Podczas przyjęcia weselnego nie może zabraknąć jednej z jego głównych atrakcji, a mianowicie: tortu weselnego. Tradycja głosi, że ma on zapewnić Państwu Młodym długie i słodkie życie.
Jak myślicie, czy im słodszy tort tym słodsze wspólne życie?
Najczęściej wybierane smaki tortów to: malinowy, śmietankowy, czekoladowy i orzechowy (by Simeon )
Zainteresują Cię również
Tort perfekcyjny
Wybór tortów jest przeogromny. W sprzedaży dostępne są torty duże, małe, okrągłe, kwadratowe, w kształcie serca, jednopiętrowe i wielopiętrowe, a także robione na specjalne zamówienie. Tort może przedstawiać wszystko, co tylko sobie zażyczymy, w kształcie, smaku i kolorze jaki wybierzemy.
Niewielki tort na mniejsze przyjęcie (by juditk )
Idealny smak
Wygląd tortu to jeszcze nie wszystko, musi on też dobrze smakować. Zapraszając kilkudziesięciu gości, z pewnością nie dogodzimy każdemu z nich. Warto więc wybierać smaki uniwersalne. Ciekawym pomysłem jest też tort o każdym piętrze w innym smaku.
Najczęściej wybierane smaki tortów weselnych to: malinowy, śmietankowy, czekoladowy i orzechowy.
Dodatki i ozdoby tortu weselnego
Państwo Młodzi coraz częściej organizują wesela w różnych klimatach, z przewodnim motywem kolorystycznym lub w określonej stylistyce (boho, vintage). W takim przypadku również tort powinien pasować do wystroju sali weselnej i atmosfery przyjęcia. Przykładowo, jeśli ślub organizowany jest w stylu filmowym, na torcie może pojawić się figurka Oscara czy napis Hollywood.
Torty można ozdobić też kwiatami: świeżymi lub sztucznymi, figurkami przedstawiającymi parę młodą albo wstążkami i perłami.
Częstym dodatkiem na tortach są świeże owoce, np. maliny, truskawki, brzoskwinie czy banany.
Tradycja głosi, że tort ma zapewnić Państwu Młodym długie i słodkie życie (by samdogs )
Torty piętrowe przyozdobione sztucznymi kwiatami (by andrewmorrell )
Cena tortu
Cena tortu zależy od wielkości, ilości dekoracji, a także od… miejscowości, w której jest zamawiany. W większych miastach często zapłacimy niemal dwukrotnie więcej niż w małej cukierni w niedużym miasteczku.
Zainteresują Cię również
Torty zaprojektowane na indywidualne zamówienia są zawsze droższe.
Cena za tort składający się z 3 warstw zaczyna się zwykle od 300 zł. Do tego dochodzi jeszcze kaucja za stojak lub paterę. Warto wiedzieć, że taki stojak trzeba wcześniej zarezerwować i wpłacić za niego kaucję (zwykle do 50 zł). Gdy go oddamy po ślubie, dostaniemy zwrot kaucji.
Słodkie muffinki (by Greenbay )
Zamiast tortu
Zamiast tortu na weselnym stole pojawić się mogą np. pięknie zdobione babeczki (cupcakes). To ostatnio bardzo modne rozwiązanie. Takie słodkości sprzedawane są w przeróżnych smakach, kolorach i kształtach. Gwarantujemy, że zachwycą waszych gości.
Babeczki jeszcze efektowniej będą wyglądały na kilkustopniowej paterze, poukładane obok siebie. W ten sposób przybiorą kształt tradycyjnego tortu.
Kolorowe muffinki to także bardzo praktyczne rozwiązanie: możemy zapomnieć o krojeniu, a jeśli coś zostanie po przyjęciu - bez problemu zapakujemy je gościom (są bardziej trwałe niż kawałek kremowego tortu).
Jeszcze innym rozwiązaniem jest podanie jakiegoś atrakcyjnego deseru zamiast tortu. Może to być np. szarlotka na ciepło z gałkami lodów śmietankowych, wniesiona w wyznaczonym czasie przez kelnerów. Weźcie pod uwagę, że od razu po dwudaniowym obiedzie goście mogą nie mieć siły na deser. Najlepiej odczekać przynajmniej pół godziny po głównym posiłku.
Piętrowy tort z motywem świątecznym (by amiefedora )
Torty mogą być przyozdobione żywymi kwiatami (by andrewmorrell )
Poczęstunek
Poczęstunek tortem następuje zwykle tuż po oczepinach. Według tradycji tort dzieli Para Młoda, która w pierwszej kolejności karmi siebie, następnie rodziców i gości.
Tort weselny często można ozdobić żywymi kwiatami, owocami czy figurkami (by criswatk )
Zainteresują Cię również