Pieniądze w prezencie ślubnym – jak poprosić gości o koperty zamiast prezentów? Wierszyki z prośbą o pieniądze

Koperta na ślub? Wiele młodych par wkraczających na wspólną drogę życia preferuje otrzymywanie w prezencie ślubnym pieniędzy, a nie kosztownych prezentów.

Najlepszym sposobem poinformowania gości o naszych potrzebach jest dołączenie krótkiego wierszyka do zaproszenia ślubnego.

alt Wiele młodych par preferuje otrzymywanie w prezencie ślubnym pieniędzy (by kellbailey )

Zainteresują Cię również

Prezenty przedślubne Prezenty przedślubne
Jak wyróżnić się z prezentem dla młodej pary i niekoniecznie wydać na to fortunę? To nie jest proste, szczególnie gdy nowożeńcy w...
Ile wlozyc do koperty? Pokaż kotku, co masz w środku – czyli o pieniądzach w prezencie ślubnym Ile wlozyc do koperty? Pokaż kotku, co masz w środku – czyli o pieniądzach w prezencie ślubnym
Ślubne koperty mają to do siebie, że nikogo za bardzo nie interesuje ich wygląd zewnętrzny. W tym wypadku zdecydowanie liczy się...

Dyskretna sugestia

Każda Para Młoda ma swoją wizję ślubu i wesela, a co za tym idzie – prezentów.

Choć ostateczna decyzja odnośnie podarunku należy oczywiście do gościa, przyjęło się dyskretne sugerowanie, czego młodzi mogą potrzebować. Póki co u nas w Polsce są to dość nieśmiałe prośby, zazwyczaj ukryte za zabawnym wierszykiem, tymczasem za granicą już od dawna funkcjonują listy prezentów.

Dlaczego pieniądze?

Jeśli młodzi już coś sugerują, to najczęściej są to właśnie pieniądze. Niektórzy po prostu nie potrzebują nowego sprzętu gospodarstwa domowego czy kompletu ręczników. Powszechnie uważa się, że zamiast przysłowiowego „trzeciego żelazka” lepiej podarować jego równowartość w kopercie.

Wesele to zawsze duża inwestycja i „spłukani” nowożeńcy często z radością przyjmują gotówkę, która pomoże im np. w urządzeniu domu czy zorganizowaniu podróży poślubnej. Są oczywiście pary, które uwielbiają prezenty, nie można więc jednoznacznie zawyrokować o wyższości „koperty” nad konkretnym upominkiem.

Kontrowersje

Kwestia prośby o pieniądze jest dość delikatna, a czasem nawet kontrowersyjna. Jedni goście ucieszą się, że nie muszą się już głowić nad wyborem prezentu w obawie, że nie trafią w gusta nowożeńców, inni mogą się poczuć nieswojo lub nawet nieco się obruszyć, bo np. nie dysponują sumą, która dobrze prezentowałaby się w kopercie, a sam prezent nie będzie tak oczywisty i nie będzie "krzyczał" z daleka, ile jest wart.

Zazwyczaj gość i tak nie przychodzi na wesele z pustymi rękoma, więc prośba o pieniądze włożone w kopertę zamiast do sklepowej kasy wydaję się niegroźna. Oburzenie gości może jednak wynikać z samego faktu wywierania delikatnego nacisku lub z tego, że w naszej kulturze niepopularne jest głośne mówienie o swoich potrzebach.

Wesele to zawsze duża inwestycja i „spłukani” nowożeńcy zawsze chętnie przyjmują gotówkę w prezencieWesele to zawsze duża inwestycja i „spłukani” nowożeńcy zawsze chętnie przyjmują gotówkę w prezencie (by ryan_polei )

Kwestia prośby o pieniądze jest dość delikatna, a czasem nawet kontrowersyjnaKwestia prośby o pieniądze jest dość delikatna, a czasem nawet kontrowersyjna (by shelleyp )

Zainteresują Cię również

Prezenty ślubne do 500 zł Prezenty ślubne do 500 zł
Tym razem podpowiadamy jaki prezent kupić Młodej Parze, jeśli dysponujemy budżetem do 500zł. Wybór jest ogromny i z pewnością...
Prezenty ślubne do 100 zł Prezenty ślubne do 100 zł
Koperta z pieniędzmi jako prezent ślubny jest już standardem. Wiele Młodych Par nawet o nie prosi wkładając do zaproszenia...

Dystans przede wszystkim

Można spotkać się z opinią, że wszelkie wierszyki sugerujące coś gościom są nietaktowne lub kiczowate. Zapewne przy około 100 gościach znajdziemy i zwolenników i przeciwników weselnej wierszomanii.

W tej sytuacji rada dla potrzebujących gotówki narzeczonych i ich gości jest jedna: zachować dystans. Młodzi nie powinni liczyć, że wszyscy goście dostosują się do ich prośby i nie gniewać się na ewentualne odstępstwa, goście zaś nie powinni czuć się do niczego zmuszeni. Obie strony muszą traktować rymowankę o pieniądzach tylko i wyłącznie jako sugestię.

Wierszyk z prośbą o pieniądze powinien być delikatną sugestiąWierszyk z prośbą o pieniądze powinien być delikatną sugestią (by 26023255@N03 )

Mamy dla Was kilka propozycji wierszyków z prośbą o pieniądze:

Szanowny gościu!
Oto zagadka do podarowania:
lekkie jak piórka, łatwe do schowania,
szeleszczące i kolorowe .... to pieniążki papierowe.

Prezent to jest zawsze kłopot,
Czy ma zegar być, czy robot?
By nie pisać długich książek
młodzi proszą o pieniążek.

Rodzinkę nową zakładamy
i w naszych planach już ją powiększamy.
Chcąc dzieci całą pomieścić gromadkę
musimy szybko budować chatkę.
Jeśli goście nasi mili
chcecie pomóc ją budować
zamiast trudzić się i czas marnować
włóżcie prezent do koperty,
my będziemy się radować.

Jaki prezent mógłby zmieścić się w kopercie? ;)Jaki prezent mógłby zmieścić się w kopercie? ;) (by merrimentevents )

Drogi gościu weselniku!
Jeśli w serca swego darze
prezent chcesz dać młodej parze
my podpowiedź małą mamy
do niej właśnie zachęcamy.
Pani Młoda i Pan Młody
dla gości i własnej wygody
proszą prezentów nie kupować
lecz pieniążkiem obdarować,
by na szczęście męża, żony
każdy był zadowolony.
Niech się goście nie obrażą,
że tak młodzi słowa ważą,
ale dzisiaj takie czasy,
że ci młodzi wolą kasy.


Gościom nisko się kłaniamy,
na wesele zapraszamy.
Będą pląsy, tańce, bale
i jedzenia stosy całe.
Więc się nasi mili stawcie
o prezenty się nie martwcie.
By nie stawiać ich na stercie,
niechaj zmieszczą się w kopercie.

Aby ulżyć Wam udrękę
co za paczkę dać w prezencie
Młoda Para podpowiada,
i zarazem pięknie prosi, zamiast kwiatów i prezentów,
by w kopertę włożyć grosik,
tyle, ile każdy może,
za co z góry
Szczęść Wam Boże!

Hojny upominek weselnyHojny upominek weselny (by cogdog )

Zainteresują Cię również

Lista prezentów ślubnych Lista prezentów ślubnych
Prezenty ślubne to odwieczny dylemat dla zaproszonych gości i późniejszy kłopot dla Młodej Pary, co zrobić z tymi, które się...
Odmiana nazwisk na zaproszeniach ślubnych Odmiana nazwisk na zaproszeniach ślubnych
Język polski jest najtrudniejszym językiem na świecie i nawet nam, Polakom przysparza problemów. Wypisując zaproszenia ślubne na...

Pragnąc przełamać tradycje stare,
by nie mieć na przykład żelazek parę
i zaoszczędzić przemiłym gościom
łamania głowy nad pomysłem z pewnością
podpowiadamy:
mile widzianym i bardzo wygodnym
będzie papierek ze znakiem wodnym...

Bardzo często tak się zdarza,
że prezent lubi się powtarzać.
By uniknąć takiej sterty
to prosimy o koperty.

Prezenty są ślubu miłym dodatkiem,
ale nie zawsze trafnym wydatkiem.
Sponsorów szukamy naszego mieszkania,
więc problem prezentów jest do rozwiązania.
Mile widzianym i bardzo gustownym
będzie bilecik ze znakiem wodnym.

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ostatnie zdjęcie - rewelacja!! :D:D

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie znoszę tych wierszyków. Po co w ogóle ludzie je umieszczają? Przecież i tak wiadomo, że większość gości da pieniądze. Zawsze tak jest. A nawet jeśli napiszesz wierszyk to i tak zdarzy się, że jakaś osoba przyniesie prezent. To już nie te...

Nie znoszę tych wierszyków. Po co w ogóle ludzie je umieszczają? Przecież i tak wiadomo, że większość gości da pieniądze. Zawsze tak jest. A nawet jeśli napiszesz wierszyk to i tak zdarzy się, że jakaś osoba przyniesie prezent. To już nie te czasy, że daje się pościel czy ręczniki... A jeśli ktoś podaruje wam karnki tefala warte 600zł? Tylko się cieszyć! Mało kto sobie na nie pozwoli.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Garnki tefala można dostać za ok 300 pln jeżeli się umie szukać okazji cenowych. Właśnie wymyślam z narzeczonym własny zabawny tekst-mamy juz gadżety do mieszkania i wyposazenie (ew lista konkretnych prezentów tez może się sprawdzi). Z...

Garnki tefala można dostać za ok 300 pln jeżeli się umie szukać okazji cenowych. Właśnie wymyślam z narzeczonym własny zabawny tekst-mamy juz gadżety do mieszkania i wyposazenie (ew lista konkretnych prezentów tez może się sprawdzi). Z doświadczenia naszych znajomych wiemy jednak ze gościom wygodniej wręczyć po prostu banknoty.

Czytaj więcej
There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location