Wady i zalety sesji zdjęciowej przed ślubem

Sesja zdjęciowa przed ślubem, w trakcie czy po? Wielu z nas zastanawia się kiedy jest najlepszy czas. Poniżej przedstawiamy wady i zalety sesji zdjęciowej przed ceremonią ślubną w kościele albo Urzędzie Stanu Cywilnego.

 Niektóre pary na sesję zakładają obrączkiNiektóre pary na sesję zakładają obrączki (by tophos )

Zalety

 • Nienaganna fryzura i makijaż – Dzięki sesji ślubnej przed ślubem, Panny Młode nie muszą ponownie odwiedzać fryzjera i kosmetyczki. Na zdjęciach ślubnych będą wyglądały identycznie jak podczas ceremonii w kościele albo USC.
 • Atrakcyjna cena – Sesja przed ślubem może być odrobinę tańsza, bo fotograf nie będzie musiał „poświęcać” dla nas kolejnego dnia.

Na sesję przedślubną warto wybierać miejsca, gdzie się nie ubrudzimy…Na sesję przedślubną warto wybierać miejsca, gdzie się nie ubrudzimy… (by tophos )

Zainteresują Cię również

Wesele jak z azjatyckiej baśni? Wesele jak z azjatyckiej baśni?
Pluszowe misie, kolorowe balony, suknie księżniczek, karoce, baśniowy las w tle; albo inaczej: hollywoodzki sen, mafiosi, wieś,...
Narzeczeńska sesja zdjęciowa Narzeczeńska sesja zdjęciowa
Przyszłe Pary Młody coraz częściej decydują się nie tylko na ślubną sesję zdjęciową, ale także na sesję narzeczeńską. Jak ona...

 • Świadkowie w komplecie – Ciekawym pomysłem jest uwiecznienie na zdjęciach ślubnych świadków. Po ślubie często każdy się rozjeżdża (szkoła, praca, obowiązki domowe) i wspólne zdjęcia mogą być niemożliwe.
 • Czas na podróż poślubną – Sesja zdjęciowa przed ślubem jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zaraz po weselu wyruszają w podróż poślubną.
 • Wszystko w jeden dzień – Planując sesję zdjęciową przed ślubem, a nie kilka dni po, nie będziemy musieli brać dodatkowego dnia wolnego.

Plusem sesji przedślubnej jest zrobiony już makijaż i ułożona fryzuraPlusem sesji przedślubnej jest zrobiony już makijaż i ułożona fryzura (by tophos )

Zainteresują Cię również

Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie
Sesje zdjęciowe plenerowe są piękną pamiątką ze ślubu. Najczęściej odbywają się po weselu – dzień, dwa lub dłużej. Jeśli jeszcze...
Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety
Przed, po a może w trakcie? Jaki moment jest najlepszy, by urządzić sesję ślubną? Wybór odpowiedniego dnia ma ogromne znaczenie i...

Wady

 • Ograniczony czas – Sesje zdjęciowe mogą trwać godzinami. W przypadku sesji przed ślubem, czas jest znacznie ograniczony. Trzeba przecież odwiedzić fryzjera, kosmetyczkę i na czas dotrzeć do kościoła albo USC.
 • Ograniczone miejsca – Sesja przed ślubem najczęściej odbywa się w studio albo pomieszczeniach zamkniętych, np. w restauracjach, pałacach czy w kinie. Na kilka godzin przed ślubem nie będziemy przecież pozować fotografowi w jeziorze.
 • Stres – Strach związany z samym ślubem, przyjęciem weselnym czy nawet o makijaż czy fryzurę może nie pozwolić nam się rozluźnić, przez co na zdjęciach wyjdziemy sztywno albo smutno. Przedślubny stres jest czasem tak silny, że nie da się go ukryć, nawet promiennym uśmiechem.
 • PrzesądWedług starego przesądu, Pan Młody nie powinien widzieć małżonki w sukni ślubnej przed ceremonią. W przypadku sesji przed ślubem to niemożliwe.
 • Suknia i garnitur – Podczas ceremonii chcielibyśmy wyglądać nienagannie. Należy więc uważać, aby nie zabrudzić sukni ślubnej.

Minusem sesji zdjęciowej przed ślubem jest ograniczony czasMinusem sesji zdjęciowej przed ślubem jest ograniczony czas (by tophos )

Sesję zdjęciową można wykonać np. w studioSesję zdjęciową można wykonać np. w studio (by tophos )

Zainteresują Cię również

Co zrobić z pupilem podczas wesela? Co zrobić z pupilem podczas wesela?
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Co z nim zrobić podczas wesela? Zabrać ze sobą, zostawić u przyjaciół czy oddać do hotelu...
Sesja ślubna na łonie przyrody Sesja ślubna na łonie przyrody
Jeśli zależy wam na romantycznej sesji zdjęciowej z przepięknymi krajobrazami w tle, to koniecznie powinniście zdecydować się na...

 

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Przyjaciółka miała taką właśnie sesję ślubną. Jedyny minus, jaki widzę to pośpiech właśnie, ale ja jestem zwolenniczką szybkich, pakietowych rozwiązań, więc jestem za Nie lubię sesji pięć tygodni po ślubie, kiedy już aura nowożeńska dawno minęła

There are no comments posted here yet

Skomentuj

 1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location