Ślubny zwyczaj – coś pożyczonego. Przesądy i zwyczaje ślubne. Co można pożyczyć na ślub?

Obecnie, kiedy w sklepach kupić można niemal wszystko, a salony ślubne prześcigają się w poszerzaniu swojego asortymentu, ślubny zwyczaj mówiący o tym iż Panna Młoda stając przed ołtarzem powinna mieć przy sobie coś pożyczonego, przestaje mieć rację bytu. Wciąż jednak są Panie, dla których ta tradycja ma znaczenie i które rezygnują z zakupu jakiegoś dodatku, aby móc pożyczyć go od bliskiej osoby.

Każda przesądna Panna Młoda w dniu swojego ślubu powinna mieć na sobie coś pożyczonegoKażda przesądna Panna Młoda w dniu swojego ślubu powinna mieć na sobie coś pożyczonego (by bellafaye8 )

Co oznacza ten zwyczaj?

Pożyczony przedmiot symbolizować ma więzi z najbliższymi przyjaciółmi i krewnymi, a także gwarantować ich pomoc i wsparcie w trudnych chwilach. Pannie Młodej coś pożyczonego zapewnia życzliwość ze strony rodziny i krewnych męża.

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...

Według tego zwyczaju pożyczony przedmiot powinien pochodzić od osoby bliskiej, zaufanej, która sama żyje w szczęśliwym i kochającym związku. Taki przedmiot staje się wówczas swojego rodzaju amuletem, mającym zapewnić Młodej Parze szczęście w ich własnym małżeństwie.

Torebka

Niewielka torebka na ślubie zawsze się przydaje. Można do niej włożyć pomadkę, błyszczyk, bibułki matujące lub chusteczki na wypadek łez wzruszenia. Pożyczenie torebki od mamy, siostry czy najbliższej przyjaciółki to świetny sposób, by tradycji stało się zadość, a także możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, które trzeba by było wydać na ten ślubny dodatek.

Pożyczona i niebieska podwiązka to prawdziwe 2 w 1Pożyczona i niebieska podwiązka to prawdziwe 2 w 1 (by diy-gifts-studio )

Podwiązka

Jeśli mamy w rodzinie szczęśliwą kobietę która niedawno sama wyszła za mąż, pożyczmy od niej podwiązkę. Jeśli dodatkowo będzie niebieska, to będziemy mieli "dwie pieczenie na jednym ogniu" – spełnimy bowiem oba przesądy dotyczące czegoś pożyczonego oraz czegoś niebieskiego.

Ozdobne wsuwki można pożyczyć od krewnej, która sama niedawno wyszła za mążOzdobne wsuwki można pożyczyć od krewnej, która sama niedawno wyszła za mąż (by bellafaye8 )

Ozdoba do włosów

Może to być dosłownie wszystko, jeśli tylko będzie pasować do naszej fryzury i sukni. Wianek, korona z kwiatów, opaska, ozdobny grzebyk, spinki, sztuczny kwiat. Jeśli nie chcemy mieć w tym dniu żadnych ozdób możemy pożyczyć wsuwki lub np. szpilki do koka.

Do ślubu można iść w pożyczonych kolczykachDo ślubu można iść w pożyczonych kolczykach (by naomi_king )

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...
Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...

Biżuteria

Jak wiadomo biżuteria ślubna nie należy do najtańszych, jeśli więc mamy taką możliwość pożyczmy ją od bliskiej nam osoby, dzięki czemu nie tylko zagwarantujemy sobie szczęście, ale przy okazji trochę zaoszczędzimy na ślubnej wyprawce. Mogą to być kolczyki, łańcuszek, bransoletka lub zawieszka. Pamiętać jednak należy, aby pożyczona biżuteria dobrze komponowała się z naszą urodą i suknią.

Pomadka lub błyszczyk

Jest to opcja idealna dla Pań, które na co dzień się nie malują i nie chcą na ten jeden dzień kupować kolorowych kosmetyków. Warto w dzień ślubu nałożyć na usta pomadkę pożyczoną od np. druhny, siostry czy mamy. Dzięki temu w każdym momencie Panna Młoda będzie mogła poprawić swój make-up bez konieczności pamiętania o zabraniu szminki, gdyż krewna bądź druhna z pewnością będzie ją mieć w swojej torebce.

Pożyczona pomadka to również pomysł na ten ślubny zwyczajPożyczona pomadka to również pomysł na ten ślubny zwyczaj (by madprime )

Perfumy

Pożyczenie perfum to doskonały sposób, by w swoim najważniejszym dniu pachnieć inaczej niż na co dzień – po prostu wyjątkowo. Jeśli więc przyszłej mężatce podoba się szczególnie zapach, używany przez kogoś z bliskiej rodziny czy przyjaciół, śmiało powinna go pożyczyć.

Moneta

Jeśli Panna Młoda ma skompletowaną całą wyprawkę ślubną i zupełnie nie ma pomysłu na to co mogłaby pożyczyć, pozostaje jej najprostsze rozwiązanie, a mianowicie pieniądz. Można go schować do torebki, wsunąć za pasek, stanik lub pończochę.

Pożyczyć można też zapachPożyczyć można też zapach... (by mszeto )

Szal

Okrycie przyda się zwłaszcza w chłodny dzień, w drodze do kościoła lub podczas ceremonii w kościele lub w czasie składania życzeń już po uroczystości.

Tego lepiej nie pożyczać!

Istnieje przesąd mówiący, że Panna Młoda w dniu swojego ślubu nie powinna mieć na sobie sukni, która wcześniej była noszona przez kogoś innego, nie może być więc używana ani pożyczona, gdyż może to sprowadzić na nią ogromne nieszczęście a nawet zwiastuje rychłą śmierć Panny Młodej.

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym modelu...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też perfekcyjnie...

Sukni ślubnej lepiej nie pożyczać!Sukni ślubnej lepiej nie pożyczać! (by fireatwillrva )