Sesja ślubna w wiejskim klimacie. Pomysł na ślubną sesję w plenerze. Sesja ślubna na wsi.

podroz poslubna w azji

Od pewnego czasu popularne stały się sesje ślubne w plenerze. Najchętniej pary młode wybierają parki, lasy, plaże czy jeziora. Ciekawą alternatywą dla tych miejsc jest sesja na wsi, wśród pól, łąk i gospodarstw.

Taka sceneria będzie stanowić mocny kontrast dla elegancko ubranej Młodej Pary, przez co zdjęcia ślubne nabiorą ciekawszego charakteru.

Sesja ślubna na wsi to okazja do zrobienia pięknych i oryginalnych zdjęćSesja ślubna na wsi to okazja do zrobienia pięknych i oryginalnych zdjęć (by tophos )

Zainteresują Cię również

Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie
Sesje zdjęciowe plenerowe są piękną pamiątką ze ślubu. Najczęściej odbywają się po weselu – dzień, dwa lub dłużej. Jeśli jeszcze...
Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety
Przed, po a może w trakcie? Jaki moment jest najlepszy, by urządzić sesję ślubną? Wybór odpowiedniego dnia ma ogromne znaczenie i...

Inspiracje

Polskie wsie mają do zaoferowania wiele przepięknych miejsc i krajobrazów, które są wprost stworzone na potrzeby ślubnej fotografii. Romantyczne pola rzepaku, powyginane, stare wierzby, łąki pełne maków, wrzosów czy kolorowego łubinu. Wiele inspiracji do zdjęć niewątpliwie dostarczą również bele siana, pola kukurydzy czy np. truskawek. Wieś to również ciekawa architektura, jak stare domy i dworki, małe kapliczki i kościółki, spichlerze czy stodoły a także maszyny rolne. Nie można zapomnieć także o zwierzętach, które sprawdzą się idealnie w roli bohatera drugiego planu.

Sesję fotograficzną można połączyć z weekendowym wyjazdem za miastoSesję fotograficzną można połączyć z weekendowym wyjazdem za miasto (by lauradye )

Organizacja

Przed sesją koniecznie należy skontaktować się z właścicielem gospodarstwa i poprosić o zgodę na robienie zdjęć na jego terenie, zwłaszcza jeśli zamierzamy robić zdjęcia np. we wnętrzu zabudowań czy maszyn.

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty wybranego gospodarstwa agroturystycznego w naszej okolicy. Sesje fotograficzną można wówczas połączyć z romantycznym weekendem z dala od miejskiego zgiełku.

Sielskie krajobrazy

Piękne i romantyczne krajobrazy to stały element ślubnych sesji, czemu więc nie wybrać na tło dla naszych zdjęć sielskiego krajobrazu polskiej wsi? Złote łany pszenicy, żółte pola rzepaku czy kukurydzy to idealna sceneria dla wspólnych zdjęć i mnóstwo ciekawych możliwości, by zrobić piękne, ale także oryginalne zdjęcia, zwłaszcza o zachodzie słońca. Ci, dla których pola są za mało romantyczne, mogą poszukać łąk i wrzosowisk. Szczególnie urokliwie prezentują się te usłane makami, czy tworzące kolorowe dywany z łubinu.

Pola rzepaku mogą być również romantycznym tłem dla ślubnych zdjęćPola rzepaku mogą stanowić romantyczną scenerię dla ślubnych zdjęć (by tophos )

Zainteresują Cię również

Sesja ślubna na łonie przyrody Sesja ślubna na łonie przyrody
Jeśli zależy wam na romantycznej sesji zdjęciowej z przepięknymi krajobrazami w tle, to koniecznie powinniście zdecydować się na...
Parasol – gadżet na ślubną sesję Parasol – gadżet na ślubną sesję
Parasol – z pozoru prosty przedmiot mający chronić nas przed deszczem może stać się ciekawym gadżetem podczas ślubnej sesji w...

A może pole kukurydzy?A może pole kukurydzy? (by tophos )

Ciekawe tło

Na wiejskiej sesji zdjęciowej nie może zabraknąć oczywiście ogromnych bel siana oraz maszyn rolniczych, które będą stanowiły świetne tło dla zdjęć w wiejskim klimacie. Para Młoda w traktorze z napisem „Just married”, wspinająca się po belach lub leniwie na nich odpoczywająca to tylko przykład zdjęć jakie można wykonać. Nie można pominąć także wiejskiej architektury. Zabudowania gospodarskie jak stare stodoły i spichlerze czy tradycyjne wiejskie chałupy będą pięknie się prezentować zwłaszcza w fotografii czarno-białej.

Rekwizyty

Wiejski charakter zdjęć podkreślą dodatkowo odpowiednie rekwizyty, jak np. kalosze, widły czy inne narzędzia rolnicze. Dzięki temu zdjęcia będą jeszcze ciekawsze, a Państwo Młodzi będą mieć jeszcze więcej zabawy przy ich wykonywaniu.

Ogromne bele siana to nieodłączny element wiejskiego krajobrazu i ciekawe tło dla ślubnej fotografiiOgromne bele siana to nieodłączny element wiejskiego krajobrazu i ciekawe tło dla ślubnej fotografii (by johnhopephotography )

Ciekawym tłem będą także wszelkiego rodzaju zabudowania gospodarczeCiekawym tłem będą także wszelkiego rodzaju zabudowania gospodarcze (by johnhopephotography )

Zwierzęta

Przy tak oryginalnej sesji nie powinno zabraknąć zwierząt gospodarskich, jak kury, gęsi, świnie, krowy, konie. Panna Młoda karmiąca kury, a może Pan Młody dojący krowę? Pomysłów na piękne, ale również z humorem zdjęcia jest mnóstwo, wszystko zależy od inwencji Waszej i fotografa.

Na sesji ślubnej na wsi nie może zabraknąć zwierząt Na sesji ślubnej na wsi nie może zabraknąć zwierząt (by johnhopephotography )

Zainteresują Cię również

Sesja ślubna w mieście Sesja ślubna w mieście
Jeśli łąki, plaże i lasy wydają wam się oklepane i chcecie, aby wasza sesja ślubna była naprawdę oryginalna, wybierzcie na jej tło...
Gadżety na sesję ślubną Gadżety na sesję ślubną
Przygotowania do ślubu to nie tylko wybór sukni ślubnej, sali weselnej, tortu czy pojazdu, który zawiezie nas do kościoła. Już na...