Noc poślubna. Prawdy i mity na temat nocy poślubnej – pomysły na noc poślubną

podroz poslubna w azji

Noc poślubna to, jak sama nazwa wskazuje, pierwsza (z założenia) wspólna noc świeżo upieczonych małżonków. Jednych ten temat zawstydza, u innych porusza wyobraźnię. Jedni śmieją się z tej tradycji, inni pieczołowicie przygotowują na tę wyjątkową chwilę.

Noc poślubna powinna być wyjątkowym przeżyciemNoc lub nawet kilka kolejnych nocy poślubnych to wyjątkowe chwile dla świeżo upieczonych małżonków (by nathanoliverphotography )

Znaczenie nocy poślubnej

Obecnie noc poślubna nie ma takiego znaczenia jak dawniej. Niegdyś była niezbędnym elementem dopełnienia małżeństwa i nierzadko stanowiła sprawę publiczną (dotyczyło to przede wszystkim dworów królewskich).

Zainteresują Cię również

"Wróćmy na jeziora" – czyli wesele na Mazurach
Jedna z naszych czytelniczek, Magdalena, również postanowiła podzielić się z nami historią swojego wesela. I choć nie chce...
Miłosne znaczenie kwiatów – kolory, liczby i gatunki Miłosne znaczenie kwiatów – kolory, liczby i gatunki
Kwiaty i ich kolory mają duże znaczenie, zwłaszcza dla osób przesądnych. Jeśli nasza ukochana do nich należy, lepiej upewnić się...

Znaczenie nocy ślubnej potęgowało także to, że wedle wielu tradycji, kobieta powinna przystąpić do ślubu jako dziewica (czasem dotyczy to również mężczyzny).

Mimo że noc poślubna stopniowo traci swoje tradycyjne znaczenie, nadal uważana jest za czas wyjątkowyMimo że noc poślubna stopniowo traci swoje tradycyjne znaczenie, nadal uważana jest za czas wyjątkowy (by andrewmorrell )

W dzisiejszych czasach noc poślubna rzadko kiedy jest pierwszą wspólną nocą danej pary.

Poza tym wesela często trwają do białego rana, a poprzedzone są wytężonymi i stresującymi przygotowaniami. Jeśli dodamy do tego szalone tańce na parkiecie i trochę alkoholu, raczej nie otrzymamy profilu idealnego kochanka. Ale oczywiście wszystko zależy od temperamentu Młodej Pary.

Noc poślubna to temat dość tajemniczy i zwykle nie zadaje się pytań na ten temat, a jeśli już ktoś się odważy, zbywany jest półsłówkami i zagadkowymi uśmiechami. To, czy w noc poślubną dana Para Młoda padła w objęcia Amora czy Morfeusza, pozostaje już ich słodką tajemnicą.

To, że jesteśmy już po ślubie, nie oznacza, że nie musimy się nawzajem adorować!To, że jesteśmy już po ślubie, nie oznacza, że nie musimy się nawzajem adorować! (by wswed )

Zainteresują Cię również

Mity związane ze ślubem cywilnym Mity związane ze ślubem cywilnym
Ze ślubem cywilnym wiąże się wiele mitów. Wokół słyszy się, jest mniej ważny, pospolity, po którym nie można nawet pobawić się na...
Wpadki Młodej Pary na ślubie i weselu Wpadki Młodej Pary na ślubie i weselu
Nie ma wesel idealnych. Są sytuacje niezależne od nas, takie jak ulewa, korek w drodze do kościoła czy nagłe wyłączenie prądu na...

Bielizna na noc poślubną i apartament dla Pary Młodej

Mimo że noc poślubna stopniowo traci swoje tradycyjne znaczenie, nadal uważana jest za czas wyjątkowy, o czym świadczą chociażby liczne wątki na ten temat poruszane na forach internetowych i prześciganie się w pomysłach na jej zorganizowanie.

Sklepy internetowe przygotowują specjalne komplety bielizny na tę okazję, zaś hotele, w których nocujemy po ślubie, urządzają romantyczny apartament dla Pary Młodej z płatkami róż i butelką szampana.

Podczas nocy poślubnej nie zapomnijmy o flircie!Podczas nocy poślubnej nie zapomnijmy o flircie! (by lovemaegan )

Romantyczna noc 2-3 dni po ślubie

Jeśli po weselu jesteśmy tak zmęczeni, iż Amor nie puka do naszych drzwi, a jedynie hasa gdzieś daleko na niebie, nie stresujmy się, że zaprzepaszczamy jakieś wyjątkowe chwile. Z resztą schodząc z parkietu nad razem, jeszcze do tego latem, nocy raczej nie uświadczymy.

Jeśli mimo wszystko ta tradycja jest dla was ważna lub po prostu mamy ochotę jej dopełnić, możemy przełożyć naszą noc poślubną na 2-3 dni po uroczystości, gdy zyskamy trochę więcej energii na zaplanowanie czegoś wyjątkowego.

Po weselu warto zrobić sobie romantyczną kąpiel
  Co powiecie na romantyczną kąpiel tuż po weselu? (by theswedish )

Pomysły na noc (noce?) poślubną

Co zrobić, aby noc poślubna (niezależnie od tego, kiedy ją zorganizujemy) była udana? Zawsze warto celebrować pierwsze małżeńskie chwile, bo to czas wyjątkowy i tak szybko przemijający. Ubarwiając nieco szarą codzienność, zyskamy moc pięknych wspomnień. Oto kilka pomysłów:

  • Romantyczna, wspólna kąpiel: świeczki, aromatyczne olejki i płatki róż z pewnością wprawią Młodą Parę w odpowiedni nastrój.
  • Naszą drugą połówkę możemy też zaskoczyć… gadżetami! Olejki do masażu, pluszowe kajdanki, przepaski na oczy czy piórka z pewnością rozpalą zmysły małżonków.
  • Ważną rolę podczas naszej wyjątkowej nocy odgrywać będzie także muzyka i światło. Kilka zapalonych świeczek, a w tle ulubione piosenki – taki klimat na pewno pozwoli się nieco rozluźnić.

To, czy w noc poślubną dana Para Młoda padła w objęcia Amora czy Morfeusza, pozostaje już ich słodką tajemnicąTo, czy w noc poślubną dana Para Młoda padła w objęcia Amora czy Morfeusza, pozostaje już ich słodką tajemnicą (by wswed )

Zainteresują Cię również

Ślub i wesele jak z bajki Ślub i wesele jak z bajki
Pałac, balowa suknia, karoca i oczywiście Książe…która Panna Młoda nie chciałaby poczuć się w dniu swojego ślubu jak prawdziwa...
Ślubne mity Ślubne mity
Biała suknia ślubna, alkohol na weselu albo miesiąc miodowy w słonecznej Grecji.  Ze ślubem i weselem wiąże się wiele przesądów,...

  • Nie zapomnijmy o flircie! To, że jesteśmy już po ślubie, nie oznacza, że nie musimy się nawzajem adorować.
  • Pamiętajmy też o dobrym humorze! Nie bądźmy śmiertelnie poważni, napięcie i przerost oczekiwań nie sprzyjają amorom. Już lepiej całą noc przeżartować niż wpuścić stres do łóżka.
  • Aby rozpalić zmysły męża, świeżo upieczona żona może odpowiednio wcześniej zakupić romantyczną bieliznę.
  • Czym jeszcze zaskoczyć naszą drugą połówkę? Może masaż aromatycznymi olejkami albo erotyczny taniec (również w wykonaniu panów)?
  • Po całonocnej zabawie małżonek może zaskoczyć ukochaną i przynieść jej śniadanie do łóżka.

Warto zadbać o takie detale jak: płatki róż, świeczki czy romantyczna muzykaWarto zadbać o detale, takie jak płatki róż, świeczki czy romantyczna muzyka (by LotusHead )