Ślubne pamiątki – czyli co można zachować na pamiątkę ślubu i wesela?

podroz poslubna w azji

Każda Młoda Para chciałabym jak najlepiej i  jak najdłużej zapamiętać dzień swojego ślubu. Oto lista przedmiotów, które nawet po wielu latach pozwolą przenieść się wspomnieniami do tego uroczystego dnia, a przy tym będą stanowić piękne, rodzinne pamiątki.

Każda Młoda Para chciałaby dzień swojego ślubu zachować w pamięci jak najdłużejKażda Młoda Para chciałaby dzień swojego ślubu zachować w pamięci jak najdłużej (by ryan_polei )

Zdjęcia ze ślubu i wesela

Gdy myślimy o pamiątkach ze ślubu, jako pierwsze na myśl przychodzą nam zdjęcia. Zarówno te będące efektem pięknej sesji jak i te robione w czasie ślubu i wesela przez fotografa, lub po prostu weselników. Można je pięknie wyeksponować w ramkach – tych tradycyjnych lub elektronicznych, włożyć do ślubnego albumu lub wywołać w formie fotoksiążki.

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...

Na pamiątkę zatrzymać można element ślubnej garderoby, np.. PodwiązkęNa pamiątkę zatrzymać można element ślubnej garderoby, np.. Podwiązkę (by bellafaye8 )

Ślubny film

Wiele par rezygnuje z kamerzysty na swoim ślubie i weselu, gdyż tego typu filmy do tej pory kojarzyły się głównie z wielogodzinnymi, nudnymi obrazami tańczących ludzi. Obecnie jednak kamerzyści i firmy zajmujące się wideofilmowaniem na różnych uroczystościach prześcigają się w pomysłach jak sprawić, by film ze ślubu był nie tylko fajną pamiątką, ale także pięknym pod względem wizualnym oraz ciekawym i zrealizowanym z wykorzystaniem nowych technologii obrazem. Ujęcia z lotu ptaka dzięki wykorzystaniu dronów, świetny montaż, artystyczne podejście do tematu - to wszystko charakteryzuje dzisiejsze ślubne filmy.

Na pamiątkę zachować można także kwiaty z bukietu lub butonierkiNa pamiątkę zachować można także kwiaty z bukietu lub butonierki (by tophos )

Ususzony kwiat

Zasuszony bukiet ślubny, pojedynczy kwiat z wiązanki lub kwiat z butonierki to kolejna propozycja na pamiątkę ze ślubu. Z taką pamiątką trzeba jednak obchodzić się bardzo delikatnie, gdyż jak wiadomo suszone kwiaty są bardzo kruche. Najlepiej do zasuszenia sprawdzą się bukiety z róż i hortensji.

Welon jako ślubna pamiątka zajmie o wiele mniej miejsca w szafie niż sukniaWelon jako ślubna pamiątka zajmie o wiele mniej miejsca w szafie niż suknia (by iulia-pironea )

Ślubne dodatki

Na przechowywanie sukni ślubnej nie każda z nas ma miejsce lub zwyczajnie chęć, ale na biżuterię, welon, woalkę czy inną ozdobę włosów z pewnością znajdzie się miejsce w szafie. Taki dodatek nie tylko będzie stanowić piękną pamiątkę ślubną, ale także rodzinną, bo być może w przyszłości nasza córka czy wnuczka włoży ją na swój ślub.

Podwiązka to kolejny element garderoby, który z łatwością zmieści się w pudełku lub szkatułce i będzie po latach stanowił nie tylko pamiątkę z dnia, w którym zakochani powiedzieli sobie „sakramentalne tak”, ale również nocy poślubnej.

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...
Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...

To samo dotyczy akcesoriów Pana Młodego. Na pamiątkę zachować można muszkę czy np. spinki do mankietów, kupione specjalnie na tę okazję.

Zarówno muszka, jak i spinki do mankietów mogą stanowić miłą pamiętkę ślubną Zarówno muszka, jak i spinki do mankietów mogą stanowić miłą pamiętkę ślubną (by Pic Basement )

Torebka ślubna

Ślubne torebki są przeważnie małe i pięknie zdobione – takich torebek nie nosi się na co dzień a jedynie na specjalne okazje. Pozostawiona więc na pamiątkę będzie czekać na kolejne najważniejsze wydarzenia i momenty w naszym życiu.

Wiele par zachowuje na pamiątkę figurki z weselnego tortuWiele par zachowuje na pamiątkę figurki z weselnego tortu (by maplessinseattle )

Ślubny zapach...

Nic tak nie przywołuje wspomnień jak związane z nimi zapachy! Warto więc na ślub ubrać się w wyjątkowy zapach, kupiony specjalnie na tą okazję i użyty tylko tego dnia. Za każdym razem kiedy będziemy wąchać perfumy wrócą do nas wspomnienia z tego najważniejszego dnia w naszym życiu.

Figurki z tortu

Te duże czy też małe, tradycyjne lub nietypowe,  na poważnie czy też z odrobiną humoru – ustawione np. w barku figurki to świetna pamiątka z wesela, która każdego dnia będzie przypominać małżonkom o tym radosnym wydarzeniu.

Coraz częściej pary decydują się na wystawienie na swym weselu księgo gościCoraz częściej pary decydują się na wystawienie na swym weselu księgo gości (by coreyann )

Kartki z życzeniami

Wiadomo, że podczas wesela Państwo Młodzi otrzymują masę kartek z najlepszymi życzeniami. Jeśli chcemy zachować je na pamiątkę warto przeznaczyć na ten cel osobne, ozdobne pudełko lub np. dołączyć kartki do albumu ze ślubnymi zdjęciami.

Weselna księga gości

Jest to świetna alternatywa dla kartek z życzeniami. Najbardziej klasyczna wersja księgi gości to po prostu gruby, czysty zeszyt, album czy notes, gdzie zaproszeni goście wpisują swoje życzenia dla Młodej Pary. Taką księgę później można ustawić na honorowym miejscu obok albumu ze ślubnymi zdjęciami.

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym modelu...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też perfekcyjnie...

Zdjęcia ze ślubu to zawsze piękna pamiątkaZdjęcia ze ślubu to zawsze piękna pamiątka (by varintsai )