Pierwszy taniec Młodej Pary – piękna tradycja czy przykry obowiązek?

podroz poslubna w azji

Pierwszy taniec Młodej Pary to nieodłączny element każdego wesela, który tradycyjnie rozpoczyna zabawę. Jaki więc powinien być ten pierwszy raz na parkiecie?

 Pierwszym tańcem Młodej Pary tradycyjnie rozpoczyna się weselePierwszym tańcem Młodej Pary tradycyjnie rozpoczyna się wesele (by johnhopephotography )

Pierwszy taniec – tak czy nie?

Po pierwsze trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie „czy chcemy na weselu zatańczyć pierwszy taniec?”. Jak już zostało powiedziane jest to tradycyjne rozpoczęcie wesela, ale czy zwyczaj ten jest konieczny? Wiele par z pewnością nie wyobraża sobie swojego wesela bez pierwszego tańca do ulubionego utworu. Jest to ten krótki moment, kiedy Młodzi na chwile mogą zapomnieć o wszystkim, co dzieje się wokół, uspokoić emocje i skupić wyłącznie na sobie. Oddać się refleksji nad tym, co przed chwilą wydarzyło się w kościele, lub wymienić czułe i radosne słowa. Później, gdy zabawa na dobre się rozkręci, nie będzie już na to czasu.

Zainteresują Cię również

W rytmie walca – pierwszy taniec W rytmie walca – pierwszy taniec
Walc to jeden z najpiękniejszych, najbardziej eleganckich i romantycznych tańców towarzyskich jakie kiedykolwiek powstały....
Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...

Jednak to, co dla jednych może być chwilą oddechu i ukojenia nerwów, dla innych wręcz odwrotnie – może przysporzyć dodatkowe stresu. Strach przez publicznym występem i kompromitacją, gdyby coś poszło nie tak, potrafi sparaliżować. Jeśli więc oboje czujecie, ze pierwszy wspólny taniec to nie wasza bajka, a wszelkie próby przełamania oporów i tremy nic nie dają, po postu zrezygnujcie z tego elementu wesela. Pamiętajcie tylko, by o swojej decyzji uprzedzić zespół i wodzireja, aby później nie zostać wywołanym do tańca!

Pierwszy taniec może być dla Młodej Pary cudowną chwilą Pierwszy taniec może być dla Młodej Pary cudowną chwilą "sam na sam" (by scubabix )

Wybór utworu

Jeśli decyzja o tańcu zostanie podjęta, następnym krokiem jest wybór utworu. Może być to piosenka, z która wiążą się jakieś miłe wspólne wspomnienia lub taka, która ma dla pary wyjątkowe znaczenie, np. leciała w radio kiedy się poznali. Wówczas wybór jest prosty i oczywisty. Trudniej jest, gdy para nie ma takiej piosenki. W takim wypadku trzeba pójść na kompromis jeśli chodzi o gust muzyczny i wybrać coś co odpowiada obojgu narzeczonym. Warto również na samym początku ustalić w jakim klimacie i rytmie ma być utwór. Czy ma być to np. romantyczna ballada, czy raczej coś energicznego i radosnego. Jest to ważne gdyż, później, do wybranej piosnki, trzeba będzie dostosować kroki.

Walc czy cha-cha?

Wybór tańca jest równie ważny, co wybór piosenki. Gatunków towarzyskiego tańca jak wiadomo jest wiele, toteż każda para znajdzie coś w czym będzie czuła się najlepiej. Dokonując wyboru warto jednak wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze nasze umiejętności taneczne – to czy będziemy w stanie w dość krótkim czasie nauczyć się kroków i później ich nie pomylić. Ważny jest także nasz strój, a w szczególności suknia Panny Młodej, która, np. ze względu na krój może utrudniać skomplikowane kroki. Wybraną aranżacje warto także wcześniej omówić z zespołem, gdyż może się okazać, że muzycy będą  potrzebowali trochę czasu na próby.

Wybór idealnej piosenki to czasem nielada wyzwanie!Wybór idealnej piosenki to czasem nie lada wyzwanie! (by readephotography )

Zainteresują Cię również

Obrączki ślubne z różowego złota Obrączki ślubne z różowego złota
Miedź w różnych jej odcieniach na dobre rozgościła się w sklepach jubilerskich i wnętrzarskich. Delikatny, różowawy, metaliczny...
Ślub i wesele w odcieniach różu Ślub i wesele w odcieniach różu
Róż to jeden z najpiękniejszych i najbardziej optymistycznych kolorów z całej palety barw. To zdecydowanie kolor szczęścia, nie...

Jedni stawiaja na freestyle inni na starannie dopracowany układ choreograficzny…Jedni stawiają na freestyle, inni na starannie dopracowany układ choreograficzny… (by johnhopephotography )

Idziemy na żywioł!

Jeśli uważamy się za dobrych tancerzy, a na parkiecie czujemy się jak ryba w wodzie to nie potrzebne są nam wielogodzinne próby i dopracowane układy choreograficzne. Najważniejsze to czuć się dobrze i świetnie się bawić, obojętnie czy tylko kołysząc się do ulubionej ballady czy wywijając w szalonym rytmie disco!

Kurs tańca

Ci, którzy na parkiecie czują się niepewnie, lub którym zależy aby ich taniec był wyjątkowy, każdy krok starannie dopracowany a taniec był prawdziwym show dla gości, powinni koniecznie wybrać się na kurs tańca, gdzie pod okiem instruktora podszkolą swoje umiejętności, lub po prostu nauczą się wymarzonego tańca.

Na pierwszy taniec warto wybrać taki jego gatunek, w którym czujemy się pewnieNa pierwszy taniec warto wybrać taki jego gatunek, w którym czujemy się pewnie (by niftyjapan )

Wiele par przed ślubem zapisuje się na kurs tańcaWiele par przed ślubem zapisuje się na kurs tańca (by helenchanphotography )

Zainteresują Cię również

Mała czarna na wesele Mała czarna na wesele
Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częściej można ją spotkać na weselnych przyjęciach. O kim mowa? Oczywiście o małej czarnej....
Pierwszy taniec w stylu Pierwszy taniec w stylu "Grease"
Ostatnio oglądałam z przyjaciółką jej film z wesela, które odbyło się kilka lat temu i na scenie z pierwszym tańcem usłyszałam, że...