Zdjęcia z zaręczyn

 

Żyjemy w czasach, gdy każdą wyjątkową chwilę życia możemy szybko uwiecznić na zdjęciu lub filmie. Co więcej, kadry tych chwil w ekspresowym tempie przesyłamy do bliskich.

Często zdjęciami dzielimy się na portalach społecznościowych. Zaręczyny nie są wyjątkiem, wszak to jeden z najbardziej wzruszających momentów w naszym życiu.

Najpierw zapraszamy ukochaną na randkę…Najpierw zapraszamy ukochaną na randkę… (by ryan_polei )

Coraz częściej możemy podziwiać zamieszczane w sieci zdjęcia mężczyzny padającego na kolana i kobiety ze łzami szczęścia w oczach, mówiącej to najważniejsze "tak".

Co w tym takiego niezwykłego? Otóż kluczowy akt zaręczyn to tak naprawdę tylko chwila i wcale nie tak łatwo uwiecznić go na pamiątkowym zdjęciu.

Czy warto mieć zdjęcia z zaręczyn?

Na początku warto zadać sobie pytanie, czy chcielibyśmy, aby w naszym rodzinnym albumie znalazły się takie zdjęcia? Czy jesteśmy zwolennikami dokumentowania wszystkiego i wszędzie, czy jednak wolimy, aby urok ulotnych chwil pozostał nienaruszony? W końcu narzeczeńską sesję zdjęciową można z powodzeniem zorganizować jakiś czas po zaręczynach.

Kadry z mężczyzną klęczącym na kolano, z bukietem w jednej i otwartym pudełeczkiem na biżuterię w drugiej dłoni, mogą kojarzyć się kiczowato, ale wszystko zależy od tego, jak podejdziemy do tematu. Zdjęcia ilustrujące niniejszy artykuł są najlepszym dowodem na to, że zaręczynowa sesja zdjęciowa może być piękna i wzruszająca.

Jak zrobić zdjęcia z zaręczyn?

Jeśli już jesteśmy pewni, że chcemy uwiecznić swoje zaręczyny na zdjęciach, trzeba się dobrze zastanowić, jak to zorganizować. Będzie to nie lada wyzwanie dla panów, wszak zaręczyny w większości sytuacji są dla wybranki niespodzianką.

Potem wyjmujemy tajemnicze pudełeko…Potem wyjmujemy tajemnicze pudełeczko… (by ryan_polei )

Następnie padamy na kolana...Następnie padamy na kolana... (by ryan_polei )

Opcje mamy trzy:

  • Zaręczynowe selfie z użyciem selfie sticka - jeśli przezywamy tę chwilę tylko we dwoje gdzieś w leśnej głuszy.
  • Jeśli oświadczamy się w obliczu rodziny, możemy poprosić kogoś z bliskich o wykonanie zdjęcia (ewentualnie niech to będzie kelner w restauracji lub przyjaciel, który niezauważony zaczai się gdzieś w pobliżu).
  • Jeśli zaręczyny to totalna niespodzianka, możemy wynająć zdolnego fotografa, który zrobi nam zdjęcia z ukrycia.

Dlaczego zdolnego? Cóż, wykonanie dobrego zdjęcia bez wcześniejszych przygotowań może być trudne, a zaręczyny mają to do siebie, że przebiegają dość spontanicznie. Taki fotograf musi się wykazać dyskrecją i refleksem, o talencie nie wspominając.

Jest jeszcze czwarta opcja, na którą może liczyć tylko niewielu z nas: przypadkowy przechodzień, urzeczony naszym widokiem postanowi pstryknąć nam zdjęcie. Takie rzeczy się zdarzają, co z pewnością potwierdzą: Fiona Newlands i Michael Kent, którzy zaręczyli się na Islandii i odszukali przez internet osobę, która przypadkowo zrobiła im zdjęcie.

Nie ulega wątpliwości, że zaręczyny to wyjątkowa, niepowtarzalna chwila. Czy fotorelacja pozbawi ją magii i autentyczności? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Otrzymujemy jedyną, właściwą odpowiedźOtrzymujemy jedyną, właściwą odpowiedź (by ryan_polei )

Zdradzamy, kto zadbał o oprawę fotograficzną…Zdradzamy, kto zadbał o oprawę fotograficzną… (by ryan_polei )

I pieknie pozujemy już jako narzeczeni.I pięknie pozujemy już jako narzeczeni. (by ryan_polei )

Zdjęcia: Ryan Polei, udostępniane na licencji CC-BY-ND.

 

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location