Dekoracje weselne – świeczki. Dekoracja świeczkami sali weselnej i kościoła

Świece są przepiękną dekoracją. Nadają wnętrzu ciepło, romantyczny nastrój. Jest to idealna ozdoba nie tylko weselnych stołów, ale i kościoła. 

 Świece dodają niesamowitego klimatuŚwiece dodają niesamowitego klimatu (by mssarakelly )

Piękno świec

Świece mogą być duże albo małe, białe albo kolorowe, bezzapachowe albo o zapachu wanilii czy malin, w kształcie walca albo serca. Mogą stać na podstawce albo w szklanym naczyniu, ozdabiać stół albo wisieć w lampionie pod sufitem. Świeczki to piękna dekoracja – nie rezygnujmy z niej.

Zainteresują Cię również

Dekoracje stołów weselnych Dekoracje stołów weselnych
Jednym z elementów zaliczających się do dekoracji weselnych są stoły. To przy nich goście spędzają najwięcej czasu. Jak zatem...

Świece są piękną ozdobą stołu weselnegoŚwiece są piękną ozdobą stołu weselnego (by johnhopephotography )

Świece w kościele

Świece w kościele są dodatkową ozdobą. Główną rolę odgrywają jednak kwiaty, świece są raczej dodatkowym elementem.

Najczęściej ustawione są wzdłuż ławek oraz przed drzwiami kościoła. Świece z kwiatami tworzą piękną, spójną całość.

Ze świecami wiąże się też pewien przesąd. Jeśli podczas ceremonii ślubnej palą się spokojnie, również i nasze małżeństwo takie będzie. Jeśli jednak ogień będzie niespokojny – w naszym małżeństwie mogą pojawić się pewne zgrzyty i zawirowania. Zgaśnięcie świecy symbolizuje śmierć któregoś z małżonków.

Świece na weselu

Dekoracje weselne muszą obejmować oczywiście świece. Ozdabiają stoły, parapety albo schody. Ciekawie wyglądają świece różnych wielkości ustawione obok siebie. Pięknie prezentują się też w szklanych naczyniach albo umieszczone w metalowych lampionach.

Świece przepięknie prezentują się w metalowych latarenkachŚwiece przepięknie prezentują się w metalowych lampionach (by tlimphotography )

Metalowe lampiony pięknie prezentują się zawieszone pod sufitemMetalowe lampiony pięknie prezentują się zawieszone pod sufitem (by ryan_polei )

Świeczki to piękna dekoracja – nie rezygnujmy z niejŚwieczki to piękna dekoracja – nie rezygnujmy z niej (by stevensnodgrass )

Dekoracje świec

W sprzedaży jest wiele świec, różnią się kolorem, wielkością, kształtem, ozdobami i oczywiście… ceną. Urządzając wesele, potrzebna nam będzie większa ilość świeczek, a to wiąże się też z kosztami. Te zwykłe świeczki, bez ozdób są stosunkowo tanie, ale nie mają też swojego uroku. Z kolei te wymyślne są drogie. Możemy jednak w łatwy i niedrogi sposób uczynić z naszych świeczek piękne i oryginalne ozdoby. W zależności od motywu wesela, możemy np. przewiązać je kolorowymi wstążkami czy owinąć kawałkiem kory z brzozy. Również naczynia, w których chcemy ustawić świece mogą być wykonane samodzielne. Słoik owiązany szarym sznurkiem i kwiatami, muszle zasypane piachem, filiżanka albo wydrążone kawałki pni drzew.

Świece mogą mieć różny kształt, kolor oraz wielkośćŚwiece mogą mieć różny kształt, kolor oraz wielkość (by dinnerseries )

Jak postępować ze świeczkami?

Pamiętajmy, że świeczki nie są zwykłą dekoracją. Jest to w końcu ogień, który przez chwilę nieuwagi może przysporzyć wiele szkody. Jeśli planujemy mieć na swoim ślubie i weselu wiele świec, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów:

  • świece nie mogą stać w pobliżu przedmiotów, które najzwyczajniej mogą się podpalić; uważajmy zwłaszcza na zasłony i firanki,
  • świece powinny stać od siebie w około 10 cm odległości,
  • nie ustawiajmy świec bezpośrednio na podłożu (stół, parapet); zawsze ustawiajmy je na podstawce albo świeczniku.
  • świece nie powinny wypalać się do samego końca.

Świeczki są niezwykłą dekoracjąŚwieczki są niezwykłą dekoracją (by wicker-furniture )

Świeczki a dzieci

Czy rezygnować ze świec planując zaprosić dzieci? Oczywiście, że nie, ale powinniśmy pomyśleć w jakich miejscach je ustawić. Spokojnie mogą być ozdobą stołów weselnych, ale powinniśmy się wystrzegać miejsc, gdzie dzieci mogą się bawić bez opieki dorosłych, np. kąciki z zabawkami, stolik do malowania. Również w słodkim kąciku lepiej ich nie ustawiać – dzieci spiesznie podbiegając po kawałek ciasta mogą strącić świecę.

Świeczniki wykonane ze…słoikówŚwieczniki wykonane ze…słoików (by johnhopephotography )