Przesądy związane ze strojem Panny Młodej. Suknia ślubna a przesądy. Co przynosi pecha w dniu ślubu?

podroz poslubna w azji

Przesądów związanych ze ślubem jest co nie miara. Dotyczą one zarówno samych przygotowań, daty, wyboru świadków, pogody w dniu ślubu, obrączek, ceremonii w kościele, zabawy weselnej a także stroju Pana Młodego i Panny Młodej. Oto najczęściej powtarzające się przesądy, dotyczące sukni ślubnej i dodatków!

Pan Młody nie powinien oglądać swojej wybranki w sukni ślubnej aż do dnia ślubuPan Młody nie powinien oglądać swojej wybranki w sukni ślubnej aż do dnia ślubu (by Parekh Cards )

Suknia ślubna

 • Najbardziej powszechnym przesądem związanym z suknią jest oczywiście ten, mówiący iż Pan Młody pod żadnym pozorem nie może zobaczyć swojej wybranki w sukni ślubnej przed ślubem, gdyż może to przynieść pecha w późniejszym wspólnym życiu oraz niezgodę między małżonkami.
 • Panna Młoda nie powinna zakładać swojej sukni przed ślubem, wyjątkiem są tu jedynie konieczne przymiarki. Przymierzanie sukni prze ślubem przynosi bowiem pecha.

Ustawione na parapecie, miesiąc przed datą ślubu, buty Panny Młodej, mają zagwarantować piękną pogodę w dniu weselaUstawione na parapecie, miesiąc przed datą ślubu, buty Panny Młodej, mają zagwarantować piękną pogodę w dniu wesela (by Parekh Cards )

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...

 • Podczas mierzenia sukni Panna Młoda pod żadnym pozorem nie powinna mieć na sobie kompletnego stroju (należy zawsze zdjąć jakiś element) oraz nie powinna przeglądać się lustrze.
 • Suknia ślubna nie powinna być również przymierzana, przez niezamężne kobiety, gdyż w ten sposób ściągną na siebie groźbę staropanieństwa.
 • Jeśli w dniu ślubu suknia ulegnie rozpruciu czy rozdarciu nie wolno jej zszywać nitką, a jedynie spiąć agrafką. Zszycie rozerwanej sukni przynosi nieszczęście i łzy.

Przyszła mężatka nie powinna przymierzać sukni ślubnej ani przeglądać się w niej w lustrzePrzyszła mężatka nie powinna przymierzać sukni ślubnej ani przeglądać się w niej w lustrze (by Parekh Cards )

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...
Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...

 • Panna Młoda nie powinna sama szyć swojej sukni ślubnej.
 • Kobiety zaproszone na ślub i wesele nie powinny przyjść ubrane na biało.
 • W podszewce sukni ślubnej powinno zaszyć się okruszek chleba i ziarenko cukru, aby zapewnić Młodej Parze dobrobyt.
 • Przy wyborze i zakupie sukni ślubnej powinna uczestniczyć matka lub przyjaciółka Panny Młodej.
 • Panna Młoda w dniu ślubu powinna mieć przy sobie coś białego, jako symbol czystości i niewinności, coś niebieskiego jako gwarancje wierności męża, coś starego – symbol więzi rodzinnych, coś nowego – zapewnia szczęście i dobrobyt oraz coś pożyczonego – co zapewnić ma wsparcie bliskich i przyjaciół.

Istnieje przesąd mówiący, że buty ślubne nie powinny mieć odkrytych palcówIstnieje przesąd mówiący, że buty ślubne nie powinny mieć odkrytych palców (by coreyann )

 • Panna Młoda w dniu ślubu nie powinna mieć na sobie nic różowego gdyż kolor ten przyniesie małżonkom nieszczęście.
 • Istnieje przesąd mówiący, że suknia ślubna nie może być używana ani pożyczona, gdyż może to sprowadzić na Pannę Młodą ogromne nieszczęście a nawet zwiastuje jej rychłą śmierć.
 • Jeśli podczas ceremonii ślubnej suknia zasłoni but Pana Młodego, oznaczać to będzie iż będzie on pod pantoflem żony.

Suknie Panny Młodej nie powinna być używana, ani pożyczonaSuknie Panny Młodej nie powinna być używana, ani pożyczona (by brucebentley )

Welon

 • Według tradycji ślubny welon chroni Pannę Młodą przed złym spojrzeniem nieżyczliwych ludzi. Osobą która zakłada przyszłej żonie welon powinna być jej niezamężna druhna.
 • Na druhnie ciąży również odpowiedzialność za welon podczas ślubnej ceremonii. To ona powinna pilnować czy jest dobrze ułożony i w razie potrzeby go poprawić.
 • Oglądanie się za siebie, by poprawić welon lub potknięcie się o niego w drodze do ołtarza to zła wróżba.

Welon powinna zakładać Pannie Młodej jej druhnaWelon powinna zakładać Pannie Młodej jej druhna (by slemmon )

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym modelu...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też perfekcyjnie...

Buty

 • Jeden z przesądów dotyczący butów mówi o tym, aby na miesiąc przed ślubem ustawić je na parapecie, co gwarantować ma piękną pogodę w dniu ślubu oraz szczęście w związku.
 • Pan Młody w dniu ślubu powinien włożyć do buta przyszłej żony monetę, co zapewnić ma obojgu dostanie życie.
 • Najlepiej jeśli pantofle Panny Młodej będą pełne, gdyż odkryte palce u stóp bądź pięty wróżą parze nieszczęście.  

Panna Młoda nie powinna sama szyć swojej sukniPanna Młoda nie powinna sama szyć swojej sukni (by Parekh Cards )