Ślubne mity: biała suknia ślubna, alkohol na weselu, menu i podróż poślubna

podroz poslubna w azji

Biała suknia ślubna, alkohol na weselu albo miesiąc miodowy w słonecznej Grecji.  Ze ślubem i weselem wiąże się wiele przesądów, ale też i wiele mitów. Jedni się do nich dostosowują, inni wręcz przeciwnie.

 Do ślubu cywilnego również można założyć długą, białą suknięDo ślubu cywilnego również można założyć długą, białą suknię (by ryan_polei )

Biała suknia ślubna

Atrybutem Panny Młodej kroczącej do ołtarza jest długa, biała suknia. Każda mała dziewczynka marzy, aby taką w przyszłości założyć. Biała suknia jest tradycją, ale nie wymogiem. Równie pięknie i kobieco możemy wyglądać w pastelowym różu albo odważnej, krwistej czerwieni. Kolorowe suknie ślubne nie są zarezerwowane tylko dla Panien Młodych biorących ślub cywilny.

Zainteresują Cię również

Miłosne znaczenie kwiatów – kolory, liczby i gatunki Miłosne znaczenie kwiatów – kolory, liczby i gatunki
Kwiaty i ich kolory mają duże znaczenie, zwłaszcza dla osób przesądnych. Jeśli nasza ukochana do nich należy, lepiej upewnić się...
Mity związane ze ślubem cywilnym Mity związane ze ślubem cywilnym
Ze ślubem cywilnym wiąże się wiele mitów. Wokół słyszy się, jest mniej ważny, pospolity, po którym nie można nawet pobawić się na...

Coś niebieskiego… Może suknia ślubna?Coś niebieskiego… Może suknia ślubna? (by 48124474@N03 )

Alkohol na weselu

Przyjęło się, że wesele bez alkoholu to tak naprawdę nie wesele. Jest nudno i sztywno. Bez butelki wódki na stole nie ma dobrej zabawy. Wcale tak nie musi być! Dobry zespół muzyczny i wodzirej mogą porwać gości na parkiet. Zamiast alkoholu można zaserwować gościom kolorowe napoje.

Alkohol nie jest wyznacznikiem dobrej zabawyAlkohol nie jest wyznacznikiem dobrej zabawy (by juan-antonio-capo )

Obowiązkowe menu

Prawie na każdym polskim weselu pojawiają się: rosół, ziemniaki z kotletem schabowym albo zrazami oraz sernik. Są to bezpieczne potrawy, każdy przecież nie raz je jadł, wielu gości może ma nawet taki zestaw przynajmniej raz w tygodniu. Warto nieco urozmaicić menu weselne. To co nowe, nie zawsze jest gorsze. Krem brokułowy godnie zastąpi rosół, a grillowany dorsz na pewno posmakuje wybrednym gościom.

Zainteresują Cię również

Wpadki Młodej Pary na ślubie i weselu Wpadki Młodej Pary na ślubie i weselu
Nie ma wesel idealnych. Są sytuacje niezależne od nas, takie jak ulewa, korek w drodze do kościoła czy nagłe wyłączenie prądu na...
Jaki miesiąc jest najlepszy na ślub? Jaki miesiąc jest najlepszy na ślub?
Sezon ślubny zaczyna się już w maju i trwa do września. Zazwyczaj jest wtedy ciepło i słonecznie. Największe „oblężenie” jest...

W menu weselnym nie musi być schabowego z ziemniakami…W menu weselnym nie musi być schabowego z ziemniakami… (by treespacestudio )

Zgodna para

Przed ślubem często pojawiają się wątpliwości. Zadajemy sobie pytania: „Czy na pewno do siebie pasujemy? Przecież się kłócimy…”. Nie ma pary, która by się nie kłóciła. Każdy jest inny i normalną sprawą jest różnica zdań. Drobne kłótnie pokazują, że drugiej osobie zależy. Pamiętajmy: nie ma idealnych par!

Związek byłby nudny bez drobnych sprzeczekZwiązek byłby nudny bez drobnych sprzeczek (by Turcan Andrei )

Idealna podróż poślubna

Każdej Młodej Parze zaraz po ślubie należy się chwila oddechu, w końcu przygotowania weselne bywają bardzo męczące. Większość młodych małżonków w podróż poślubną wybiera się do ciepłych krajów, tu przodują: Grecja, Egipt, Tunezja, Wyspy Kanaryjskie i popularne ostatnio – Maroko. Miesiąc miodowy można jednak spędzić równie miło, niekoniecznie na plaży. Romantyczny Paryż, piękna Wenecja albo pełna zabytków Praga również mogą być idealnymi miejscami na pierwszą wspólną podróż już jako małżeństwo. Jeśli bierzemy ślub zimą, może warto pomyśleć nad białym szaleństwem w górach?

Białe szaleństwo, czyli niezapomniany miesiąc miodowyBiałe szaleństwo, czyli niezapomniany miesiąc miodowy (by campofchampions )

Ślub cywilny

Wiele ślubnych mitów wiążę się ze ślubem cywilnym. Jednym z nich jest, że jest on mniej ważny od kościelnego. W tym przypadku dużą wagę przywiązuje się do symboliki: biała suknia, welon, cały kościół gości, łzy wzruszenia babci i wypuszczanie gołębi… Z prawnego punktu widzenia, małżeństwo zawarte w Urzędzie Stanu Cywilnego jest tak samo ważne jak ślub konkordatowy. Również i na ślubie cywilnym można płakać, wzruszać się, a sala „pękać w szwach” od ilości gości. Panna Młoda może również iść do takiego ślubu w białej sukni, nie jest ona zarezerwowana tylko na śluby kościelne! Ceremonia ślubna nie musi odbywać się w ponurej sali Urzędu Stanu Cywilnego. Od niedawna możemy pobierać się w dowolnym miejscu! A po ślubie – dla chętnych – wesele!

Zainteresują Cię również

Jaki wiek jest odpowiedni, by wyjść za mąż? Jaki wiek jest odpowiedni, by wyjść za mąż?
Dawniej kobiety wychodziły za mąż zdecydowanie wcześniej niż obecnie. W dzisiejszych czasach średni wiek zamążpójścia opóźnił się...
Noc poślubna Noc poślubna
Noc poślubna to, jak sama nazwa wskazuje, pierwsza (z założenia) wspólna noc świeżo upieczonych małżonków. Jednych ten temat...

Ślub cywilny jest równie ważny co kościelnyŚlub cywilny może być równie piękny i wzruszający co kościelny (by peteandcharlotte )