zoo stał dumnie SŁOŃ. Rany jaka wielka trąba, wykrzyczały DZIECI. MAMA uciszała radosne piski swoich POCIECH. TATA, głowa RODZINY opowiadał o tym czym żywi się SŁOŃ. DZIECI słuchały zainteresowane. Tylko AZOR, jak to nasz kochany AZOR, merdał ogonem zainteresowany bardziej motylem niż SŁONIEM. ZWIERZĘTA (tu biegnie słoń i pies) chyba nie przypadły sobie do gustu. Po wszystkich piskach i wrzaskach radości, RODZINA pojechała do domu, tylko SŁOŃ został tam gdzie stał. Tak, to był piękny rodzinny dzień dla wszystkich TATY, MAMY, WITKA, JACKA, ZOSI I AZORA.

Nie zapomnijmy o nagrodach dla zwyciężców!Nie zapomnijmy o nagrodach dla zwycięzców! (by iluvcocacola )

„Kapsel”

W konkursie bierze udział minimum trzech panów. Każdy z nich przywiązuje na sznureczku piłeczkę pingpongową, za pomocą której musi przesuwać umieszczony na podłodze kapsel. Wygrywa osoba, która jak najszybciej przesunie kapsel do mety.

Nagrody

Oczywistą rzeczą jest, że za wygrany konkurs należy się nagroda. Najczęściej jest to oczywiście wódka weselna. Inne prezenty, które z pewnością rozśmieszą naszych gości weselnych to np.:

Zainteresują Cię również

Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych
Bywa że dobór odpowiedniego stroju na ślub i wesele spędza sen z powiek niejednego gościa weselnego, bez względu na płeć. Poniżej...
DJ na weselu DJ na weselu
Wybór najlepszej oprawy muzycznej wesela jest nie lada wyzwaniem, musi ona bowiem odpowiadać gustom zarówno Państwa Młodych jak i...

  • Ekspres do kawy – gazeta Super Express i kawa
  • Zastawa stołowa – talerze i sztućce jednorazowe
  • Nagroda niespodzianka – czekoladowe jajko z niespodzianką
  • Odkurzacz bezprzewodowy – zmiotka i szufelka
  • Wycieczka dookoła świata – globus
  • Kolacja dla dwojga w restauracji chińskiej – ryż i pałeczki
  • Wycieczka do Finlandii – butelka Finlandii

Aby zabawy i konkursy się udały, musimy postarać się aby mogli wziąć w nich udział wszyscy, zarówno ci młodsi jak i starsiAby zabawa była udana, musimy dopasować konkursy do wieku i charakteru naszych gości (by Katsu Nojiri )

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie lubię zbytnio zabaw weselnych. U nas chyba ich nie będzie.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja i narzeczony również nie lubimy zabaw weselnych i też ich nie planujemy na naszym weselu.

This comment was minimized by the moderator on the site

Zabawy na weselu to podstawa!
Pamiętajcie że wesele nie jest dla Pary Młodej tylko dla gości !
Trzeba patrzeć zawsze na potrzeby drugiego człowieka a nie na czubek własnego nosa!

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location