Coś pożyczonego

podroz poslubna w azji

Coś pożyczonego

Coś pożyczonego

Miłośniczki prozy Emily Giffin czy talentu aktorskiego Ginnifer Goodwin pewnie już zacierają ręce, ale nie będziemy dziś rozmawiać o pożyczaniu narzeczonych. Po raz kolejny spróbujemy zmierzyć się ze ślubnymi przesądami.

Chyba każda z nas wie, że Panna Młoda powinna mieć przy sobie: coś nowego, coś starego, coś pożyczonego i coś niebieskiego.

Czy zastawiałyście się kiedyś, skąd wywodzą się te przekonania i co oznaczają?

Warto wiedzieć, że te tradycje przywędrowały do nas z krajów anglosaskich.

Coś nowego

Dzień ślubu to uroczyste wkroczenie na nową drogę życia. Nowa rzecz ma być symbolem tej zmiany oraz, w pewnym sensie, talizmanem dobrobytu. Wiadomo, z dostatkiem nierozerwalnie kojarzy nam się przecież nabywanie coraz to nowszych rzeczy.

W tym wypadku Panna Młoda nie będzie miała problemu. Nawet jeśli jej suknia pochodzi z drugiej ręki, to na pewno ubierze nowe buty, biżuterię lub chociażby... rajstopy!

Coś starego

Jak łatwo się domyślić, w tym wypadku chodzi o tradycję, przeszłość, panieńskie więzy rodzinne itp. Ubranie w dniu ślubu czegoś starego jest symboliczną demonstracją przywiązania do tradycji i chęci ich kontynuowania mimo znalezienia się w nowej sytuacji.

W dzisiejszych czasach często kupujemy rzeczy używane, dlatego „czymś starym” może być chociażby, symbolicznie, suknia ślubna. Szczęśliwe te Panny Młode, które znajdują się w posiadaniu rodzinnej pamiątki: kolczyków, broszki czy naszyjnika.

Coś pożyczonego

Jeśli mamy w swoim otoczeniu osoby, które bez problemu pożyczą nam coś w trudnej sytuacji (czy to cukier czy gotówkę), nie zginiemy na tym świecie. „Coś pożyczonego” to symboliczne wsparcie, jakie możemy uzyskać od życzliwych nam osób. Według innych źródeł taki „amulet” ma nam również zapewnić przychylność rodziny Pana Młodego.

Najłatwiej będzie nam pożyczyć coś od innej, świeżo upieczonej mężatki. Podwiązka, welon, bolerko, poduszeczka na obrączki – na pewno znajdziemy coś dla siebie w szafie przyjaciółki!

Coś niebieskiego

Kolor niebieski symbolizuje m. in. lojalność i wierność. Niebieska podwiązka, wstążeczka w bukiecie, buty czy biżuteria mają nam zapewnić... wierność małżonka!

A może na wszelki wypadek warto urządzić całe wesele w niebieskim kolorze przewodnim? ;)

(Foto by emerycophoto)

Zakup sukni ślubnej
Podziękowania dla gości weselnych

Related Posts

 

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja miałam niebieską podwiązkę, suknię kupiłam z drugiej ręki (czyli coś starego), pożyczyłam welon od koleżanki, no a nową miałam bieliznę, buty i kolczyki. I bukiet: nówka zupełna! Nie starałam się jakoś szczególnie dopilnować tych zabobonów,...

Ja miałam niebieską podwiązkę, suknię kupiłam z drugiej ręki (czyli coś starego), pożyczyłam welon od koleżanki, no a nową miałam bieliznę, buty i kolczyki. I bukiet: nówka zupełna! Nie starałam się jakoś szczególnie dopilnować tych zabobonów, ale jakoś tak samo wyszło

Czytaj więcej
There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location

Osoby online

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

O blogu

Dzień ślubu jest tak wyjątkowy, że długo nie można o nim zapomnieć. Ba, niektóre panny młode nawet po fakcie nie potrafią lub zwyczajnie nie chcą rozstać się z tematyką dekoracji, falbanek, smakołyków, życzeń, prezentów, uniesień – przecież o tylu rzeczach można by powiedzieć przyszłym narzeczonym.

Tak jest z nami. MałgorzataMadeline to co prawda stuprocentowe mężatki, ale z głowami pełnymi ślubnych i weselnych refleksji, porad, inspiracji. Co byśmy zmieniły w naszych ślubach, a z czego jesteśmy dumne? Przed czym chciałyśmy przestrzec przyszłe panny młode i na co zwrócić ich szczególną uwagę w czasie szaleństwa przygotowań? Nie zabraknie też spojrzenia na ślub i wesele z przymrużeniem oka – bo naprawdę warto przeżyć ten dzień na luzie i z uśmiechem!