Sesja zdjęciowa narzeczeńska – czy warto?. Przedślubna sesja zdjęciowa dla zakochanych

podroz poslubna w azji

Przyszłe Pary Młody coraz częściej decydują się nie tylko na ślubną sesję zdjęciową, ale także na sesję narzeczeńską. Jak ona wygląda i czy warto się na nią zdecydować? Odpowiadamy!

Narzeczeńskie sesje zdjęciowe sa coraz bardziej popularne wśród parNarzeczeńskie sesje zdjęciowe są coraz bardziej popularne wśród par (by johnhopephotography )

Czy warto?

Oczywiście, że tak!

Zainteresują Cię również

Wesele jak z azjatyckiej baśni? Wesele jak z azjatyckiej baśni?
Pluszowe misie, kolorowe balony, suknie księżniczek, karoce, baśniowy las w tle; albo inaczej: hollywoodzki sen, mafiosi, wieś,...
Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie
Sesje zdjęciowe plenerowe są piękną pamiątką ze ślubu. Najczęściej odbywają się po weselu – dzień, dwa lub dłużej. Jeśli jeszcze...

 

Okres narzeczeństwa to ważny i jeden z piękniejszych etapów związku – w końcu właśnie postanowiliście spędzić wspólnie resztę swojego życia. Ponadto zbliżający się ślub jest swoistym rytuałem przejścia, kończącym pewien etap waszego życia.

Oczywiście, w dobie dzisiejszych technologii, każda para może pochwalić się milionem wspólnych zdjęć: zrobionych telefonem, aparatem czy tabletem. Ale ile z nich są naprawdę dobre? Ile z nich mieliście ochotę wywołać i oprawić w ramkę? Profesjonalna sesja fotograficzna da wam taką możliwość, a zdjęcia z niej będą piękną pamiątką, podsumowaniem i uczczeniem waszego związku oraz tego co wspólnie razem przeżyliście. Z pewnością po wielu latach będziecie chętnie wracać do tych zdjęć i z sentymentem wspominać czasy sprzed ślubu.

Jak wygląda?

Sama sesja fotograficzna nie różni się specjalnie od innych, np. ślubnych. Najczęściej wykonywana jest na pół roku lub rok przed planowanym ślubem. Wcześniej należy umówić się z fotografem, wybrać termin oraz omówić pomysł i plener zdjęciowy.

Okres narzeczeństwa to jeden z piękniejszych etapów związku, warto uwiecznić go na zdjęciach!Okres narzeczeństwa to jeden z piękniejszych etapów związku, warto uwiecznić go na zdjęciach! (by johnhopephotography )

Wspólne zdjęcia będą piękną pamiatką z czasów narzeczeństwaWspólne zdjęcia będą piękną pamiatką z czasów narzeczeństwa (by johnhopephotography )

Wybór pleneru należy do pary - może to być ukochane miasto, miejsce pierwszego spotkania lub łono naturyWybór pleneru należy do pary - może to być ukochane miasto, miejsce pierwszego spotkania lub łono natury (by johnhopephotography )

Jaki plener?

Wybór jest właściwie nieograniczony.

Zainteresują Cię również

Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety
Przed, po a może w trakcie? Jaki moment jest najlepszy, by urządzić sesję ślubną? Wybór odpowiedniego dnia ma ogromne znaczenie i...
Sesja zdjęciowa na chwilę przed ślubem – wady i zalety Sesja zdjęciowa na chwilę przed ślubem – wady i zalety
Sesja zdjęciowa przed ślubem, w trakcie czy po? Wielu z nas zastanawia się kiedy jest najlepszy czas. Poniżej przedstawiamy...

Sesja może odbyć się w waszym rodzinnym mieście, w waszych ulubionych miejscach  lub w mieście do którego zawsze chcieliście się wybrać. A może bardziej romantycznie - na wsi, wśród łąk i pól? Za ciekawe tło robić będą także ogrody i parki czy leśne ścieżki. A może plener nad wodą? Jeziora i morze stanowią piękną scenerię dla zdjęć. To na co się zdecydujecie zależy głównie od waszej i fotografa wizji oraz możliwości organizacyjnych.

W co się ubrać?

W przypadku sesji ślubnych nikt nie ma wątpliwości w co powinien się ubrać. Ale co w przypadku sesji narzeczeńskiej? Czy obowiązuje jakiś specjalny dress code? Czy należy sesję potraktować jak specjalną okazję i ubrać się elegancko, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Powinniśmy ubrać się tak, aby czuć się i wyglądać dobrze, bez względu na to czy będzie to garnitur i sukienka wizytowa czy też jeansy i t-shirt.

Doświadczeni fotografowie najczęściej zalecają, aby wybrane stroje były w żywych, wesołych kolorach, gdyż takie po prostu dobrze wyglądają na zdjęciach. Jeśli natomiast najlepiej czujemy się w stonowanych beżach i szarościach, dobrze postawić na kolorowe dodatki lub rekwizyty.

Ile kosztuje?

Sesja narzeczeńska jest na ogół znacznie tańsza niż plenerowa sesja ślubna wykonywana po ślubie, a jej koszt to na ogół kilkaset złoty. Ceny oczywiście różnią się w poszczególnych miastach i u poszczególnych fotografów.

Zalety sesji narzeczeńskiej

  • Piękna pamiątka z „narzeczeńskich czasów”.
  • Chwila oddechu i przyjemności w wirze przygotowań do ślubu.
  • Możliwość bliższego poznania i wypróbowania fotografa, który będzie obecny na ślubie.
  • Oswojenie się z obiektywem i pozowaniem.
  • Przyszłe Panny Młode mogą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i podczas sesji narzeczeńskiej wypróbować makijaż jaki będą mieć w dniu ślubu.

Sesję zdjęciową wykonuje się na kilka miesięcy lub rok przed ślubemSesję zdjęciową wykonuje się na kilka miesięcy lub rok przed ślubem (by johnhopephotography )

Podczas sesji powinniśmy mieć na sobie to, w czym czujemy się dobrzePodczas sesji powinniśmy mieć na sobie to, w czym czujemy się dobrze (by johnhopephotography )

Sesja narzeczeńska to dodatkowy wydatek rzędu kilkuset złoty Sesja narzeczeńska to dodatkowy wydatek rzędu kilkuset złoty (by johnhopephotography )

Warto mieć piękne i profesjonalnie wykonane zdjęcia, które później będą stanowić ozdobę wspólnego mieszkania Warto mieć piękne i profesjonalnie wykonane zdjęcia, które później będą stanowić ozdobę wspólnego mieszkania (by johnhopephotography )

 

Zainteresują Cię również

Co zrobić z pupilem podczas wesela? Co zrobić z pupilem podczas wesela?
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Co z nim zrobić podczas wesela? Zabrać ze sobą, zostawić u przyjaciół czy oddać do hotelu...
Sesja ślubna na łonie przyrody Sesja ślubna na łonie przyrody
Jeśli zależy wam na romantycznej sesji zdjęciowej z przepięknymi krajobrazami w tle, to koniecznie powinniście zdecydować się na...