Sesja ślubna na łonie przyrody. Pomysł na piękną sesję ślubną w plenerze

podroz poslubna w azji

Jeśli zależy wam na romantycznej sesji zdjęciowej z przepięknymi krajobrazami w tle, to koniecznie powinniście zdecydować się na sesję zdjęciową na łonie natury!

Młode Pary chętnie wybierają sesję w plenerzeMłode Pary chętnie wybierają sesję w plenerze (by Parekh Cards )

Idealna pora roku na sesje

Sesję w plenerze można robić o każdej porze roku. Zmieniająca się przyroda ma wiele do zaoferowania zarówno wiosną i latem, jak i w chłodniejszych miesiącach.

Zainteresują Cię również

Narzeczeńska sesja zdjęciowa Narzeczeńska sesja zdjęciowa
Przyszłe Pary Młody coraz częściej decydują się nie tylko na ślubną sesję zdjęciową, ale także na sesję narzeczeńsk...
Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie
Sesje zdjęciowe plenerowe są piękną pamiątką ze ślubu. Najczęściej odbywają się po weselu – dzień, dwa lub dłużej...

Plusem wiosny czy lata, jest oczywiście słoneczna, ciepła pogoda, wszechobecna zieleń i kwitnące kwiaty. Dzień jest długi można więc bez problemu wybrać najodpowiedniejszą porę dnia na zrobienie zdjęć.

Jesień to z kolei bardzo romantyczna i nostalgiczna pora roku. Mgliste poranki, drzewa mieniące się przepięknymi odcieniami czerwieni, złota i pomarańczu, spadające liście i kasztany.

Równie piękny może być mroźny, zimowy krajobraz... o ile uda nam się znaleźć śnieg.

Wybór pory roku jest więc w głównej mierze uzależniony od tego jaki mamy pomysł na naszą sesję i jaki ma być efekt końcowy widoczny na zdjęciach.

Zdjęcia ślubne zrobione jesienią i zimą też mogą być piękne!Zdjęcia ślubne zrobione jesienią i zimą też mogą być piękne! (by viphotographer )

Morze jest piękne o każdej porze roku!Morze jest piękne o każdej porze roku! (by fvk_imagen )

Nad morzem

Zaletą morza jest to, że o każdej porze roku prezentuje się pięknie. Inspiracją dla ślubnych zdjęć może być budowa zamków z piasku, szukanie muszli i bursztynów, wspólny spacer o zachodzie lub wschodzie słońca, miłosne wyznanie nakreślone na piasku. Odważniejsze Pary Młode mogą pokusić się o kąpiel w strojach ślubnych!

Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie wyjątkowych krajobrazówWarto poświęcić trochę czasu na znalezienie wyjątkowych krajobrazów (by bunaro )

W lesie

Niewątpliwym atutem lasów jest to, ze są one niemalże wszędzie. Często wystarczy udać się na przedmieścia albo wyjechać kawałek za miasto, aby znaleźć się w lesie. Mimo to warto wcześniej pojeździć po okolicy, aby odnaleźć wyjątkowo malownicze miejsce. Inspiracją dla jesiennej sesji może być np. grzybobranie, wiosną i latem spacer wśród starych drzew, lub rowerowa wycieczka.

Zainteresują Cię również

Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety
Przed, po a może w trakcie? Jaki moment jest najlepszy, by urządzić sesję ślubną? Wybór odpowiedniego dnia ma ogromne...
Sesja zdjęciowa na chwilę przed ślubem – wady i zalety Sesja zdjęciowa na chwilę przed ślubem – wady i zalety
Sesja zdjęciowa przed ślubem, w trakcie czy po? Wielu z nas zastanawia się kiedy jest najlepszy czas. Poniżej...

W parku

Przechadzka parkową alejką, wycinanie serca w pniu drzewa, pocałunki na parkowej ławeczce, a może puszczanie latawców i piknik na trawie? Park może dostarczyć wiele inspiracji na wymarzoną sesję ślubną.

Nad jeziorem

Jezioro to chyba ulubiony krajobraz ślubnych fotografów i nic w tym dziwnego, gdyż w takiej scenerii nie brakuje ciekawych pomysłów na sesję. Przechadzanie się pomostem, karmienie kaczek, łowienie ryb, rejs łódką to tylko niewielka część z tego jak ciekawie można zaaranżować zdjęcia nad wodą.

Leśne czy parkowe alejki to świetne miejsce na sesję ślubnąLeśne czy parkowe alejki to świetne miejsce na sesję ślubną (by tmarsee530 )

Malownicza sesja nad jeziorem Malownicza sesja nad jeziorem (by Parekh Cards )

W górach

Góry tak jak i morze są piękne niezależnie od pory roku. Czy zaplanujemy sesje na lato czy zimę efekt będzie równie niesamowity i niepowtarzalny. Górskie szlaki, doliny, strumienie czy szczyty wszystko to będzie prezentować się przepięknie na ślubnych zdjęciach. Ci, którzy kochają zimę powinni wybrać sesję w górach właśnie o tej porze roku, gdyż widok ośnieżonych szczytów skąpanych w słońcu nie ma sobie równych.

Pola i łąki

Chyba najbardziej romantyczna sceneria dla ślubnej fotografii. Złote łany zbóż, pola usiane rzepakiem czy wysoką kukurydzą, stare wierzby płaczące, łąki ukwiecone makami, wrzosem i łubinem. Te sielskie krajobrazy to sceneria wprost stworzona dla zdjęć utrzymanych w ciepłym, lekko melancholijnym klimacie. Pomysłem na sesję może być zbieranie polnych kwiatów, plecenie wianków, zabawa w chowanego na polu kukurydzy, czy odpoczynek na stogu siana.

Ogród i sad

Sesja w ogrodzie wśród kwitnących krzewów róż, bzu, magnolii czy kwiatów takich jak piwonie i lilie to idealny wybór dla wszystkich kochających wiosnę i lato. Scenerią dla zdjęć może być romantyczna altanka, huśtawka, fontanna lub oczko wodne.

Sad najpiękniej wygląda wiosną kiedy drzewa są całe w pachnących kwiatach.

Malowniczy krajobraz górski to idealne tło dl ślubnej fotografiiMalowniczy krajobraz górski to idealne tło dla ślubnej fotografii (by lexi1002 )

W tajemniczym ogrodzie…W tajemniczym ogrodzie… (by jtellier )

Rower to świetny rekwizyt do zdjęć na łonie naturyRower to świetny rekwizyt do zdjęć na łonie natury (by Parekh Cards )

Zainteresują Cię również

Co zrobić z pupilem podczas wesela? Co zrobić z pupilem podczas wesela?
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Co z nim zrobić podczas wesela? Zabrać ze sobą, zostawić u przyjaciół czy oddać do...
Zimowa sesja ślubna Zimowa sesja ślubna
Śluby zimą nie cieszą się w dużą popularnością, głównie ze względu na nieprzyjemną aurę pogodową. Jednak zima w...

 

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location