Skrzynka z radami dla nowożeńców – nietypowa księga gości, księga gości inaczej

Miłe, wzruszające lub zabawne notatki pozostawione przez gości weselnych są dla Nowożeńców bezcenną pamiątką. Goście najchętniej wpisują się na kartkach okolicznościowych lub w specjalnie w tym celu przeznaczonych księgach gości. Ale istnieją jeszcze inne rozwiązania...

Co powiecie na drewnianą skrzyneczkę z poradami dla Nowożeńców?Co powiecie na drewnianą skrzyneczkę z poradami dla Nowożeńców? (by Wyczarowane z papieru )

Przepis na małżeństwo idealne

W tradycyjnych księgach gości uczestnicy wesela zapisują dowolne życzenia, wrażenia z imprezy, wierszyki czy aforyzmy. W przypadku prezentowanej skrzyneczki tematyka wpisów zostaje zawężona do porad dla nowożeńców. Dla niektórych gości będzie to miłym ułatwieniem, bowiem nie zawsze każdy ma wenę do pisania na dowolny temat. W tym wypadku nie ma problemu: gość proszony jest o wypowiedź w konkretnej sprawie.

Zainteresują Cię również

Wiersze i sentencje o małżeństwie z przymrużeniem oka Wiersze i sentencje o małżeństwie z przymrużeniem oka
Rymowane, poważne, długie, krótkie, religijne albo śmieszne – życzenia ślubne mogą mieć przeróżną formę i charakter. Jeśli...
Życzenia ślubne po angielsku Życzenia ślubne po angielsku
Congratulations! Mamy przyjemność gościć na ślubie międzynarodowym? Przyjaciółka wychodzi za mąż za Brytyjczyka, Amerykanina albo...

Tajemnicza skrzynka

Urocze, drewniane pudełeczko można dopasować do stylistyki i koloru przewodniego wesela. Imiona Nowożeńców i data ślubu dopełnią całości. Wewnątrz skrzynki znajdziemy eleganckie karteczki, na których goście wpiszą swoje porady. Idealnie, gdyby każdy z gości dodatkowo się podpisał, aby Para Młoda nie miała wątpliwości, kto jest autorem danej mądrości życiowej.

To może być prawdziwa skarbnica życiowych mądrościTo może być prawdziwa skarbnica życiowych mądrości! (by Wyczarowane z papieru )

Instrukcja obsługi

Ponieważ jest to dość nowa i mało popularna forma atrakcji weselnej, warto dokładnie poinstruować gości co do naszych oczekiwań, tak aby każdy bez trudu znalazł skrzyneczkę i nie obawiał się z niej skorzystać. Doskonałym rozwiązaniem będzie instrukcja obsługi postawiona w ramce tuż obok naszej nietypowej „księgo gości”.

Warto także poprosić świadków o to, by zachęcali gości do wpisywania się.

Pomysł na to, jak zachęcić gości do pamiątkowego wpisuPomysł na to, jak zachęcić gości do pamiątkowego wpisu (by Wyczarowane z papieru )

Zainteresują Cię również

Cytaty w roli życzeń ślubnych Cytaty w roli życzeń ślubnych
Wiele osób nie lubi rymowanych wierszyków ściągniętych z Internetu. Można więc napisać kilka słów od siebie, prosto z serca albo...
Kartki ślubne i życzenia Kartki ślubne i życzenia
Przyjęło się, że w dniu ślubu wręcza się Państwu Młodym kartkę z życzeniami. Kartki mają przeróżne wzory i wielkości, można kupić...

Od serca lub z przymrużeniem oka

Tworzenie, a potem odczytywanie tego typu rad może okazać się świetną zabawą. Jesteśmy przekonani, że zarówno goście, jak i Para Młoda będą mieli z tego niezły ubaw. Pamiątka w takiej formie aż prosi się o zabawne wypowiedzi z przymrużeniem oka, choć oczywiście całkiem poważne rady od serca z pewnością będą przez nowożeńców mile widziane.

Porady dziadków, rodziców, rodzeństwa, chrzestnych czy znajomych będą się diametralnie różnić od siebie tworząc bezcenną skarbnicę mądrości życiowych przedstawicieli różnych pokoleń.

Można się nawet pokusić o publiczne odczytanie zestawu rad, np. na drugi dzień po ślubie w czasie poprawin.

Pudełko można dopasować do stylistyki i koloru przewodniego weselaPudełko można dopasować do stylistyki i koloru przewodniego wesela (by Wyczarowane z papieru )

Coś innego

Jeśli więc nigdzie nie możecie znaleźć naprawdę ładnej księgi gości (to wcale nie taki łatwy zakup!) lub po prostu szukacie „czegoś innego”, może zainteresuje Was właśnie takie rozwiązanie?

Skrzyneczka z poradami dla nowożeńców będzie się pięknie prezentowała na półce w mieszkaniu, zachęcając do częstego doń zaglądania.

Zainteresują Cię również

Pamiątka ślubna – księga gości Pamiątka ślubna – księga gości
Księga gości jest wspaniałą pamiątką dla Państwa Młodych. Pojawia się niemal na każdym przyjęciu weselnym. Coraz częściej...
Oryginalne prezenty na wieczór panieński Oryginalne prezenty na wieczór panieński
Prezentem na wieczór panieński niekoniecznie musi być erotyczny gadżet, który niejedną przyszłą Pannę Młodą wprawił w zakłopotanie...

Warto poprosić świadków, by zachęcali gości do wpisywania sięWarto poprosić świadków, by zachęcali gości do wpisywania się (by Wyczarowane z papieru )

Komentarze (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Fantastyczny pomysł! Podpowiem koleżance, która bierze ślub w październiku Jest to zdecydowanie fajniejsze niż tradycyjna księga gości.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ta zielona skrzynka jest piękna

This comment was minimized by the moderator on the site

Taką skrzyneczkę można zrobić też samodzielnie w domu. W Pepco są często w sprzedaży takie zwykłe, drewniane. Można je ładnie pomalować Karteczki również łatwo zrobić samodzielnie. Wystarczy drukarka i papier o grubszej gramaturze

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location