Romantyczne wesele w zabytkowym dworku lub pałacu – szukamy miejsc na idealne przyjecie weselne

Dla Młodych Par ceniących piękne wnętrza i urokliwe otoczenie, idealnym miejscem na przyjęcie weselne może okazać się dworek lub pałac.

Mogą to być zarówno miejsca zabytkowe i pięknie odrestaurowane, jak i powstałe całkiem niedawno. Takich miejsc w Polsce jest naprawdę wiele, dlatego warto poszukać tego idealnego, które doskonale będzie pasowało do wizji naszego ślubu i wesela. 

Ubrani w iście królewskie stroje, doskonale będziemy się czuć w pałacowych wnętrzachUbrani w iście królewskie stroje, doskonale będziemy się czuć w pałacowych wnętrzach (by soldon )

Zainteresują Cię również

Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...
Obrączki ślubne z różowego złota Obrączki ślubne z różowego złota
Miedź w różnych jej odcieniach na dobre rozgościła się w sklepach jubilerskich i wnętrzarskich. Delikatny, różowawy, metaliczny...

W pięknym otoczeniu

Dworki i pałace ulokowane są zazwyczaj pośród zieleni, w zadbanych parkach i ogrodach. Jest to dodatkowy atut, zapewniający nie tylko ładne widoki i doskonałe tło do zdjęć, ale także idealne warunki na chwilę wytchnienia od szaleństw zabawy weselnej.

Romantyczna sesja ślubnaRomantyczna sesja ślubna (by tophos )

Miejsce z duszą

Wielu Młodym Parom zależy na urządzeniu przyjęcia weselnego "z duszą", czyli w jakimś miejscu z historią, które już samo w sobie będzie trakcją, a nie jedynie pustą przestrzenią do wypełnienia gośćmi i potrawami.

Podobnie jak w przypadku zamków, dziś wiele zabytkowych dworków i pałacyków funkcjonuje jako hotele, pensjonaty czy/i restauracje.

Oferta

Niektóre pałacyki zapewniają gościom pełen pakiet usług, z jedzeniem, dekoracjami, muzyką itp. W przypadku innych możliwe jest jedynie wynajęcie sali, a o catering i dekoracje trzeba zadbać samemu.

Cena wesela w dworku lub pałacyku waha się zwykle w granicach 200-300 zł za osobę. Wynajem samego pałacyku na jeden wieczór to koszt rzędu 3000 zł.

Planując wesele w dworku warto upewnić się, czy na miejscu są dostępne noclegi dla gości czy będziemy musieli dokonać rezerwacji w innym miejscu.

Jeśli dany dworek nie zapewnia pełnego pakietu usług z pewnością współpracuje z zaufanymi firmami cateringowymi, dekoratorskimi i z hotelami.

W pałacowych wnętrzach doskonale sprawdzą się stylizacje ślubne w stylu glamour lub wiktoriańskimW eleganckiej sali weselnej doskonale sprawdzą się stylizacje ślubne w stylu glamour lub wiktoriańskim (by wswed )

Zainteresują Cię również

Ślub i wesele w odcieniach różu Ślub i wesele w odcieniach różu
Róż to jeden z najpiękniejszych i najbardziej optymistycznych kolorów z całej palety barw. To zdecydowanie kolor szczęścia, nie...
Mała czarna na wesele Mała czarna na wesele
Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częściej można ją spotkać na weselnych przyjęciach. O kim mowa? Oczywiście o małej czarnej....

Niekoniecznie liczne, ale na pewno bardzo eleganckie wesele można urządzić w dworku…Niekoniecznie liczne, ale na pewno bardzo eleganckie wesele można urządzić w dworku… (by vastateparksstaff )

... lub w zabytkowym pałacu... lub w zabytkowym pałacu (by photoguyinmo )

Współczesne dworki i pałacyki

Niektóre dworki i pałacyki to zupełnie nowe budowle, łączące w sobie piękno tradycji i zdobycze współczesnej architektury.

Mogą być delikatnie stylizowane na dawne czasy lub, pozostając nowoczesnymi, odtwarzać jedynie klimat i atmosferę autentycznych dworów, czyli: odosobnione położenie w malowniczym, zwykle zamkniętym otoczeniu i przestronne, luksusowe wnętrza.

Jeśli zdecydujemy się na współczesny dworek, może nie urządzimy wesela z duszą, ale na pewno będzie to eleganckie przyjęcie z klasą.

W zabytkowym dworku możemy urządzić wspaniałe przyjęcie w stylu vintageW zabytkowym dworku możemy urządzić wspaniałe przyjęcie w stylu vintage (by astromysicism )

Przykładowe lokalizacje

Wesele w dworku

 • Księżycowy dworek – województwo warmińsko-mazurskie, Gierłoż,
 • Dworek Dębówko – województwo warmińsko-mazurskie, Bartoszyce,
 • Dwór Kaliszki – województwo warmińsko-mazurskie, Biała Piska,
 • Dworek Amadores – województwo śląskie, Górki Wielkie,
 • Dworek Stara Cynkowania – województwo śląskie, Czechowice-Dziedzice,
 • Dwór Bistuszowa – województwo małopolskie, Ryglice,
 • Dwór Świdnik – województwo małopolskie, okolice Nowego Sącza,
 • Pałac Ożańsk – województwo podkarpackie, okolice Jarosławia,
 • Akacjowy Dwór – województwo małopolskie, Kraków,
 • Dworek Golikowo – województwo zachodniopomorskie, Sławno.

Niektóre dworki mają w ofercie wynajem namiotu weselnegoNiektóre dworki mają w ofercie wynajem namiotu weselnego (by vastateparksstaff )

Wesele w pałacu

 • Pałac Śmiłowice – województwo małopolskie, Nowe Brzesko,
 • Pałac Radziwiłłów – województwo małopolskie, Balice,
 • Pałac pod baranami – województwo małopolskie, Kraków,
 • Pałac Zdunowo – województwo mazowieckie, okolice Warszawy,
 • Pałac Nogalin – województwo mazowieckie, Miastków Kościelny,
 • Biały Pałac – województwo łódzkie, Konstantynów Łódzki,
 • Pałac Grąbkowo – województwo pomorskie, okolice Słupska,
 • Pałac w Leźnie – województwo pomorskie, okolice Gdańska,
 • Pałac Galiny – województwo warmińsko-mazurskie, Galiny,
 • Pałacyk na skarpie – województwo warmińsko-mazurskie, Dybowo koło Olecka.

Goście weselni na pałacowym dziedzińcuGoście weselni na pałacowym dziedzińcu (by jenniferboyer )

Bogato zdobiona sala weselna w pałacuBogato zdobiona sala weselna w pałacu (by tophos )

Zainteresują Cię również

Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych
Bywa że dobór odpowiedniego stroju na ślub i wesele spędza sen z powiek niejednego gościa weselnego, bez względu na płeć. Poniżej...
DJ na weselu DJ na weselu
Wybór najlepszej oprawy muzycznej wesela jest nie lada wyzwaniem, musi ona bowiem odpowiadać gustom zarówno Państwa Młodych jak i...