Garnitur świadka – kilka zasad dotyczących wyboru idealnego garnituru dla świadka

podroz poslubna w azji

Podczas ceremonii ślubnej wzrok wszystkich zgromadzonych gości przykuwa Młoda Para, ale również towarzyszący im świadkowie. Wybór odpowiedniego stroju jest więc ważną i trudną decyzją.

Oto kilka zasad, którymi powinien kierować się świadek przy wyborze odpowiedniego garnituru.

Wybierając garnitur i dodatki należy wziąć pod uwagę m.in. kolor przewodni weselaWybierając garnitur i dodatki należy wziąć pod uwagę m.in. kolor przewodni wesela (by Katsu Nojiri )

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...

Spójna całość

Podstawową i oczywistą zasadą jest ta mówiąca, że żaden uczestnik ceremonii, nie może wyglądać lepiej niż Młoda Para. Świadek więc powinien być ubrany elegancko i skromnie, tak by nie skupiać na sobie zbytniej uwagi zaproszonych gości. Jego strój nie powinien w żaden sposób kontrastować ze strojem Pana Młodego. Coraz częściej w Polsce organizowane są wesela tematyczne, oparte na jednym motywie przewodnim - kolorze lub stylu. W takim wypadku świadek powinien dobrać swój strój do charakteru i kolorystyki wesela.

Strój świadka i drużby powinien harmonizować z ogólna stylistyką weselaStrój świadka i drużby powinien harmonizować z ogólna stylistyką wesela (by coreyann )

Kolorystyka i styl garnituru

Garnitur świadka powinien współgrać kolorystycznie ze strojem Pana Młodego, ale i z sukienką świadkowej. Jeśli Pan Młody zdecydował się na ciemny garnitur, świadek również powinien taki wybrać i na odwrót. Dobrze jest gdy świadek ma koszulę i dodatki, czyli krawat lub muchę w podobnych odcieniach, co sukienka świadkowej.

 

Wybór właściwego ubioru to nie lada wyzwanie. Dostępne są klasyczne garnitury, smokingi, fraki lub angielskie żakiety. To w czym wystąpi świadek zależy od pory dnia i miejsca w którym odbywa się ślub i wesele oraz od wybranej stylistyki. Jeśli wesele ma charakter formalny, odbywa się wieczorem, należy wybrać bardziej oficjalny strój, jak np. garnitur w ciemnym kolorze (granat, grafit). Jeżeli pan młody ma na sobie surdut lub smoking, to dobrze jest, aby świadek również był w surducie czy smokingu. Wesele odbywające się w plenerze pozwala na nieco mniej formalną stylistykę. Świadek może wybrać wówczas garnitur z dzianiny, w jasnych, stonowanych kolorach: beż, brąz, popielaty lub kremowy.

Idealny krój

Obecnie najmodniejsze są modele taliowane lub typu slim-fit, czyli mające idealnie dopasować się do sylwetki. Odnosi się to zarówno do spodni, które powinny być lekko zwężane ku dołowi, jak i marynarki. Wybór odpowiedniego kroju to podstawa, aby nosząc go czuć się i wyglądać doskonale.

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...
ABC muchy do garnituru ABC muchy do garnituru
Mucha – dawniej nieodłączny element garderoby Pana Młodego. Dziś chociaż coraz częściej zastępowana krawatem, nadal uważana jest...

Wspólnym akcentem może być np. krawat w tym samym kolorzeWspólnym akcentem może być np. krawat w tym samym kolorze (by fireatwillrva )

Dodatki garnituru świadka powinny współgrać kolorystycznie z sukienką świadkowejDodatki garnituru świadka powinny współgrać kolorystycznie z sukienką świadkowej (by Katsu Nojiri )

Garnitur świadka nie powinien odbiegać stylistycznie od garnituru Pana Młodego, ale może różnić się kolorem dodatkówGarnitur świadka nie powinien odbiegać stylistycznie od garnituru Pana Młodego, ale może różnić się kolorem dodatków (by seandavis )

Wybór kroju zależy od sylwetki i ma gomny wpływ na komfort noszenia garnituruWybór kroju zależy od sylwetki i ma ogromny wpływ na komfort noszenia garnituru (by coreyann )

Zainteresują Cię również

Kapelusz w roli głównej Kapelusz w roli głównej
Dawniej welon był nieodłącznym elementem stroju Panny Młodej i  żadna z przyszłych mężatek nie wyobrażała sobie, aby mogła go...
Panna Młoda w stylu boho Panna Młoda w stylu boho
Ten Kobiecy i romantyczny styl nawiązuje do mody hipisowskiej z lat 70-tych ubiegłego wieku. Luz, wygoda, mnogość wzorów i...