Podziękowania ślubne: komu podziękować na weselu?

podroz poslubna w azji

Dzień zaślubin to taki wyjątkowy czas w życiu, gdy intensywniej niż zwykle dzielimy się z najbliższymi emocjami. Pozytywne wibracje unoszą się w powietrzu, jest to bowiem czas radości, dobrych życzeń, życzliwych spojrzeń i… wdzięczności. Tak, słowo „dziękuję” padnie tego dnia z naszych ust wiele razy.

Wesele to czas życzeń, podziękowań i wzruszeń. Śliczny broszkowy bukiet, prawda?Wesele to czas życzeń, podziękowań i wzruszeń.
Śliczny broszkowy bukiet, prawda? (by mssarakelly )

Ślub i wesele to na pierwszy rzut oka wydarzenia, których głównym bohaterem jest Para Młoda. I co do tego nie ma wątpliwości. Ale wyobraźcie ich sobie w pustym kościele lub na cichej i głuchej sali weselnej. Chyba nie da się zaprzeczyć, że integralną częścią tego wyjątkowego dnia w naszym życiu są goście – nasi najbliżsi?

Zainteresują Cię również

M&M – podziękowania dla rodziców M&M – podziękowania dla rodziców
Bukiet kwiatów i dedykacja piosenki „Cudownych rodziców mam” coraz rzadziej wystarczają Młodym Parom, które w dniu ślubu pragną...
Filmik z podziękowaniem dla rodziców Filmik z podziękowaniem dla rodziców
Jest taki moment w trakcie wesela, kiedy Para Młoda, która rozpoczyna właśnie nową drogę życia, dziękuje rodzicom za trud włożony...

A zatem komu i za co wypada podziękować w dniu ślubu?

Słodkie, jagodowe podziękowaniaSłodkie, jagodowe podziękowania (by shan213 )

Podziękowania dla rodziców

Tych podziękowań nie zabraknie chyba na żadnym weselu – zdecydowana większość Par Młodych pragnie bowiem w jakiś szczególny sposób wyróżnić swoich rodziców. Zazwyczaj to właśnie dzięki nim znajdujemy się w tym szczęśliwym punkcie naszego życia, to oni wychowali nas i nauczyli kochać, a często są również sponsorami wesela.

Krótka przemowa, dedykowana piosenka, bukiet kwiatów, prezent czy – ostatnio coraz modniejszy – film z podziękowaniami to piękne wyrazy wdzięczności dla rodziców i nie warto z nich rezygnować w imię nowoczesności. Podziękowania dla rodziców wcale nie muszą być oklepane, ckliwe czy kosztowne. Wymyślmy coś zgodnego z tym, co nam w duszy gra. Może być skromnie, osobiście i na stronie – najważniejsze, aby tego dnia słowo „dziękuję” dotarło do uszu osób, które najbardziej na to zasługują.

Koniecznie zajrzyjcie do naszych artykułów na ten temat:

Podziękowania dla rodziców
Filmik z podziękowaniem dla rodziców
9 pomysłów na podziękowanie rodzicom

Publiczne podziękowania dla rodziców są szczególnie wzruszające i patetyczne Publiczne podziękowania dla rodziców są szczególnie wzruszające i patetyczne (by kojach )

Podziękowania dla dziadków

Jeśli ktoś ma szczęście gościć na swoim ślubie dziadków, również powinien pomyśleć o tym, jak uczcić ich osoby tego dnia. Dziadkom w dniu ślubu wnucząt towarzyszą zwykle bardzo silne emocje, obdarzmy więc seniorów rodu szczególną uwagą, opieką i sprawmy, by poczuli się ważni i docenieni.

Kilka słów skierowanych bezpośrednio do nich, kartka z życzeniami, bukiet kwiatów czy kosz z upominkami, to tylko propozycje ślubnych podziękowań dla dziadków. Nie zapomnijcie też zrobić sobie z nimi pamiątkowego zdjęcia, które koniecznie (!) wywołajcie szybko i podarujcie dziadkom w ramce.

Pamiętajmy o seniorach roduPamiętajmy o seniorach rodu (by cefeida )

Podziękowania dla chrzestnych

W dzisiejszych czasach rola rodziców chrzestnych jest właściwie znikoma i ogranicza się do wręczania drogich prezentów na Pierwszą Komunię, osiemnastkę czy wesele. Mało kto pamięta, kim właściwie jest rodzic chrzestny i z czym wiąże się jego obecność w naszym życiu.

Zainteresują Cię również

Stay cool: spersonalizowany izolator termiczny (koozie) Stay cool: spersonalizowany izolator termiczny (koozie)
Intrygującymi gadżetami weselnymi, popularnymi szczególnie za granicą, są tzw. „koozies”, czyli spersonalizowane izolatory...
Podziękowania dla gości weselnych Podziękowania dla gości weselnych
Drobne, symboliczne upominki wręczane gościom weselnym są sympatycznym zwyczajem, szczególnie popularnym we Włoszech, ale coraz...

Czy zatem nasz ślub nie jest doskonałą okazją na uzmysłowienie sobie tego wszystkiego? Rodziców chrzestnych można pięknie wyróżnić odwołując się właśnie do tego pierwszego sakramentu w naszym życiu i ich w nim roli. Są to w końcu aniołowie stróżowie, którzy towarzyszą nam przez całe życie – spróbujmy wydobyć ich z cienia i w dniu zaślubin podziękować im od serca.

Podziękowania nie muszą być kosztowne. Wystarczy prosty karnecik.Podziękowania nie muszą być kosztowne. Wystarczy prosty karnecik (by picturesbyann )

Podziękowania dla świadków

Świadek to nie tylko osoba, która składa stosowny podpis w ślubnej dokumentacji. To ktoś, kto osłania nasze tyły w sposób dosłowny i przenośny. Ktoś, kogo wybraliśmy w tym najważniejszym dniu naszego życia na naszą prawą rękę.

Świadek poświęca wiele czasu i energii, a także znacznie nadszarpuje swój budżet, by dobrze sprawdzić się w wyznaczonej przez nas roli. Czy za to wszystko nie należy mu się „dziękuję”?

Świadkami na ślubie jest zwykle nasze rodzeństwo lub przyjaciele, dziękując im możemy więc zrezygnować z patosu, jaki miał miejsce w przypadku seniorów i wymyślić coś szalonego. Wspólny taniec, dowcipny upominek lub po prostu wiadomość od serca wysłana, gdy emocje już opadną – naprawdę warto docenić swoich świadków.

Przesłanie wywołanych zdjęć jest zawsze mile widzianą formą podziekowań weselnychPrzesłanie wywołanych zdjęć jest zawsze mile widzianą formą podziekowań weselnych (by wxmom )

Podziękowania dla gości weselnych

Ten typ podziękowań ślubnych robi ostatnimi czasy furorę. Drobne upominki dla gości weselnych nikogo już nie dziwią, a Pary Młode prześcigają się w pomysłach na uprzyjemnienie gościom wesela w ten sposób.

Tak więc zawsze mile widziane będą słodkie pamiątki, praktyczne gadżety czy upominki z tzw. „jajem”.

Jeśli jednak organizujecie wesele niskobudżetowe, nie martwcie się, prezenty dla gości weselnych nie muszą być drogie, nie musicie też wręczać ich koniecznie w dniu wesela. Równie miłym gestem będzie wysłanie kartki z podziękowaniami lub wywołanych zdjęć ze ślubu.

Może zaciekawi was również któryś z poniższych artykułów na ten temat:

Podziękowania dla gości weselnych
Po prostu „dziękuję”
DIY – własnoręcznie zrobione upominki dla gości weselnych
Nietypowe upominki dla gości weselnych
5 pomysłów na podziękowanie gościom weselnym
Pomysł na prezent: ochraniacz na butelkę (koozie)
Pomysł na prezent: zimowe upominki dla gości
Pomysł na prezent: karykatury dla gości weselnych

Dyskretne podziękowania na talerzyku - skromnie, ale z klasąDyskretne podziękowania na talerzyku - skromnie, ale z klasą (by warrenski )

Inne podziękowania ślubne

Nadal czujecie w sobie dużą wdzięczność, którą pragniecie się podzielić? W końcu ten dzień był taki udany za sprawą naprawdę wielu osób. Z miłym słowem, bilecikiem z podziękowaniami czy słodkim upominkiem możecie zwrócić się także do:

Zainteresują Cię również

Podziękowania dla rodziców Podziękowania dla rodziców
Miłym gestem ze strony Pary Młodej jest podziękowanie rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w organizacji ślubu i...

  • Organisty/chóru/skrzypaczki – wszystkich tych, którzy zadbali o oprawę muzyczną waszej uroczystości,
  • Księdza, który tak pięknie poprowadził ceremonię,
  • Przyjaciół, którzy spełnili jakąś szczególną rolę w historii waszego związku – zeswatali was, a może niestrudzenie dopingowali w początkowo mało obiecujących randkach?
  • Fotografa, który bez mrugnięcia okiem spełniał wszelkie wasze zachcianki,
  • I w końcu do siebie nawzajem, za to, że doszliście tak daleko, że tak wspaniale wszystko zaplanowaliście i że tak dzielnie się spisaliście – ale na to macie w sumie całe życie!

Do sukcesu danego wesela przyczynia się zwykle całe mnóstwo osób. Być może nawet nasz fotograf zasłużył na specjalne podziękowania?Do sukcesu danego wesela przyczynia się zwykle całe mnóstwo osób. Być może nawet wasz fotograf zasłużył na specjalne podziękowania? (by hills_alive )