Album ślubny czy fotoksiążka? Która forma przechowywania zdjęć ślubnych jest lepsza? Jakie są wady i zalety obu rozwiązań?

Jedną z najważniejszych ślubnych pamiątek są zdjęcia – utrwalone na wieki sceny i detale, które nawet jeśli umkną naszej pamięci, pozostaną bezpieczne w ślubnym albumie.

Będą mogły je podziwiać nasze dzieci i wnuki, dlatego warto zadbać o ich zachowanie.

Fotoksiążka ze ślubnymi zdjeciamiFotoksiążka ze ślubnymi zdjęciami (by wansinkphotography )

Zainteresują Cię również

Szmaragdowa zieleń i rolki – reportaż ślubny E&D Szmaragdowa zieleń i rolki – reportaż ślubny E&D
Przysięga w klimatycznym, XV-wiecznym kościele w Sułowie, wesele w malowniczym Miliczu (Dolina Baryczy)i szalona sesja zdjęciowa...
Sesja ślubna w plenerze	Sesja ślubna w plenerze
Jeszcze nie tak dawno Pary Młode decydowały się głównie na ślubną sesję zdjęciową w studiu fotograficznym. Dziś coraz większą...

Fotoksiążka

Hitem ostatnich lat są fotoksiążki. Czym właściwie jest fotoksiążka.

Jest to papierowy album z wydrukowanymi zdjęciami i dołączonymi do nich opisami lub komentarzami. Zdjęcia drukowane są na papierze fotograficznym i oprawione w okładkę.

Fotoksiążka to graficzne opracowanie zdjęćFotoksiążka to graficzne opracowanie zdjęć (by coreyann )

 

To my decydujemy, jakie zdjęcia chcemy umieścić w książce, możemy wybrać do nich odpowiednie tło i wkleić informacyjny podpis, śmieszny komentarz czy romantyczny wierszyk – wszystko tworzymy w specjalnym programie.

Gdy już utworzymy wnętrze, możemy zaprojektować okładkę. Może ona przedstawiać nasze zdjęcie, możemy też wybrać okładkę skórzaną czy drewnianą. Fotoksiążka może mieć dowolną ilość stron.

Ile kosztuje fotoksiążka?

Ceny fotoksiążek zaczynają się od 39 zł. Wszystko zależy od ilości stron, jakości papieru, okładki, rozmiaru i zakładu, który nam ja wykona.

Zalety fotoksiążki

W przeciwieństwie do tradycyjnego albumu, mamy pewność, że w fotoksiążce żadne zdjęcie nam się nie odklei i nie zgubi. Jest to bardzo duży plus, oprócz estetyki, nowoczesności i oryginalności takiego rozwiązania.

Fotoksiążki są też bardziej poręczne od dużego, ciężkiego albumu.

W przypadku fotoksiążki możemy pozwolić sobie na większą swobodę w wyborze formatu i układu zdjęć: możemy wydrukować jedno duże zdjęcie na dwóch stronach lub kilka maleńkich na jednej z nich. Taka fotoksiążka będzie wspaniałą pamiątką dla naszych dzieci i wnuków.

Zainteresują Cię również

Zamiast kwiatów Zamiast kwiatów
Coraz częściej Państwo Młodzi rezygnują z kwiatów tradycyjnie otrzymywanych od gości po ślubie. Kwiaty, choć piękne, są nietrwałe...
Wideofilmowanie – profesjonalny film z wesela Wideofilmowanie – profesjonalny film z wesela
Pamiątki ze ślubu w postaci fotografii są czymś tak naturalnym, że większość par decyduje się na ślubne sesje fotograficzne bez...

Ceny fotoksiążek zaczynają się od 39 złCeny fotoksiążek zaczynają się od 39 zł (by simply01 )

Zdjęcia w fotoksiążce mogą być różnej wielkościZdjęcia w fotoksiążce mogą być różnej wielkości (by coreyann )

Tradycyjne albumy na zdjęcia wciąż cieszą się ogromną popularnościąTradycyjne albumy na zdjęcia wciąż cieszą się ogromną popularnością (by needleandawl )

Album tradycyjny

Pomimo mody na fotoksiążki, tradycyjne albumy wciąż cieszą się ogromnym powodzeniem. Wiele osób twierdzi, że są trwalsze i mają duszę.

W sklepach dostępnych jest wiele wzorów albumów. Mogą być przeróżnej wielkości, z okładkami wykonanymi ze skóry, ozdobnego materiału lub z pleksi, gdzie wstawimy własne zdjęcie. Zdarzają się albumy o bardzo ciekawych i oryginalnych okładkach, np. drewnianych z grawerem lub materiałowych z wykonanym na zamówienie haftem.

Albumy mogą mieć papierowe karty, na których możemy wklejać zdjęcia w różnych formatach. Każda strona oddzielona jest pergaminowymi przekładkami, dzięki czemu zdjęcia się nie niszczą.

Do wyboru mamy też albumy kieszeniowe, czyli takie, do których wkładamy zdjęcia w określonym formacie.

Plusem tych albumów jest tradycyjna, klimatyczna forma i możliwość wyjęcia każdego ze zdjęć. Największym minusem przyklejanych zdjęć jest to, że mogą się odkleić i niestety zgubić.

Fotoksiążki są bardziej poręczne od dużego, ciężkiego albumuFotoksiążki są bardziej poręczne od dużego, ciężkiego albumu (by jepoycamboy )

Albumy na zdjęcia mogą być w różnych kolorach i kształtachAlbumy na zdjęcia mogą być w różnych kolorach i kształtach (by coreyann )

Zainteresują Cię również

Podziękowania dla rodziców Podziękowania dla rodziców
Miłym gestem ze strony Pary Młodej jest podziękowanie rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w organizacji ślubu i...