Co to jest ślub wojskowy i jak go zorganizować? Jak wygląda ślub wojskowy? Jakie atrakcje zapewnić na ślubie wojskowym?

podroz poslubna w azji

Ślub wojskowy jest jednym z najoryginalniejszych sposobów złożenia sobie przysięgi małżeńskiej. Wyróżnia go między innymi strój przyszłych małżonków, asysta w mundurach i zwyczaj przechodzenia pod sklepieniem z szabel.

Formuła zaproszeń na taki ślub zależy od etykiety określonej jednostki lub służby mundurowej.

altŚlub wojskowy to bardzo piękna i podniosła uroczystość (by caekw )

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...

Podczas uroczystości oficerowie ubrani są w mundury, tak samo jak pan młody, a nawet... panna młoda, pod warunkiem, że ona również służy w armii. Do uniformów mężczyźni nie przypinają kwiatów, a umundurowana panna młoda nie dzierży bukietu. Panna młoda w tradycyjnej białej sukni może mieć bukiet w kolorach danej jednostki.

Oficerowie uczestniczący w formowaniu szpaleru muszą mieć założone białe rękawiczki. Głównodowodzący jednostki, w której służy młoda para siedzi (najczęściej razem z małżonką) z samego przodu wraz z rodzicami państwa młodych.

Tylko wybrańcy mogą się pochwalić taką sesją ślubnąTylko wybrańcy mogą się pochwalić taką sesją ślubną (by arvindgrover )

Zakończenie ceremonii ślubnej polega na utworzeniu wspomnianego już sklepienia szabel.

Oficerowie towarzyszący panu młodemu (6-8 osób) formują szpaler i stają twarzami do siebie. Następnie na komendę wyciągają szable i krzyżują je w górze. Para młoda przechodzi pod klingami, a jeżeli panna młoda nie służy w wojsku, ostatni z oficerów klepie delikatnie dziewczynę mówiąc „Witamy w armii”. Potem szable wracają do pochew, a nowożeńcy udają się na przyjęcie.

Wiele jednostek wojskowych ma swoje własne, wewnętrzne tradycje, które z pewnością atrakcyjną nie tylko ceremonię zaślubin, ale i zabawę weselną.

Zdarza się, że parze towarzyszy orkiestra i pojazdy wojskowe, a tort krojony jest szablą.

Ślub wojskowy jest jednym z najoryginalniejszych sposobów złożenia sobie przysięgi małżeńskiejŚlub wojskowy jest jednym z najoryginalniejszych sposobów złożenia sobie przysięgi małżeńskiej (by tracitaylor )

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...
Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...

Jak jeszcze można urozmaicić taką ceremonię?

A co powiecie na grochówkę podaną na początku wesela zamiast tradycyjnego rosołu?

Para młoda może także zdecydować się na sesję plenerową na poligonie.

Żadna panna młoda nie odmówi sobie chyba także sesji zdjęciowej z umundurowanymi kolegami męża.

Krojenie tortu szabląKrojenie tortu szablą (by jepoycamboy )

Planując ślub wojskowy trzeba pamiętać, że często żołnierz w kościele przyjmuję postawę „na baczność” i nie klęka (odnośnie klękania istnieją różne opinie i różne decyzje – zazwyczaj, jeśli żołnierz jest sam, klęka jak wszyscy, ale jeśli towarzyszą mu stojący na baczność koledzy, zaczyna obowiązywać typowo wojskowa dyscyplina).

Uczestnicząc w zabawie weselnej i pijąc alkohol umundurowani goście powinni się przebrać. Rozważając szalone pomysły nie można zapomnieć, że nasze zachowanie nie może godzić w powagę munduru i honor żołnierza.

Idealny tort na wesele żołnierzaIdealny tort na wesele żołnierza (by lisap )

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym modelu...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też perfekcyjnie...