Mity związane ze ślubem cywilnym

podroz poslubna w azji

Ze ślubem cywilnym wiąże się wiele mitów. Wokół słyszy się, jest mniej ważny, pospolity, po którym nie można nawet pobawić się na weselu. Osoby tak twierdzące są w błędzie. Ślub zawarty w Urzędzie Stanu Cywilnego jest równie ważny i może być nawet piękniejszy od kościelnego.

 Tanecznym krokiem w stronę szczęśliwego małżeństwaTanecznym krokiem w stronę szczęśliwego małżeństwa (by johnhopephotography )

Ślub cywilny jest brzydki i nudny

Ślub cywilny nie musi być ani brzydki, ani tym bardziej nudny. 1 marca 2015 roku weszła w życie ustawa zezwalająca pobrać się w innym miejscu niż Urząd Stanu Cywilnego. Może być to więc usłana kwiatami polana, plaża albo przydomowy ogród. Ślub cywilny trwa krótko, średnio około 15-20 min, ślub kościelny – ponad dwa razy dłużej. Nie zdążymy więc się znudzić...

Zainteresują Cię również

Ślub cywilny krok po kroku Ślub cywilny krok po kroku
Ceremonia ślubna w Urzędzie Stanu Cywilnego trwa przeważnie 15 minut, jest więc znacznie krótsza od ślubu kościelnego, co nie...
Miłosne znaczenie kwiatów – kolory, liczby i gatunki Miłosne znaczenie kwiatów – kolory, liczby i gatunki
Kwiaty i ich kolory mają duże znaczenie, zwłaszcza dla osób przesądnych. Jeśli nasza ukochana do nich należy, lepiej upewnić się...

Kto powiedział, że do ślubu cywilnego nie można pójść w białej sukni?Kto powiedział, że do ślubu cywilnego nie można pójść w białej sukni? (by johnhopephotography )

Ślub cywilny jest mniej ważny niż ślub kościelny

Ważność obydwu ślubów jest sprawą indywidualną. Z prawnego punktu widzenia ważniejszy jest ślub cywilny, duchowego – kościelny.  Nikt nie powinien umniejszać powagi ślubu zawartego w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Panna Młoda nie może mieć na ślubie cywilnym białej sukni

Panna Młoda może pójść do ślubu w sukni w jakim kolorze chce, również w białej. Co więcej, może być to suknia z trenem albo o kroju princessy. Owszem, przyjęło się, że biały kolor zarezerwowany jest tylko dla Panny Młodej kroczącej do ołtarza, ale dlaczego ta biorąca ślub cywilny nie mogłaby poczuć się jak księżniczka?

Stres daje się we znaki również podczas ślubu cywilnegoStres daje się we znaki również podczas ślubu cywilnego (by johnhopephotography )

Zainteresują Cię również

Wpadki Młodej Pary na ślubie i weselu Wpadki Młodej Pary na ślubie i weselu
Nie ma wesel idealnych. Są sytuacje niezależne od nas, takie jak ulewa, korek w drodze do kościoła czy nagłe wyłączenie prądu na...
Formalności związane ze ślubem cywilnym Formalności związane ze ślubem cywilnym
Ślub cywilny to uroczyste złożenie oświadczeń o zawarciu małżeństwa przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Stanowi on prawną...

Na ślub cywilny nie jest potrzebny fotograf i oprawa muzyczna

Ślub, nieważne czy cywilny czy kościelny, to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu. Warto uwiecznić go na zdjęciach, którymi będziemy mogli chwalić się po latach naszym dzieciom oraz wnukom. W ramach oszczędności można poprosić gości o robienie zdjęć, ale lepiej przeznaczyć sumę pieniędzy na profesjonalnego fotografa, który uwieczni całą ceremonię ślubną i przyjęcie oraz wykona sesję plenerową. Podczas ceremonii w Urzędzie Stanu Cywilnego również może pojawić się fotograf.

Nieprawdą też jest, że niepotrzebna jest oprawa muzyczna. Aby ślub był piękniejszy, bardziej wyjątkowy można wynająć kwartet smyczkowy czy panią grająca na fortepianie.

A po ślubie - zabawa weselnaA po ślubie – zabawa weselna (by johnhopephotography )

Po ślubie cywilnym nie można mieć wesela

Po ślubie cywilnym można mieć zarówno obiad, jak i wesele, nawet huczne. Najczęściej Młode Pary decydują się na uroczysty obiad, ale nie oznacza to, że nie mogą, albo nie wypada urządzić przyjęcia na 100 osób.

Ślub cywilny związany jest z szeregiem formalności

Ze ślubem cywilnym są związane formalności, ale są one do przejścia i jest ich znacznie mniej niż w przypadku ślubu kościelnego. Tutaj przykładowo nie musimy odbywać nauk przedmałżeńskich czy dwukrotnie spowiadać się przed ceremonią.

Zainteresują Cię również

Ślubne mity Ślubne mity
Biała suknia ślubna, alkohol na weselu albo miesiąc miodowy w słonecznej Grecji.  Ze ślubem i weselem wiąże się wiele przesądów,...
Jaki miesiąc jest najlepszy na ślub? Jaki miesiąc jest najlepszy na ślub?
Sezon ślubny zaczyna się już w maju i trwa do września. Zazwyczaj jest wtedy ciepło i słonecznie. Największe „oblężenie” jest...

Sesję zdjęciową w plenerze można mieć również po ślubie cywilnymSesję zdjęciową w plenerze można mieć również po ślubie cywilnym (by johnhopephotography )