Pomysły na własnoręcznie zrobione upominki dla gości. Samodzienie zrobione prezenty

podroz poslubna w azji

Modne stało się obdarowywanie gości weselnych drobnymi upominkami. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale jest to niezwykle miły gest. Aby trochę zaoszczędzić możemy pokusić się o własnoręczne zrobienie prezentów, oczywiście na miarę naszych możliwości.

 Nietypowe origami…Nietypowe origami… (by sharisberries )

Prezent prosto z serca

Własnoręcznie robione rzeczy cieszą się coraz większą popularnością. Przedmioty produkowane masowo powoli odchodzą do lamusa, bo wielu ludzi woli unikatowość i oryginalność. Takie rzeczy są zwykle droższe, bo wymagają więcej nakładu pracy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyśmy samodzielnie coś zrobili.

Zainteresują Cię również

Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...
Obrączki ślubne z różowego złota Obrączki ślubne z różowego złota
Miedź w różnych jej odcieniach na dobre rozgościła się w sklepach jubilerskich i wnętrzarskich. Delikatny, różowawy, metaliczny...

Samodzielne zrobienie upominków dla gości jest pracochłonne, ale może przynieść nam i gościom wiele radości. Dodatkowo możemy też trochę zaoszczędzić.

Co podarować gościom? Oczywiście coś prosto z serca. Jeśli ładnie malujemy, podarujmy im małe obrazki, jeśli pieczemy – słodkie ciasteczka. Gdy wydaje nam się, że nie posiadamy żadnego talentu, możemy zrobić coś, co nie będzie wymagało od nas żadnych zdolności, jedynie odrobinę wolnego czasu.

Można spróbować samodzielnie ozdobić lnianą torbęMożna spróbować samodzielnie ozdobić lnianą torbę (by sharisberries )

Figurki z masy solnej

Jednym z pomysłów jest zrobienie figurek z masy solnej. Każdy z nas z pewnością lepił kuleczki i serduszka na lekcjach techniki albo plastyki. Do przygotowania masy solnej potrzebne są tylko: sól, woda i mąka. Całość dokładnie wyrabiamy i nadajemy kształt (w zależności wyobraźni i uzdolnień), np. aniołka, serca. Później kilka minut suszenia w piekarniku, malowanie i... gotowe!

Figurkę można włożyć do ozdobnego woreczka z fizeliny.

Odrobina słodkości dla miłych gościOdrobina słodkości dla miłych gości (by tgretchen )

Magnes ze zdjęciem

W sklepach internetowych można kupić magnesy na lodówkę, w które wkłada się własne zdjęcie. Jest to opcja dla nieco mniej uzdolnionej artystycznie Młodej Pary. Pomysł na upominek jest jednak bardzo oryginalny.

Zainteresują Cię również

Ślub i wesele w odcieniach różu Ślub i wesele w odcieniach różu
Róż to jeden z najpiękniejszych i najbardziej optymistycznych kolorów z całej palety barw. To zdecydowanie kolor szczęścia, nie...
Mała czarna na wesele Mała czarna na wesele
Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częściej można ją spotkać na weselnych przyjęciach. O kim mowa? Oczywiście o małej czarnej....

Słodki słoik

Lato obfituje w takie dobroci jak truskawki, maliny czy agrest. Można zrobić z nich konfitury, potem przełożyć do malutkich słoiczków i przewiązać wstążką. Jeśli tata, dziadek albo zaprzyjaźniony sąsiad ma pasiekę można wziąć/kupić kilka dużych słoików miodu. Potem musimy je tylko przelać do mniejszych słoików i okrasić oryginalna ozdobą w postaci naklejki albo wstążki.

A może obdarować gości po małej butelce alkoholu?A może podarować gościom po małej butelce alkoholu? (by bethmolson )

Świeczka

Innym pomysłem jest własnoręcznie zrobienie świecy. Jest to zadanie pracochłonne, wymagające ostrożności i dokładności. W Internecie znajdziemy wiele stron i filmów instruktażowych jak wykonać taką świecę.

Decoupage

Decoupage na dobre zagościło w zdobnictwie. Metoda ta polega na przyklejaniu kawałków papieru albo serwetek na drewno, szkło, ceramikę, metal, plastik albo tkaninę. Techniką decoupage można ozdobić szklanki, kubki czy drewniane wizytowniki.

Własnoręcznie zapakowane upominkiWłasnoręcznie zapakowane upominki (by agizienski )

Ciekawy pomysł na zapakowanie prezentówCiekawy pomysł na zapakowanie prezentów (by littlestuffme )

Eko torba

Namówmy gości do noszenia ze sobą Eko toreb. Można je uszyć albo kupić gotowe, lniane, bez żadnych wzorów i napisów – te zrobimy samodzielnie.

Origami

Origami to sztuka składania papieru. Chińczycy są w tym mistrzami! Ale i my możemy choć w niewielkim stopniu im dorównać. W księgarniach dostępne są książki uczące fantazyjnego składania papieru a w Internecie znajdziemy filmy instruktażowe. Pięknego łabędzia może nie uda nam się zrobić, ale kwiatka, czemu nie?

Zainteresują Cię również

Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych
Bywa że dobór odpowiedniego stroju na ślub i wesele spędza sen z powiek niejednego gościa weselnego, bez względu na płeć. Poniżej...
DJ na weselu DJ na weselu
Wybór najlepszej oprawy muzycznej wesela jest nie lada wyzwaniem, musi ona bowiem odpowiadać gustom zarówno Państwa Młodych jak i...

Możemy spróbować coś wyszyć dla naszych gościMożemy spróbować coś wyszyć dla naszych gości (by hey__paul )