DJ na weselu – wady i zalety

podroz poslubna w azji

Wybór najlepszej oprawy muzycznej wesela jest nie lada wyzwaniem, musi ona bowiem odpowiadać gustom zarówno Państwa Młodych jak i wszystkich zaproszonych gości.

Jeśli więc zależy wam na szerokim repertuarze z różnych gatunków muzycznych, a przy tym chcecie by wasze wesele było przede wszystkim świetną imprezą, wybierzcie DJ-a!

Młode Pary coraz częściej decydują się na wybór DJ na wesele Młode Pary coraz częściej decydują się na wybór DJ-a na wesele (by gazeronly )

Zainteresują Cię również

Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...
Obrączki ślubne z różowego złota Obrączki ślubne z różowego złota
Miedź w różnych jej odcieniach na dobre rozgościła się w sklepach jubilerskich i wnętrzarskich. Delikatny, różowawy, metaliczny...

Jak wybrać dobrego DJ-a?

Po pierwsze w wyborze mogą pomóc opinie i rekomendacje znajomych i przyjaciół, ale warto pamiętać, że ich gusta i pomysł na zabawę weselną mogą znacznie różnić się od naszej. Po drugie warto szukać osób z doświadczeniem w pracy na weselach. Taki DJ powinien przedstawić nam swoje portfolio, w postaci nagrań z prowadzonych imprez. Kolejną istotną sprawą jest omówienie warunków współpracy – czas pracy DJ, ilość i długość przerw, wasze zdanie na temat spożywania alkoholu przez DJ itd. Ostatnią kwestią jest ustalenie czy konkretny DJ ma zająć się jedynie oprawą muzyczną czy również pełnić rolę prowadzącego imprezę, czyli Wodzireja.

Muzyka weselna

Ponieważ DJ nie gra muzyki „na żywo” a jedynie odtwarza z płyt lub komputera, wybór repertuaru jest w praktyce nieograniczony. Jest to ogromny plus, gdyż jak wiadomo na weselu spotykają się ludzie w różnym wieku i lubiący inny rodzaj zabawy i mający różny gust muzyczny. Mimo wszystko, tak jak w przypadku zespołu muzycznego, warto wcześniej dokładnie ustalić repertuar. Czy mają być to piosenki typowo biesiadne, współczesny pop, hity z lat 80, disco polo czy może wszystkiego po trochu?

Koszt wynajęcia

Ceny za wynajęcie DJ są bardzo zróżnicowane i wahają się od kilkuset złoty do kilku tysięcy za wesele. Różnice te wynikają zarówno z miejsca zamieszkania jak i popularności i umiejętności konkretnego DJ czy też stawianych przez nas oczekiwań. Jeśli wynajęta przez nas osoba ma odpowiadać jedynie za tło muzyczne wesela, z pewnością koszty będą tańsze, niż w przypadku kiedy DJ pełni dodatkowo rolę animatora zabawy. Często DJ pracują w duecie z konkretnym wodzirejami, wówczas również cena za wynajęcie takiego tandemu jest wyższa.

Zainteresują Cię również

Ślub i wesele w odcieniach różu Ślub i wesele w odcieniach różu
Róż to jeden z najpiękniejszych i najbardziej optymistycznych kolorów z całej palety barw. To zdecydowanie kolor szczęścia, nie...
Mała czarna na wesele Mała czarna na wesele
Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częściej można ją spotkać na weselnych przyjęciach. O kim mowa? Oczywiście o małej czarnej....

Przed podpisaniem umowy warto dokładnie ustalić wszelkie warunki oraz repertuarPrzed podpisaniem umowy warto dokładnie ustalić dokładnie warunki oraz repertuar (by brucebentley )

Szeroki repertuar oferowany przez DJ-a pozwala trafić w gusta muzyczne zarówno młodszych jak i starszych gościSzeroki repertuar oferowany przez DJ-a pozwala trafić w gusta muzyczne zarówno młodszych jak i starszych gości (by brucebentley )

Ceny za wynajęcie DJ na wesele wahają się od kilkuset do kilkutysięcy złotyCeny za wynajęcie DJ na wesele wahają się od kilkuset do kilkutysięcy złoty (by masstravel )

Zalety DJ-a na weselu

 • Możliwość „zagrania” każdego utworu, w tym piosenek na życzenie gości
 • Oryginalne wykonanie ulubionych kawałków, bez obawy o fałsz czy dziwne interpretacje
 • Szeroki repertuar muzyczny
 • Mniejsza ilość przerw w pracy, oraz ich krótszy czas trwania
 • Nawet w czasie trwania przerwy DJ-a muzyka może grać
 • Tworzenie ciekawych remiksów dla znanych utworów
 • Niższa cena niż w przypadku zespołu

Wady DJ-a na weselu

 • Odejście od tradycji
 • Brak wyjątkowego klimatu i nastroju towarzyszącego muzyce granej „na żywo”
 • Niezadowolenie starszych członków rodziny
 • Konieczność zatrudnienia wodzireja

DJ na weseleu uważany jest za odejście od tradycji, co może być zaróno wadą i zaletą…DJ na weseleu uważany jest za odejście od tradycji, co może być zaróno wadą i zaletą… (by Katsu Nojiri )

Zainteresują Cię również

Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych
Bywa że dobór odpowiedniego stroju na ślub i wesele spędza sen z powiek niejednego gościa weselnego, bez względu na płeć. Poniżej...
Wesele jak z azjatyckiej baśni? Wesele jak z azjatyckiej baśni?
Pluszowe misie, kolorowe balony, suknie księżniczek, karoce, baśniowy las w tle; albo inaczej: hollywoodzki sen, mafiosi, wieś,...

Wybór DJ to idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy aby ich wesele było świetną impreząWybór DJ to idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy aby ich wesele było świetną imprezą (by johnhopephotography )