Wspólny wieczór panieński i kawalerski – czy panny i kawalerowie mogą się razem dobrze bawić? Kilka pomysłów na organizację imprezy

podroz poslubna w azji

Utarło się, że ostatnie chwile stanu wolnego mężczyźni spędzają na zabawie w gronie kumpli, a panie – w babskim towarzystwie. Coraz więcej par decyduje się jednak zrobić coś na przekór tradycji.

Choć niektórzy wciąż patrzą na pomysł wspólnego wieczoru panieńsko-kawalerskiego ze zdziwieniem, zabawa na takiej imprezie może być naprawdę przednia – zwłaszcza jeśli przyszli małżonkowie mają wspólnych znajomych i tworzą zgraną paczkę.

Co myślicie o połączeniu wieczorów kawalerskiego i panieńskiego w jedną imprezę?Co myślicie o połączeniu wieczorów kawalerskiego i panieńskiego w jedną imprezę? (by RachIgnatiev )

Zainteresują Cię również

Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę
Jak wiadomo organizacja wieczoru kawalerskiego to domena świadka, ale jeśli ów świadek nie ma pomysłu lub czasu na...
Wieczór panieński w SPA Wieczór panieński w SPA
Wieczór panieński to nie tylko symboliczne pożegnanie stanu wolnego, ale także doskonała okazja do tego, by móc choć na...

Wspólna zabawa czy osobne imprezy?

Połączenie wieczorów kawalerskiego i panieńskiego w jedną imprezę spotyka się często ze zdziwieniem. Wedle tradycji wieczór kawalerski ma być spędzony tylko w męskim gronie, ze znajomymi, i na tym polega jego specyfika. Na wieczór panieński natomiast wstęp mają wyłącznie przyjaciółki i znajome przyszłej Panny Młodej. Wiele par narzeczeńskich ma jednak wspólnych znajomych obu płci, z którymi tworzą zgraną paczkę. Czemu nie zorganizować w takim razie jednej, dużej imprezy, która przecież też może być szalona?

Zorganizowanie wieczoru panieńsko-kawalerskiego jest też dobrą okazją do poznania znajomych naszej drugiej połowyWspólny wieczór panieńsko-kawalerskiego jest dobrą okazją do poznania znajomych naszej drugiej połówki
(by technowannabe )

Czy powodem organizowania wspólnego wieczoru może być brak zaufania?

Pewnie tak, choć raczej nie tyle do partnera, co do jego kolegów – zwłaszcza, jeśli dali się już poznać z tej „zwariowanej” i „bardzo wyluzowanej” strony. Podczas wspólnego wieczoru na pewno nic nie strzeli im do głowy. Nie powinien być to jednak jedyny powód do urządzania wspólnej imprezy. Zamiast robić to na siłę, warto porozmawiać o swoich obawach z narzeczonym – może on zasugerować kolegom, aby nie zrobili niespodzianki, która wprowadzi niesmak na samym początku małżeństwa.

Zorganizowanie wieczoru panieńsko-kawalerskiego jest też dobrą okazją do poznania znajomych swojego partnera/partnerki, jeśli do tej pory jeszcze tego nie zrobiliśmy. Warto poznać się i zintegrować jeszcze przed zabawą weselną!

Dobrym sposobem na pogodzenie tradycji ze wspólną imprezą w towarzystwie znajomych obu płci jest rozpoczęcie zabawy osobno (panie i panowie tylko we własnym gronie), a następnie połączenie obu imprez w jedną dużą.

Słodki poczęstunekSłodki poczęstunek (by lordcolus )

Zainteresują Cię również

Paintball – sposób na niezapomniany wieczór kawalerski Paintball – sposób na niezapomniany wieczór kawalerski
Wieczór kawalerski to najważniejsza impreza przed zbliżającym się wielkimi krokami ślubem. W końcu zgodnie z tradycją to...
Pomysłowy prezent na wieczór kawalerski Pomysłowy prezent na wieczór kawalerski
Wielu przyszłych Młodych Panów nie wyobraża sobie nie mieć wieczoru kawalerskiego. Koledzy prześcigają się w pomysłach na...

Świetną zabawą może być też paintballŚwietną zabawą jest paintball (by nizzzle_photo )

Pomysły na wspólną zabawę

Pomysłów na wieczór panieńsko-kawalerski jest wiele. Wszystko zależy od zainteresowań narzeczonych i ich znajomych, a także od możliwości finansowych. Możemy zorganizować imprezę w domu jednego z narzeczonych, u jednego ze świadków, bądź też poza domem.

Istnieją różne sposoby na uczynienie tego wieczoru wyjątkowym i niezapomnianym. Możemy wybrać się na paintballa i stworzyć drużyny damską oraz męską, możemy również zorganizować wspólnego grilla lub ognisko. Kluby i firmy organizujące takie imprezy zapewniają uczestnikom DJ-a oraz inne atrakcje.

Możemy też wynająć domek nad jeziorem, wybrać się na wspólną wycieczkę czy nawet na rejs promem po Bałtyku (podczas takich rejsów organizowane są pokazy filmowe, dyskoteki, można zrelaksować się w SPA, do dyspozycji uczestników są bary, sklepy i inne atrakcje). Jeśli w grę wchodzi tylko impreza na mieście – czemu nie wspólny wypad na dyskotekę, kręgle, do pubu czy oryginalnej kawiarni (np. takiej dysponującej planszówkami fantasy)?

Pełna wrażeń może być również wspólna impreza domowa. Gry planszowe i karciane, karaoke (urządzone spontanicznie bądź z pomocą gry na Play Station) czy różnego rodzaju zabawy w parach i drużynowe sprawdzą się na pewno! Do tego wszystkiego smakołyki i dobre trunki, nieco wspomnień i plotek (faceci też je lubią!) i możemy spodziewać się świetnej zabawy.

Świetną zabawą na wieczorze panieńsko-kawalerskim mogą być gry planszone i karcianeNa wieczorze panieńsko-kawalerskim mogą się dobrze sprawdzić gry planszowe i karciane (by gabia party )

Ciekawym pomysłem może być zorganizowanie ogniskaCiekawym pomysłem może być wspólne ognisko (by sergebystro )

A może zorganizować imprezę przebieraną?A może zorganizować imprezę przebieraną? (by andrewmorrell )

Zainteresują Cię również

Menu na wieczór kawalerski   Menu na wieczór kawalerski
Jedzenie zdecydowanie nie jest na pierwszym miejscu podczas organizowania wieczoru kawalerskiego. Jeśli jednak planujemy imprez...
Menu na wieczór panieński Menu na wieczór panieński
Przed ślubem obowiązkowo musi odbyć się wieczór panieński. Oprócz zabaw i konkursów, przygotować też trzeba jedzenie, kt...

 

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location