Film z lotu ptaka - jak się go kręci i ile kosztuje? Dron na ślubie w plenerze

podroz poslubna w azji

Filmy ślubne przestają już być nużącymi, wielogodzinnymi nagraniami, do których rzadko kiedy chce się wracać po latach. Dzisiaj proponuje się Młodym krótsze, ale bardziej dynamiczne formy.

A może by tak zmienić nie tylko czas trwania i dynamikę, ale również pozycję kamery? Niezapomnianą pamiątką będzie na pewno ślub filmowany z lotu ptaka!

Grupowe zdjęcie zrobione z lotu ptakaGrupowe zdjęcie zrobione z lotu ptaka (by ryan_polei )

Zainteresują Cię również

Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...
Obrączki ślubne z różowego złota Obrączki ślubne z różowego złota
Miedź w różnych jej odcieniach na dobre rozgościła się w sklepach jubilerskich i wnętrzarskich. Delikatny, różowawy,...

Ślub z innej perspektywy

Dzięki filmowi ślubnemu wykonanemu z „pokładu” minihelikoptera Para Młoda będzie miała bardzo oryginalne i interesujące ujęcie swej uroczystości, które z pewnością będzie oglądane więcej niż tylko raz.

 

Film ten to również ciekawa, zaskakująca pamiątka dla gości. Jego atmosfera będzie z pewnością diametralnie różna od długich, statycznych filmów kręconych w amatorski sposób. Filmowanie z lotu ptaka nada nagraniu z uroczystości zupełnie nowej perspektywy… dosłownie i w przenośni.

Film z lotu ptaka będzie wspaniałą pamiątkąFilm z lotu ptaka będzie wspaniałą pamiątką (by Kathryn Peters )

Do filmowania z powietrza wykorzystuje się niewielki, bezzałogowy helikopter

Do filmowania z powietrza wykorzystuje się niewielki, bezzałogowy helikopter (by Don McCullough )

Kamera na helikopterze

Do filmowania z powietrza wykorzystuje się niewielki, bezzałogowy helikopter (tzw. „platformę latającą”).

Profesjonaliści zajmujący się ślubnym wideofilmowaniem nie używają oczywiście do tego celu żadnych latających zabawek. Helikopter jest wyposażony w system stabilizacji obrazu oparty na żyroskopie, GPS czy różne funkcje zwiększające bezpieczeństwo (np. automatyczny powrót do miejsca startu automatyczne lądowanie). Do filmowania służy kamera Full HD.

Helikopter czyli dron

Helikoptery wykorzystywane przez firmy zajmujące się filmowaniem ważnych wydarzeń i uroczystości to rozmaitego typu drony (np. Quadrocopter, Hexacopter, Octocopter). Różnią się one między sobą m.in. wielkością, wagą, mocą i innymi parametrami. Na przykład, Hexacoptery mają większą moc oraz rozmiary niż Quadrocoptery, i dlatego mogą udźwignąć ciężar nawet do 3 kg. Zaletą Quadrocopterów jest natomiast ich lekkość i łatwość w obsłudze.

Zainteresują Cię również

Ślub i wesele w odcieniach różu Ślub i wesele w odcieniach różu
Róż to jeden z najpiękniejszych i najbardziej optymistycznych kolorów z całej palety barw. To zdecydowanie kolor szczęścia...
Mała czarna na wesele Mała czarna na wesele
Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częściej można ją spotkać na weselnych przyjęciach. O kim mowa? Oczywiście o małej...

Dron idealnie się sprawdzi podczas ślubu w plenerzeDron idealnie się sprawdzi podczas ślubu w plenerze (by tanyaspillane )

Sterowanie i filmowanie

Dobry film to nie tylko profesjonalny sprzęt, ale również dobry kamerzysta. W tym przypadku jest to kamerzysta-operator helikoptera, który musi panować nad latającym urządzeniem i jednocześnie zwracać uwagę na odpowiednie ujęcia.

Pamiętajmy, że dron może osiągnąć prędkość nawet do 100 km/h i powinien być obsługiwany przed doświadczonego specjalistę, który uchwyci najważniejsze momenty z najlepszej perspektywy, umiejętnie kierując przy tym maszyną.

Helikoptery mogą zwykle wznieść się na wysokość do 300 m (niektóre modele polecą nawet jeszcze wyżej), co pozwoli na obszerne ujęcia z dużych powierzchni – np. pokazanie drogi do kościoła oraz lokalu weselnego czy pełnego pleneru, w którym Para Młoda będzie miała sesję fotograficzną. Z drugiej strony, urządzenie jest w stanie zniżyć lot niemalże do poziomu głów Państwa Młodych, co pozwoli na bardzo efektowne zbliżenia.

Najczęściej wykorzystywaną, optymalną wysokością, jest 50 m nad ziemią.

Helikopter z kamerą w ciekawy sposób pokaże zarówno ujęcia dynamiczne, jak i spokojne, romantyczne, wzruszające. Film z powietrza może stanowić pełne, niezależne dzieło, jednak najczęściej łączy się filmowanie z lotu ptaka z wideo bardziej tradycyjnym – wówczas wynajęta przez nas firma wplecie podczas montażu w całość filmu ślubnego ujęcia z helikoptera.

Dron na ślubie – cena

Cena filmowania z lotu ptaka kształtuje się zwykle na poziomie 1500 zł za godzinę. Pamiętajmy, że ujęcia z góry nie będą przydatne podczas wesela w lokalu, więc nie musimy wynajmować helikoptera na długi czas. Wystarczą sceny np. z drogi do kościoła, wyjścia Państwa Młodych, życzeń, powitania w lokalu, ewentualnie z chwil na świeżym powietrzu (np. Para Młoda w ogródku restauracji) oraz sesji zdjęciowej w plenerze. Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa ślubu w plenerze – tu urządzenie może mieć większe pole do popisu.

Dron  jest w stanie zniżyć lot do poziomu głów Państwa MłodychDron jest w stanie zniżyć lot do poziomu głów Państwa Młodych (by matthewsim )

Dron może wznieść się nawet do 300 m nad ziemiąDron może wznieść się nawet do 300 m nad ziemią (by Kathryn Peters )

Czy dron zakłóci uroczystość?

Latające drony nie hałasują, więc na pewno nie zakłócą przebiegu uroczystości. Helikopter nie wznieca też kurzu – można powiedzieć, że jest niezauważalny, wręcz bardziej dyskretny niż tradycyjny kamerzysta.

Film nakręcony z lotu ptaka to ciekawa, zaskakująca pamiątką dla gościFilm nakręcony z lotu ptaka to ciekawa, zaskakująca pamiątką dla gości (by yahtzeen )

Zainteresują Cię również

Pierwszy taniec w stylu Pierwszy taniec w stylu "Grease"
Ostatnio oglądałam z przyjaciółką jej film z wesela, które odbyło się kilka lat temu i na scenie z pierwszym tańcem usł...
Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych
Bywa że dobór odpowiedniego stroju na ślub i wesele spędza sen z powiek niejednego gościa weselnego, bez względu na płeć....

 

Komentarze (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

Moi znajomi mieli to na ślubie. Super sprawa. Szkoda tylko, że tak kosztowna... No, ale pamiątka ekstra

This comment was minimized by the moderator on the site

Taki filmik to super pamiątka. My się właśnie zastanawiamy nad tym. Zobaczymy ile wydamy na obrączki, alkohol i garderobę... jeśli coś zostanie to na pewno się zdecydujemy. Moja kuzynka ma taki film i bardzo mi się spodobał

This comment was minimized by the moderator on the site

Kamerowanie z lotu ptaka jest mega Nie mam w sumie porównania z innymi kamerzystami, bo korzystałam jedynie z (...), ale jeśli wszystkie drony są taka efektywne to ja jestem 100 razy na tak

Komentarz ostatnio edytowany około 7 lat(a) temu przez Bogusia Rejnsz Bogusia Rejnsz
This comment was minimized by the moderator on the site

fajny artykuł ! jeżeli ktoś chciałby zobaczyć przykładowy filmik o to link

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location