Piosenki na pierwszy taniec. Jaką piosenkę wybrać na pierwszy taniec Pary Młodej?

Pierwszy taniec Państwa Młodych to niezapomniana chwila. Po raz pierwszy zespalają się oni w tańcu jako mąż i żona. Wszyscy goście przyglądają się wówczas nowożeńcom i podziwiają ich w pełnej krasie. To także tradycyjne rozpoczęcie zabawy weselnej.

Pierwszy taniec świeżo upieczonych małżonków to niezapomniana chwilaPierwszy taniec świeżo upieczonych małżonków to niezapomniana chwila (by deejaymarlon; smoorenburg; criminalintent)

Na oczach wszystkich

Z tym przyglądaniem wiąże się właściwie główny stres dotyczący pierwszego tańca świeżo upieczonych małżonków. W końcu, gdy ma się widownię trzeba dobrze wypaść.

Zainteresują Cię również

W rytmie walca – pierwszy taniec W rytmie walca – pierwszy taniec
Walc to jeden z najpiękniejszych, najbardziej eleganckich i romantycznych tańców towarzyskich jakie kiedykolwiek powstały....
Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...

Niektóre pary wiele miesięcy przed weselem zapisują się na naukę tańca. Układają choreografię i dobierają muzykę, chcąc, aby ich pierwszy taniec zachwycił wszystkich, albo przynajmniej nie stał się przyczyną kompromitacji.

Niektórzy mają doskonałe poczucie rytmu i taniec na oczach wszystkich nie jest dla nich żadnym wyzwaniemNiektórzy mają doskonałe poczucie rytmu i taniec na oczach wszystkich nie jest dla nich żadnym wyzwaniem (by petehogan )

Autoprezentacja czy kompromitacja?

Niektórzy mają doskonałe poczucie rytmu i taniec nie jest dla nich żadnym wyzwaniem, a nawet lubią popisać się przed innymi swoimi talentami. Tym szczęściarzom wystarczy odpowiedni wybór piosenki.

Pierwszy taniec króluje na liście rzeczy, które najbardziej stresują Pary Młode Pierwszy taniec króluje na liście rzeczy, które najbardziej stresują Pary Młode (by scottsnyde )

Są też tacy, którzy nie śpią po nocach z obawy przed tym publicznym wystąpieniem, gdyż do tej pory jedynym tańcem jaki akceptowali był „pociąg”.

Na szczęście pierwszy taniec ma miejsce zaraz po pierwszym posiłku – na głodnego jeszcze trudniej byłoby z siebie coś wykrzesać.

Oczywiście piszemy to wszystko z przymrużeniem oka i zalecamy takie samo podejście do pierwszego tańca – nie warto go demonizować!

Pierwszy taniec jako mąż i żona zawsze jest wyjątkowy, niezależnie od tanecznych umiejętności paryPierwszy taniec jako mąż i żona zawsze jest wyjątkowy, niezależnie od tanecznych umiejętności pary (by midwestjess )

Show

Niektóre pary robią z pierwszego tańca prawdziwe show z fabułą, podziałem na role i przebraniami. Inscenizują np. dialog kochanków przy akompaniamencie składanki wybranych utworów lub prezentują układ choreograficzny do różnych stylów muzycznych – od romantycznego przytulańca, przez ogniste tango, po gorącą sambę. Taka wesoła i kreatywna para może przyćmić niejeden zespół muzyczny.

Zdarza się też tak, że nowożeńcom wcale nie zależy na skupieniu na sobie uwagi przez całą piosenkę i po kilku wspólnych krokach i obrotach zapraszają do tańca świadków oraz inne pary, np. rodziców lub wszystkich znajomych, którzy pobrali się w tym roku.

Pierwszy taniec nie musi być nudnyPierwszy taniec nie musi być nudny (by andrewmorrell )

Piosenka na pierwszy taniec – propozycje

Co prawda śledząc nasz portal nikt nie nauczy się tańczyć, ale za to możemy zaproponować listę wyjątkowych piosenek, które być może już na zawsze będą się Wam kojarzyć z pięknym dniem zaślubin:

Top 5

 

1. Wzruszająco i romantycznie: Unchained Melody – Righteous Brothers

Cytat z utworu: „Oh, my love, my darling I've hungered for your touch” (O, moja miłości, moje kochanie byłem spragniony twojego dotyku).

 

2. Zwiewnie i wiosennie: Loving You – Minnie Riperton

Zainteresują Cię również

Obrączki ślubne z różowego złota Obrączki ślubne z różowego złota
Miedź w różnych jej odcieniach na dobre rozgościła się w sklepach jubilerskich i wnętrzarskich. Delikatny, różowawy, metaliczny...
Ślub i wesele w odcieniach różu Ślub i wesele w odcieniach różu
Róż to jeden z najpiękniejszych i najbardziej optymistycznych kolorów z całej palety barw. To zdecydowanie kolor szczęścia, nie...

Cytat z utworu: „Lovin' you is easy 'cause you're beautiful” (Kochać Ciebie... Nic prostszego, ponieważ jesteś cudowny).

 

3. Miłość w rytmie reggae: Każdego dnia – Mesajah

Cytat z utworu: „Każdego dnia, nadajesz memu życiu nowy sens, z Tobą mogę iść po jego kres”.

 

4. Hip-hopowa Para Młoda: Moja Lady – TaLLib

Cytat z utworu: „A Ty jesteś moją lady'e na dobre i na złe, w deszczowy lub słoneczny dzień”.

 

5. Z przymrużeniem oka: Freedom – George Michael

Cytat z utworu: „All we have to see is that I don't belong to you and you don't belong to me... Freedom!” (Wszystko co musimy zrozumieć, to to, że ja nie należę do ciebie a ty nie należysz do mnie... Wolność!).

 

Inne tytuły:

Utwory polskie

 • Niebieska piosenka – Grzegorz Tomczak,
 • Bo jesteś Ty – K. Krawczyk,
 • Żeby się sobą zauroczyć – Czerwony Tulipan,
 • Zakochani – N. Kukulska,
 • Tylko w Twoich dłoniach – Eleni,
 • Od dziś – Paulla,
 • Zabiorę Cię – Kancelaria,
 • Nie Znajdą Nas – M. Bajor,
 • Jeszcze nie wiem jaki jesteś – A. Jantar,
 • Kołysanka – Sumptuastic,
 • Weselne dzwony – D. Holecki,
 • Wielka miłość – Seweryn Krajewski,
 • Z kimś takim jak Ty – Kindla.

Jeśli na weselu nie macie kamerzysty, warto żeby ktoś uwiecznił wasz pierwszy taniec na filmiku wykonanym aparatemJeśli na weselu nie macie kamerzysty, warto żeby ktoś uwiecznił wasz pierwszy taniec na filmiku wykonanym aparatem (by angeloangelo )

Utwory zagraniczne

Zainteresują Cię również

Mała czarna na wesele Mała czarna na wesele
Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częściej można ją spotkać na weselnych przyjęciach. O kim mowa? Oczywiście o małej czarnej....
Pierwszy taniec w stylu Pierwszy taniec w stylu "Grease"
Ostatnio oglądałam z przyjaciółką jej film z wesela, które odbyło się kilka lat temu i na scenie z pierwszym tańcem usłyszałam, że...

 • Endless Love – Luther Vandross & Mariah Carey,
 • Can You Feel The Love Tonight – Elton John,
 • I Will Always Love You – Whitney Houston,
 • Dance me to the end of love – L. Cohen,
 • First love – U. Hikaru,
 • How deep is your love – Bee Gees,
 • Love me – Arsenium,
 • Love is all around – Wet Wet Wet,
 • Cant help falling in love – Elvis Presley,
 • Nothing's gonne change my love for you – G. Medeiros,
 • Woman in love – B. Streisand,
 • Always – Bon Jovi,
 • Sereno E – Drupi,
 • What a wonderful world – Louis Armstrong.

Pierwszy taniec tradycyjnie odbywa się przy ulubionej piosence Pary MłodejPierwszy taniec tradycyjnie odbywa się przy ulubionej piosence Pary Młodej (by bgreenlee; basykes; aperture_lag)

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

My zatańczyliśmy tylko swój spokojny, romantyczny taniec do piosenki Jorrgus "w szczesciu" Wszyscy byli zachwyceni tą piosenką Piękna, prawdziwa i opisująca nas od początku

There are no comments posted here yet

Skomentuj

 1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location