Wieczór kawalerski – jak się bawią przyszli Panowie Młodzi?

podroz poslubna w azji

Świętowanie wieczorów kawalerskich staje się w Polce coraz popularniejsze. Podążając za pomysłami z Zachodu, panowie często wynajmują limuzyny, bawią się w klubach lub idą na mecz.

Opcji spędzenia tego wyjątkowego wieczoru jest naprawdę wiele, najważniejsze, żeby wrażenia na długo pozostały w pamięci Pana Młodego i jego kolegów.

Nie ma to jak męski wieczór…Nie ma to jak męski wieczór… (by tlimphotography )

Zainteresują Cię również

ABC muchy do garnituru ABC muchy do garnituru
Mucha – dawniej nieodłączny element garderoby Pana Młodego. Dziś chociaż coraz częściej zastępowana krawatem, nadal uwa...
Ubiór Pana Młodego na poprawiny Ubiór Pana Młodego na poprawiny
Poprawiny, mimo że mają charakter znacznie mniej formalny niż wesele, są ważnym elementem ślubnej tradycji. Niepisaną zasad...

Świadek – prawa ręka Pana Młodego

Wieczór kawalerski jest pożegnaniem Pana Młodego z kawalerską przeszłością. Dlatego warto się postarać, aby ta noc była wyjątkowa i niezapomniana. Organizacją wieczoru zajmuje się zwykle świadek. Do jego zadań należy m. in.: zaproszenie gości, wymyślenie atrakcji, przygotowanie miejsca i zebranie funduszy (są to zwykle składki). Tego wieczoru świadek pełni funkcję gospodarza i stara się, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Dobrze wcześniej sporządzić listę osób, które powinny znaleźć się wieczorze kawalerskimDobrze wcześniej sporządzić listę osób, które powinny znaleźć się wieczorze kawalerskim (by johelletapper )

Kilka rad dla organizatorów

Przed rozpoczęciem zabawy należy dokładnie przemyśleć organizację wieczoru. Można się zastosować do paru praktycznych porad:

  • Jaki charakter ma bohater wieczoru? Jest to chyba najważniejsze pytanie, jakie trzeba sobie zadać na początku. Osobę spokojną, wizyta w barze ze striptizem może wprawić w zakłopotanie, a osoba energiczna oraz nie potrafiąca usiedzieć na miejscu, zanudzi się na śmierć w towarzystwie paru przyjaciół popijając wino w domu.
  • Zainteresowania. Znajomość pasji Pana Młodego pomoże ustalić odpowiedni rodzaj zabawy i, podobnie jak w punkcie pierwszym, pozwoli uniknąć nietrafionych pomysłów.
  • Budżet i lista gości. Dobrze zawczasu sporządzić listę osób, które powinny znaleźć się na takiej imprezie. Następnie warto przedyskutować sprawę budżetu z zaproszonymi gośćmi. Zazwyczaj suma dzielona jest na wszystkich uczestników.
  • Forma imprezy oraz miejsce. Na samym końcu przechodzi się do najważniejszej części planu organizacyjnego: zamówienia sali, stolika, wyboru prezentów oraz stylu imprezy i poszczególnych atrakcji. Teraz trzeba już tylko dopilnować, żeby główny bohater wieczoru bawił się wyśmienicie.

Organizacją wieczoru kawalerskiego zajmuje się zazwyczaj świadekOrganizacją wieczoru kawalerskiego zajmuje się zazwyczaj świadek (by _theo_ )

Zainteresują Cię również

ABC krawata ślubnego ABC krawata ślubnego
Dawniej obowiązkowym elementem garderoby Pana Młodego była mucha. Dziś coraz mniej mężczyzn po nią sięga wybierając...
Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę
Jak wiadomo organizacja wieczoru kawalerskiego to domena świadka, ale jeśli ów świadek nie ma pomysłu lub czasu na...

Co wybrać?

Jak już wspomniano wyżej, ostatnią wolną imprezę można spędzić na różnorodne sposoby. Wszystko zależy jedynie od inwencji twórczej organizatorów. Ostatnio popularne stały się wszelkiego rodzaju sporty, podróże, wspinaczki itp.

  • Sporty. Idealnym pomysłem spędzenia wieczoru dla zagorzałego fana sportu będzie przejażdżka gokartami, quady, skok ze spadochronem, nauka gry w golfa, popularna „ścianka” (ściana wspinaczkowa), kajaki czy zawody paintballowe.
  • Limuzyna. Można wynająć limuzynę lub autobus, który przewiezie przyszłego Pana Młodego i jego gości po mieście. W tym czasie w środku auta można popijać drinki, a imprezę zakończyć w którymś z barów i nie bać się o transport z powrotem.
  • Wyprawa, czyli szalona podróż. Można wybrać się do tatrzańskich jaskiń, pojechać nad jezioro i pośpiewać przy ognisku, albo pojechać na weekend do Wiednia, Budapesztu czy innego europejskiego miasta.
  • Wieczór z grami. Jednym z pomysłów może być też zorganizowanie turnieju piłki nożnej, siatkówki czy łucznictwa na konsoli. Jeśli Pan Młody jest fanem gier, z pewnością będzie zachwycony.

Niezapomniana noc w klubieNiezapomniana noc w klubie (by lum1neuz )

Pamiątki z wieczoru, które żona pozwoli trzymać w domu

Koledzy rzadko kiedy dają Panu Młodemu prezenty. Zazwyczaj oprócz bólu głowy i bałaganu nie ma żadnej pamiątki z tego wieczoru.

Żeby wieczór pozostał w pamięci Pana Młodego na dłużej, warto przygotować dla niego jakąś pamiątkę związaną z tym wydarzeniem. I na przykład, jeżeli wybieramy opcję przejażdżki przez miasto limuzyną, bohaterowi wieczoru można podarować miniaturkę tego samochodu. Dobrym pomysłem są również zdjęcia z podpisami, pokaz slajdów (prezentacja) z podkładem muzycznym, koszulka lub bluza z wymyślonym przez gości napisem czy kieliszki. Te drobne upominki w dobrym guście mogą przynieść sporo radości, a jednocześnie gwarantują, że przyszła żona ich nie wyrzuci.

Jeśli nie pamiętamy czegoś z wieczoru kawalerskiego… przypomną nam o tym zdjęciaJeśli nie pamiętamy czegoś z wieczoru kawalerskiego… przypomną nam o tym zdjęcia (by awshots )

Jednym z pomysłów na spędzenie wieczoru kawalerskiego jest zorganizowanie turnieju gier Jednym z pomysłów na spędzenie wieczoru kawalerskiego jest zorganizowanie turnieju gier planszowych (by carbonnyc )

Zainteresują Cię również

Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem? Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem?
Wybór garnituru ślubnego to jak wiadomo trudna i ważna decyzja. Aby wybrać dobrze powinniśmy się kierować nie tylko modą,...
Modowe faux pas Pana Młodego Modowe faux pas Pana Młodego
Powszechnie znane przysłowie mówi „diabeł tkwi w szczegółach” i właśnie te liczne, drobne szczegóły mogą narazić...

 

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location