Pudełko na koperty z pieniędzmi – co zrobić z kopertami na ślubie i weselu?

Poruszaliśmy już temat, co wrzucić do ślubnej koperty, czas więc zastanowić się nad tym, gdzie takie koperty umieścić, by ich cenna zawartość była bezpieczna?

Świadek, nawet o najszerszych ramionach i najgłębszych kieszeniach, może bowiem nie podołać hojności gości.

Drewniane pudełko na koperty i obrączki ślubne z motywem serduszkaDrewniane pudełko na koperty i obrączki ślubne z czerwonym serduszkiem (by Czasoprzestrzeń )

Co zrobić z kopertami na weselu?

Młoda para szykując wesele, myśli o wystroju kościoła, sali, o oprawie muzycznej,

ewentualnie o sugestiach dotyczących prezentów (np. w postaci wierszyków), ale raczej nie zaprząta sobie głowy zbieraniem kopert. Od tego są przecież świadkowie!

Goście przybywający na wesele myślą o tym, jak zadbać o swój image i czym obdarować "młodych", aby byli zadowoleni. Oni również nie skupiają się na tym, kto i jak zgromadzi koperty z pieniężnymi podarunkami.

Sprawa z pozoru błaha i ostatnia na liście ślubnych przygotowań okazuje się nie lada wyzwaniem dla świadka, który – szczególnie jeśli trafi mu się wesele dość liczne – musi koperty przeznaczone dla młodych zebrać i bezpiecznie przechować.

Ten tekst kierujemy zatem do świadków, żeby ułatwić im organizację i podsunąć pomysł na miły upominek dla młodej pary – nie ma sensu obarczać jej dodatkowym wydatkiem i odciągać od spraw ważniejszych – sami, drodzy świadkowie, możecie zadbać o jakieś ładne i funkcjonalne pudełko na koperty ślubne.

A więc od początku:

Pudełko na koperty z otwieranym wieczkiem i napisem Pudełko na koperty z otwieranym wieczkiem i napisem "Dziękujemy" (by Czasoprzestrzeń )

Dlaczego warto pomyśleć o pudełku na koperty ślubne?

Podczas składania życzeń po ślubie, zwykle pod kościołem, tłum gości ustawia się w kolejce do „młodych” i każdy ma im do przekazania kilka ciepłych słów, kwiaty oraz upominek – najczęściej kopertę z gotówką.

Świadkowie, a jest ich zwykle tylko dwoje, mają za zadanie sprawnie przejmować naręcza prezentów

i odkładać je w jakieś bezpieczne miejsce. To wbrew pozorom bardzo trudne zadanie i bez odpowiedniego przygotowania może zrobić się mały chaos.

O koperty ślubne trzeba zadbać szczególnie, bowiem z racji ich niewielkich gabarytów łatwo o ich zapodzianie lub nawet… kradzież (rzadko, ale niestety i to się zdarza).

Ładne pudełko rozwiąże problem z kopertami. Wręczanie pieniędzy na ślub zyska nowe, eleganckie i dyskretne oblicze.

Świadek będzie musiał się zatroszczyć o jedną szkatułkę, a nie o kilkadziesiąt kopert poupychanych w kieszeniach marynarki, powsuwanych pod wstążeczki pudełek z prezentami czy powciskanych w prezentowe torebki.

Jak wygląda pudełko na koperty ślubne?

Takie pudełka mogą być papierowe – ręcznie wykonane lub specjalnie w tym celu zamówione – drewniane i dopasowane do stylistyki wesela.

W wielu firmach klient może sam zadecydować o rozmiarze i szczegółach wykończenia takiej szkatułki. Bardzo pięknie prezentuje się na drewnie technika decoupage oraz przeróżne dodatki: tasiemki, dekory, koronki. Można wygrawerować na ich imiona lub inicjały pary młodej oraz datę ślubu. Różne mogą też być sposoby otwierania takich pudełek: z podnoszonym wieczkiem lub ze szparką do wrzucania.

Pudełko na koperty jako prezent ślubny

Takie ręcznie wykonane i spersonalizowane pudełko na koperty może być ciekawym pomysłem na prezent ślubny. Świadek nie tylko ułatwia sobie zadanie, ale także może miło zaskoczyć parę młodą takim upominkiem. Śliczne pudełeczko będzie im bowiem mogło służyć przez długie lata, jako pamiątka ślubna i np. miejsce przechowywania zdjęć lub kartek z życzeniami.

Zestaw pudełek ślubnych z pomysłowym motywem wieszakówZestaw pudełek ślubnych z pomysłowym motywem wieszaków (by Czasoprzestrzeń )

Skrzyneczka na koperty i upominki ślubneSkrzyneczka na koperty i upominki ślubne (by Czasoprzestrzeń )

O czym warto pamiętać kupując pudełko na koperty?

Planując tak oryginalny prezent miej oczy i uszy otwarte. Najlepszym pomysłem jest bowiem dopasowanie aranżacji pudełka do motywu przewodniego wesela.

Może to jakiś dominujący kolor? Albo styl? Rustykalne, glamour, postarzane, folkowe – każde pudełko może być inne i jedyne w swoim rodzaju.

Pamiętaj też, że nie jest to prezent na ostatnią chwilę. Wszystko, co wykonywane ręcznie i na specjalne zamówienie ma odpowiednio długi czas realizacji, który może wynosić nawet 2-3 tygodnie.

Drewniane pudełka na obrączki

Rolą świadka jest też często podawanie obrączek podczas ceremonii ślubnej. Jeśli ktoś szuka rozwiązania bardziej oryginalnego niż słynne poduszeczki na obrączki, może skusić się na małą, drewnianą szkatułkę.

W jej wnętrzu obrączki mogą wygodnie spoczywać na miękkiej poduszce, ozdobnym mchu lub sianku – to wszystko w zależności od preferencji i stylu wesela.

A na koniec – cały komplet

Jeśli lubicie drewniane gadżety i chcielibyście taką pamiątkę ślubną lub pragniecie sprawić komuś oryginalny upominek, możecie pomyśleć o całym komplecie: pudełku na koperty, pudełku na obrączki i pudełku na… płytę z filmem z wesela!

Co myślicie o takim pomyśle na prezent dla Młodej Pary?

Komplet pudełek na koperty i obrączkiKomplet pudełek na koperty i obrączki (by Czasoprzestrzeń )

Skrzynka na koperty w tonacji biało-różowejSkrzynka na koperty w tonacji biało-różowej (by Czasoprzestrzeń )

Drewniane pudełko na obrączkiDrewniane pudełko na obrączki (by Czasoprzestrzeń )