Sesja ślubna na łonie przyrody. Pomysł na piękną sesję ślubną w plenerze

podroz poslubna w azji

Jeśli zależy wam na romantycznej sesji zdjęciowej z przepięknymi krajobrazami w tle, to koniecznie powinniście zdecydować się na sesję zdjęciową na łonie natury!

Młode Pary chętnie wybierają sesję w plenerzeMłode Pary chętnie wybierają sesję w plenerze (by Parekh Cards )

Idealna pora roku na sesje

Sesję w plenerze można robić o każdej porze roku. Zmieniająca się przyroda ma wiele do zaoferowania zarówno wiosną i latem, jak i w chłodniejszych miesiącach.

Zainteresują Cię również

Narzeczeńska sesja zdjęciowa Narzeczeńska sesja zdjęciowa
Przyszłe Pary Młody coraz częściej decydują się nie tylko na ślubną sesję zdjęciową, ale także na sesję narzeczeńską. Jak ona...
Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie Wady i zalety sesji zdjęciowej po ślubie
Sesje zdjęciowe plenerowe są piękną pamiątką ze ślubu. Najczęściej odbywają się po weselu – dzień, dwa lub dłużej. Jeśli jeszcze...

Plusem wiosny czy lata, jest oczywiście słoneczna, ciepła pogoda, wszechobecna zieleń i kwitnące kwiaty. Dzień jest długi można więc bez problemu wybrać najodpowiedniejszą porę dnia na zrobienie zdjęć.

Jesień to z kolei bardzo romantyczna i nostalgiczna pora roku. Mgliste poranki, drzewa mieniące się przepięknymi odcieniami czerwieni, złota i pomarańczu, spadające liście i kasztany.

Równie piękny może być mroźny, zimowy krajobraz... o ile uda nam się znaleźć śnieg.

Wybór pory roku jest więc w głównej mierze uzależniony od tego jaki mamy pomysł na naszą sesję i jaki ma być efekt końcowy widoczny na zdjęciach.

Zdjęcia ślubne zrobione jesienią i zimą też mogą być piękne!Zdjęcia ślubne zrobione jesienią i zimą też mogą być piękne! (by viphotographer )

Morze jest piękne o każdej porze roku!Morze jest piękne o każdej porze roku! (by fvk_imagen )

Nad morzem

Zaletą morza jest to, że o każdej porze roku prezentuje się pięknie. Inspiracją dla ślubnych zdjęć może być budowa zamków z piasku, szukanie muszli i bursztynów, wspólny spacer o zachodzie lub wschodzie słońca, miłosne wyznanie nakreślone na piasku. Odważniejsze Pary Młode mogą pokusić się o kąpiel w strojach ślubnych!

Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie wyjątkowych krajobrazówWarto poświęcić trochę czasu na znalezienie wyjątkowych krajobrazów (by bunaro )

W lesie

Niewątpliwym atutem lasów jest to, ze są one niemalże wszędzie. Często wystarczy udać się na przedmieścia albo wyjechać kawałek za miasto, aby znaleźć się w lesie. Mimo to warto wcześniej pojeździć po okolicy, aby odnaleźć wyjątkowo malownicze miejsce. Inspiracją dla jesiennej sesji może być np. grzybobranie, wiosną i latem spacer wśród starych drzew, lub rowerowa wycieczka.

Zainteresują Cię również

Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety Sesja fotograficzna w trakcie wesela – wady i zalety
Przed, po a może w trakcie? Jaki moment jest najlepszy, by urządzić sesję ślubną? Wybór odpowiedniego dnia ma ogromne znaczenie i...
Sesja zdjęciowa na chwilę przed ślubem – wady i zalety Sesja zdjęciowa na chwilę przed ślubem – wady i zalety
Sesja zdjęciowa przed ślubem, w trakcie czy po? Wielu z nas zastanawia się kiedy jest najlepszy czas. Poniżej przedstawiamy...

W parku

Przechadzka parkową alejką, wycinanie serca w pniu drzewa, pocałunki na parkowej ławeczce, a może puszczanie latawców i piknik na trawie? Park może dostarczyć wiele inspiracji na wymarzoną sesję ślubną.

Nad jeziorem

Jezioro to chyba ulubiony krajobraz ślubnych fotografów i nic w tym dziwnego, gdyż w takiej scenerii nie brakuje ciekawych pomysłów na sesję. Przechadzanie się pomostem, karmienie kaczek, łowienie ryb, rejs łódką to tylko niewielka część z tego jak ciekawie można zaaranżować zdjęcia nad wodą.

Leśne czy parkowe alejki to świetne miejsce na sesję ślubnąLeśne czy parkowe alejki to świetne miejsce na sesję ślubną (by tmarsee530 )

Malownicza sesja nad jeziorem Malownicza sesja nad jeziorem (by Parekh Cards )

W górach

Góry tak jak i morze są piękne niezależnie od pory roku. Czy zaplanujemy sesje na lato czy zimę efekt będzie równie niesamowity i niepowtarzalny. Górskie szlaki, doliny, strumienie czy szczyty wszystko to będzie prezentować się przepięknie na ślubnych zdjęciach. Ci, którzy kochają zimę powinni wybrać sesję w górach właśnie o tej porze roku, gdyż widok ośnieżonych szczytów skąpanych w słońcu nie ma sobie równych.

Pola i łąki

Chyba najbardziej romantyczna sceneria dla ślubnej fotografii. Złote łany zbóż, pola usiane rzepakiem czy wysoką kukurydzą, stare wierzby płaczące, łąki ukwiecone makami, wrzosem i łubinem. Te sielskie krajobrazy to sceneria wprost stworzona dla zdjęć utrzymanych w ciepłym, lekko melancholijnym klimacie. Pomysłem na sesję może być zbieranie polnych kwiatów, plecenie wianków, zabawa w chowanego na polu kukurydzy, czy odpoczynek na stogu siana.

Ogród i sad

Sesja w ogrodzie wśród kwitnących krzewów róż, bzu, magnolii czy kwiatów takich jak piwonie i lilie to idealny wybór dla wszystkich kochających wiosnę i lato. Scenerią dla zdjęć może być romantyczna altanka, huśtawka, fontanna lub oczko wodne.

Sad najpiękniej wygląda wiosną kiedy drzewa są całe w pachnących kwiatach.

Malowniczy krajobraz górski to idealne tło dl ślubnej fotografiiMalowniczy krajobraz górski to idealne tło dla ślubnej fotografii (by lexi1002 )

W tajemniczym ogrodzie…W tajemniczym ogrodzie… (by jtellier )

Rower to świetny rekwizyt do zdjęć na łonie naturyRower to świetny rekwizyt do zdjęć na łonie natury (by Parekh Cards )

Zainteresują Cię również

Co zrobić z pupilem podczas wesela? Co zrobić z pupilem podczas wesela?
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Co z nim zrobić podczas wesela? Zabrać ze sobą, zostawić u przyjaciół czy oddać do hotelu...
Zimowa sesja ślubna Zimowa sesja ślubna
Śluby zimą nie cieszą się w dużą popularnością, głównie ze względu na nieprzyjemną aurę pogodową. Jednak zima w Polsce potrafi być...