Wodzirej –gwarant udanej zabawy weselnej. Jaką rolę na weselu pełni wodzirej?

podroz poslubna w azji

Aby wesele można było uznać za udane potrzebnych jest kilka rzeczy – miłe miejsce, smaczne jedzenie, świetna muzyka i osoba, która porwie każdego gościa do zabawy.

Wodzirej, to osoba która prowadzi imprezę weselną od samego jej rozpoczęcia, aż po zakończenieWodzirej, to osoba która prowadzi imprezę weselną od samego jej rozpoczęcia, aż po zakończenie (by heylight )

Wodzirej – kto to taki?

Wodzirej to osoba, która na weselu łączy w sobie rolę prowadzącego, konferansjera oraz animatora.

Zainteresują Cię również

Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...
Obrączki ślubne z różowego złota Obrączki ślubne z różowego złota
Miedź w różnych jej odcieniach na dobre rozgościła się w sklepach jubilerskich i wnętrzarskich. Delikatny, różowawy, metaliczny...

To na jego barkach spoczywa ciężar aktywnego prowadzenia imprezy weselnej od jej rozpoczęcia aż po zakończenie.

To właśnie wodzirej zapowiada najważniejsze punkty, atrakcje i niespodzianki wieczoru – wzywa do toastów i podziękowań, inicjuje weselne przyśpiewki lub zarządza przerwę na odpoczynek. Rozbawia, a także zachęca gości do tańca, pokazując i ucząc podstawowych kroków tanecznych. Jako animator, wodzirej prowadzi oczepiny i namawia gości do uczestnictwa w weselnych zabawach i konkursach.

Jaki powinien być dobry wodzirej?

Dobry wodzirej powinien być rzecz jasna profesjonalistą w swoim fachu. Ale co to oznacza? Po pierwsze powinien posiadać doświadczenie w prowadzeniu różnego rodzaju imprez, w tym w szczególności wesel. To właśnie doświadczenie sprawia, że dana osoba potrafi przewidzieć jakie tańce i zabawy będą cieszyły się największym zainteresowaniem weselników. Jednocześnie wodzirej powinien być także kreatywny i elastyczny – do każdego zlecenia podchodzić indywidualnie, a w razie potrzeby umieć dostosować swój sposób prowadzenia imprezy do oczekiwań gości, którzy jak wiadomo bywają różni.

Ponadto osoba taka powinna odznaczać się wysoką kulturą osobistą i wyczuciem oraz doskonałą prezencją, a także takimi cechami jak charyzma, poczucie humoru i pasja.

Dobry wodzirej wie jak sprawić by wszyscy goście dobrze się bawili!Dobry wodzirej wie jak sprawić by wszyscy goście dobrze się bawili! (by johnhopephotography )

Potrafi także namówić gości do udziału w zabawach i kunkursach weselnychPotrafi także namówić gości do udziału w zabawach i konkursach weselnych (by johnhopephotography )

Zainteresują Cię również

Ślub i wesele w odcieniach różu Ślub i wesele w odcieniach różu
Róż to jeden z najpiękniejszych i najbardziej optymistycznych kolorów z całej palety barw. To zdecydowanie kolor szczęścia, nie...
Mała czarna na wesele Mała czarna na wesele
Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częściej można ją spotkać na weselnych przyjęciach. O kim mowa? Oczywiście o małej czarnej....

Głównym zadaniem wodzireja jest realizacja scenariusza imprezyGłównym zadaniem wodzireja jest realizacja scenariusza imprezy (by johnhopephotography )

Muzyk i wodzirej w jednym

Najczęściej prowadzącym wesele, czyli wodzirejem, jest jeden z członków zespołu weselnego,

nie ma więc konieczności wynajmowania kolejnej osoby. W przypadku DJ-ów sprawa ta wygląda różnie. Niekiedy znaleźć można osobę łączącą obie te funkcje, przeważnie jednak wynajęty DJ odpowiada jedynie za oprawę muzyczną, trzeba więc dodatkowo zatrudnić prowadzącego imprezę. Nie jest to jednak specjalnie trudne, gdyż zazwyczaj DJ-e współpracują z wybranymi wodzirejami, tworząc zgrane duety.

Jak wybrać idealnego wodzireja?

Przy wyborze wodzireja najlepiej kierować się sprawdzonymi opiniami, np. przyjaciół czy znajomych. Wybór osoby sprawdzonej i polecanej, zapewne okaże się właściwy. Jeśli natomiast musimy szukać na własną rękę zostaje nam opierać się na własnej intuicji i tzw. pierwszym wrażeniu.

Oto na co warto zwrócić uwagę podczas rozmowy z osoba, którą chcemy wynająć:

  • Pomysł i sposób prowadzenia wesela
  • Otwartość w stosunku do klienta oraz jego pomysłów i oczekiwań
  • Indywidualne podejście
  • Doświadczenie w prowadzeniu imprez
  • Pozytywna energia i dobry humor
  • Łatwość nawiązywania kontaktów
  • Czy ma tzw. „gadanę”

Wodzirej zachęca gości to wznoszenia toastów na cześć Pary MłodejWodzirej zachęca gości to wznoszenia toastów na cześć Pary Młodej (by ph-otography )

Oczepiny i inne zabawy weselne to także domena wodzirejaOczepiny i inne zabawy weselne to także domena wodzireja (by jacquesfortin )

Zainteresują Cię również

Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych
Bywa że dobór odpowiedniego stroju na ślub i wesele spędza sen z powiek niejednego gościa weselnego, bez względu na płeć. Poniżej...
DJ na weselu DJ na weselu
Wybór najlepszej oprawy muzycznej wesela jest nie lada wyzwaniem, musi ona bowiem odpowiadać gustom zarówno Państwa Młodych jak i...

Wodzirej zapowiada również najważniejsze punkty i atrakcje weselaWodzirej zapowiada również najważniejsze punkty i atrakcje wesela (by lundyd )