Ślubny zwyczaj – coś starego i coś nowego. Jakie nowe i stare przedmioty można mieć przy sobie w dniu ślubu?

podroz poslubna w azji

Było już o tym, że każda Panna Młoda stając na ślubnym kobiercu powinna mieć przy sobie coś niebieskiego, to teraz czas na coś starego i coś nowego.

Według ślubnej tradycji Panna Młoda w dniu ślubu powinna mieć przy sobie coś starego i nowegoWedług ślubnej tradycji Panna Młoda w dniu ślubu powinna mieć przy sobie coś starego i nowego (by yourcastlesdecor )

Coś starego…

Posiadanie przy sobie czegoś starego na ślubie symbolizować ma przeszłość, nasze korzenie i rodzinne związki, które mimo iż zakładamy swoją własną rodzinę nadal pozostają ważną częścią naszego życia. Jest wyrazem szacunku dla tradycji i rodziny, a także ma zapewnić Młodej Parze pomoc bliskich i przyjaciół w trudnych chwilach.

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...

Taki przedmiot wg. tego zwyczaju jest także symbolem łączenia się rodzin i poszerzania więzów rodzinnych – Panna Młoda jak i Pan Młody nie tylko zakładają własną rodzinę, ale również poprzez swoje małżeństwo zyskują nowych krewnych.

Biżuteria

Pierwszym co nasuwa się na myśl, kiedy myślimy „o czymś starym” jest rodzinna biżuteria. Może to być pierścionek, kolczyki, bransoletka, broszka, medalion, złoty łańcuszek, perły czy zegarek – wszystko to, co stanowi rodzinną pamiątkę, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Panna Młoda może w tym dniu wybrać biżuterię po swojej mamie lub babci, ale także biżuterię stanowiącą pamiątkę rodzinną Pana Młodego.

Welon

Jest to świetny pomysł na coś starego, pod warunkiem że mama Panny Młodej lub Pana Młodego zachowała swój ślubny welon. Zaletą tego pomysłu jest również to, iż welony mają dość uniwersalne fasony, które rzadko kiedy wychodzą z mody. Taki welon będzie więc pasował do praktycznie każdej sukienki, nawet takiej o bardzo nowoczesnym kroju.

Pierścionek czy kolczyki po mamie lub babci mogą pełnić rolę Pierścionek czy kolczyki po mamie lub babci mogą pełnić rolę "czegoś starego" (by sherrysrosecottage )

Aby tradycji stało się zadość można do sukni Panny Młodej przyszyć np koronkę z sukni ślubnej mamy czy babciAby tradycji stało się zadość można do sukni Panny Młodej przyszyć np koronkę z sukni ślubnej mamy czy babci
(by porsche-linn )

Koronka lub fragment sukni

Kolejny pomysł to skrawek materiału lub np. koronka odpruta od sukni ślubnej babci lub mamy. Jeśli jest to jedynie skrawek materiału można przyszyć go od wewnętrznej strony sukni. Jeśli dysponujemy większym fragmentem materiału np. koronką warto wykorzystać ją jako ozdobną aplikację przy dekolcie, w pasie lub na plecach sukni.

Ozdoba do włosów

Podobnie jak w przypadku biżuterii może to być rodzinna pamiątka, np. stare i bardzo ozdobne szpilki do koka, grzebyk, woalka, opaska czy też stroik w postaci sztucznych kwiatów.

Stara, haftowana torebeczka po babci może być pięknym dodatkiem do ślubnej stylizacjiStara, haftowana torebeczka po babci może być pięknym dodatkiem do ślubnej stylizacji (by Dawn in Nebraska )

Torebka

Każda Panna Młoda w dniu swojego ślubu powinna mieć przy sobie kilka niezbędnych rzeczy, chociażby kosmetyki do poprawek makijażu czy chusteczki na wypadek wzruszenia.

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...
Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...

Aby to wszystko pomieścić niezbędna jest mała i elegancka torebka, a jeśli należy do mamy czy babci wówczas kwestię posiadania czegoś starego mamy rozwiązaną.

Okrycie

Jeśli ślub odbywa się jesienią lub zimą konieczne jest wierzchnie okrycie. Idealnie sprawdzić się może wówczas „stara” etola, płaszczyk, mufka lub bolerko mamy czy babci.

Rękawiczki

Kiedyś do ślubu Panny Młode zakładały białe, koronkowe lub atłasowe rękawiczki. Jeśli tylko mamy odrobinę szczęścia i dysponujemy taką pamiątką warto wykorzystać ją w swojej stylizacji. W takich pięknych rękawiczkach każda Panna Młoda poczuje się jak prawdziwa dama.

Stara fotografia

Pomysłem na „coś starego” może być również, chowana w torebce, rodzinna fotografia, np. ślubna babci i dziadka.

Ślubne rękawiczki były kiedyś bardzo modneŚlubne rękawiczki były kiedyś bardzo modne (by jgoge123 )

Ozdobny grzebyk czy woalka też się świetnie sprawdzą w roli czegoś staregoOzdobny grzebyk czy woalka też się świetnie sprawdzą w roli czegoś starego (by dbgg1979 )

Coś nowego…

Taki przedmiot to oczywiście symbol zamknięcia pewnego etapu w życiu i rozpoczęcia nowego – nowego związku i nowej drogi życia. Jego posiadanie w dniu ślubu zapewnić ma Młodej Parze szczęście i dobrobyt.

Czymś nowym może być w zasadzie wszystko, pod warunkiem że w dniu ślubu Panna Młoda ma to po raz pierwszy na sobie. Może to być więc nowa suknia ślubna, bielizna, biżuteria oraz wszystkie inne kupione specjalnie na tę okazję dodatki i akcesoria.

Nowa najczęściej jest suknia oraz dodatki takie jak buty czy bieliznaNowa najczęściej jest suknia oraz dodatki takie jak buty czy bielizna (by kuochuan0426 )

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym modelu...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też perfekcyjnie...