Jaki wiek jest odpowiedni, by wyjść za mąż? Panny bardzo młode, panny młode 30+ i panny młode seniorki – czy istnieje idealny wiek na zamążpójście?

Dawniej kobiety wychodziły za mąż zdecydowanie wcześniej niż obecnie. W dzisiejszych czasach średni wiek zamążpójścia opóźnił się kobiety wolą najpierw zdobyć wykształcenie, dobrą pracę i niezależność. Dopiero w następnej kolejności jest ślub i dziecko. 

Czy istnieje wiek idealny na ożenek?Czy istnieje wiek idealny na ożenek? (by wswed )

Ślub? Jeszcze nie teraz!

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu uważano, że ślub gwarantuje bezpieczeństwo, a także udane i stabilne życie kobiet. Mężczyzna pracował i zarabiał pieniądze, a kobieta zajmowała się domem i dziećmi.                                                           

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu...

Dziś to się znacznie zmieniło. Kobiety nie chcą już być „kurami domowymi”. Chcą mieć wykształcenie, dobrze płatną pracę, a także czas na realizację swoich pasji. Nasuwa się więc pytanie, czy małżeństwo wyklucza to wszystko? Oczywiście, że nie! Mając męża czy żonę również można studiować, rozwijać się zawodowo czy spełniać swoje pasje. Wszystko zależy od samozaparcia i oczywiście wsparcia partnera.

Zzy małżeństwo wyklucza zdobycie wykształcenia i dobrze płatnej pracy? Oczywiście, że nie!Czy małżeństwo wyklucza zdobycie wykształcenia i dobrze płatnej pracy? Oczywiście, że nie! (by afroboof )

Idealny wiek na ślub

Jaki jest więc idealny wiek na ślub? Nikt nie odpowie na to pytanie. Dawniej był to wiek około 20 lat, dziś coraz więcej pań decyduje się na zamążpójście około 30 roku życia.

Panowie również nie śpieszą się do "żeniaczki". Średnia wieku obniża się, coraz więcej mężczyzn decyduje się na ślub między 30 a 40 rokiem życia.

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy,...
Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...

Eksperci twierdzą, że małżeństwa zawarte po 25 roku życia są trwalsze. Wszystko jednak zależy od podejścia do życia świeżo upieczonych małżonków – czasem dwudziestolatkowie są bardziej odpowiedzialni od osób po trzydziestce.

W dzisiejszych czasach średni wiek zamążpójścia opóźnił sięW dzisiejszych czasach średni wiek zamążpójścia opóźnił się (by ryan_polei )

Skąd wiedzieć, że jesteśmy gotowi na ślub? Oto kilka istotnych aspektów, których analiza pomoże nam w podjęciu właściwej decyzji bez względu na wiek:

  • Musimy upewnić się, że osoba, z którą chcemy spędzić resztę życia jest tą jedyną. Powinniśmy wiedzieć, że możemy na nią liczyć nawet w najtrudniejszych momentach.
  • Pomyślmy o wykształceniu. Czy zbyt wczesny ślub uniemożliwi nam  ukończenie szkoły? Pamiętajmy, że jest to główne narzędzie do zdobycia dobrej pracy, a co za tym idzie – środków finansowych na wspólne i szczęśliwe życie.

Dawniej kobiety wychodziły za mąż zdecydowanie wcześniej niż myDawniej kobiety wychodziły za mąż zdecydowanie wcześniej niż obecnie (by eugeniowilman )

  • Czy po ślubie będziemy mieli gdzie mieszkać? Mieszkanie z teściami nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem i może być przyczyną spięć w młodym małżeństwie.
  • Jedną z ważniejszych kwestii są finanse. Warto przed ślubem omówić je z partnerem. Czy będziemy w stanie samodzielnie się utrzymać? Będziemy mieli wspólny czy osobny budżet? Szkoda aby nieprzedyskutowane kwestie finansowe zaważyły na naszym małżeńskim szczęściu.

Eksperci twierdzą, że małżeństwa zawarte po 25 roku życia są trwalszeEksperci twierdzą, że małżeństwa zawarte po 25 roku życia są trwalsze (by alanant )

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też...

  • Czy nasz partner jest też naszym przyjacielem? Czy bez skrępowania możemy porozmawiać z nim o naszych prywatnych sprawach? Jeśli nie, to nasza relacja nie jest jeszcze na etapie decydowania o ślubie.
  • Czy rodzina partnera akceptuje nas, a także czy nasza rodzina jest przychylna potencjalnemu małżonkowi? Czy jesteśmy gotowi, aby członkowie rodzin ukochanej/ukochanego uczestniczyli w naszym życiu? Musimy mieć na uwadze, że po ślubie będziemy spędzać wspólnie święta i różne uroczystości.
  • Pamiętajmy, że najważniejsze są: miłość, szacunek i wzajemne zaufanie – jeśli każda z tych wartości będzie miała doskonałe warunki do rozwijania się, małżeństwo na pewno będzie udane. W tym wypadku na szczęście nie ma ograniczeń wiekowych.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu uważano, że ślub gwarantuje bezpieczeństwo, a także udane i stabilne życie kobietJeszcze kilkadziesiąt lat temu uważano, że ślub gwarantuje bezpieczeństwo, a także udane i stabilne życie kobiet (by ryan_polei )

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Wzięliśmy ślub w zeszłym roku, w maju; oboje z mężem jesteśmy przed 30-stką, a mąż jest niecałe dwa lata młodszy niż ja. W jego przypadku wiek jest absolutnie odpowiedni, zresztą to człowiek, który traktuje związek wyłącznie poważnie; jest...

Wzięliśmy ślub w zeszłym roku, w maju; oboje z mężem jesteśmy przed 30-stką, a mąż jest niecałe dwa lata młodszy niż ja. W jego przypadku wiek jest absolutnie odpowiedni, zresztą to człowiek, który traktuje związek wyłącznie poważnie; jest dojrzały. Ja nadal studiuję (drugi kierunek) i wyjście za mąż na pewno nie oznacza zostawania "kurą domową". Jest to połączenie się z partnerem, z którym chcę spędzić resztę życia i nie musi nagle oznaczać miliona dodatkowych obowiązków oraz natychmiastowo dziecka Mój mąż to człowiek odpowiedzialny, a ja po paru związkach trafiłam wreszcie na tego odpowiedniego Jedyny minus to konieczność mieszkania z rodzicami; nie mamy jeszcze własnych czterech kątów... Ale w oczekiwaniu na lepszą sytuację finansową mąż miałby zapewne problemy z możliwością pozostania w Polsce...

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Wychodzę za mąż w tym roku, mam 23 lata, mój narzeczony jest 3 lata ode mnie starszy. Niektórzy dziwię się nam, że tak młodo i szybko (zaręczyny były po pół roku znajomości) się żenimy, a my za to dziwimy się ludziom którzy są po parę lat ze sobą...

Wychodzę za mąż w tym roku, mam 23 lata, mój narzeczony jest 3 lata ode mnie starszy. Niektórzy dziwię się nam, że tak młodo i szybko (zaręczyny były po pół roku znajomości) się żenimy, a my za to dziwimy się ludziom którzy są po parę lat ze sobą i nawet nie myślą o tym, żeby założyć rodzinę. Po ślubie będę jeszcze przez rok studiowała, więc to nie prawda że po ślubie od razu trzeba zostać kurą domową

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Wychodzę za mąż w przyszłym roku, będę mieć wtedy skończone 21 lat, prawie 22. A mój przyszły mąż będzie mieć wtedy 23 ;). I co dziwne- nikt nigdy nie spytał się nas czemu już, czemu tak szybko, wręcz zachęcali nas do ślubu, szczególnie moi...

Wychodzę za mąż w przyszłym roku, będę mieć wtedy skończone 21 lat, prawie 22. A mój przyszły mąż będzie mieć wtedy 23 ;). I co dziwne- nikt nigdy nie spytał się nas czemu już, czemu tak szybko, wręcz zachęcali nas do ślubu, szczególnie moi rodzice, ale to ze względu na moją siostrę która ma prawie 40 lat i nie ma szczęścia w miłości.. Wszyscy partnerzy ją oszukiwali, ale to już temat na inną wypowiedź.
Jak M. w czerwcu tego roku klęknął przede mną w głowie pojawiło mi się tylko jedno "O Boże, już?!", więc tak- to prawda, że teraz ludzi przeraża wczesne małżeństwo, tak samo i mnie. Nie wiem czemu ale mam zakodowany scenariusz, że po ślubie wszystko się zmienia- na gorsze, że "wolność" zostanie mi odebrana,ale to już moja osobista kwestia. Jednak zdecydowaliśmy się na ślub już w przyszłym roku, bo dlaczego nie?. Kochamy się, mieszkamy razem, jesteśmy niezależni finansowo od rodziców, bo obydwoje pracujemy, stać nas na ślub, wesele, wspólne życie i myślę, że będzie stać na budowę domu, a jeśli nie- mam drugą opcję czyli mój dom rodzinny. Tzn w domu mamy 2 osobne mieszkania i póki co rodzice nalegają żebyśmy zamieszkali w jednym, bo stoi i tak puste.
Aktualnie natomiast jesteśmy za granicą i raczej szybko się to nie zmieni- taki już los teraźniejszych młodych ludzi..
Ja po ślubie chcę iść na studia, bo wtedy myślę, że będzie to odpowiedni czas, bo kto powiedział, że na studia trzeba iść bezpośrednio po ukończeniu szkoły?.

Czytaj więcej
There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location