Wyciskarka wolnoobrotowa czy sokowirówka? Co to jest i ile kosztuje wyciskarka do owoców?

Coraz bardziej dbamy o to co jemy i pijemy. W Polsce na dobre zagościła moda na wypijanie świeżo wyciśniętych soków. Idąc na ślub do ukochanych osób warto pomyśleć nad podarowaniem im wyciskarki wolnoobrotowej, dzięki której codziennie, przez długie lata będą mogli pić pyszne i co ważne – zdrowe soki.

 

Wyciskarka wolnoobrotowa poziomaWyciskarka wolnoobrotowa pozioma (by elektronikkbransjen )

Zainteresują Cię również

Prezent ślubny – wycieczka Prezent ślubny – wycieczka
Któż z nas nie chciałby zaraz po ślubie pojechać na wycieczkę? I gdyby ta wycieczka była jeszcze prezentem? Pytanie! Choć...
Dieta sokowa przed ślubem Dieta sokowa przed ślubem
Dieta sokowa gromadzi coraz większą ilość zwolenników. Świeżo wyciskane soki są nie tylko zdrowe, ale i bardzo smaczne. Wystarczy...

Sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa?

Dawniej większość z nas miała w domu sokowirówkę. Również i teraz są w sprzedaży – ładniejsze, bardziej wydajne, tańsze. Czym się różnią od wyciskarek?

Soki zrobione w wyciskarce powinny być wypite w ciągu 48 godzinSoki zrobione w wyciskarce powinny być wypite w ciągu 48 godzin (by caitlinator )

Sokowirówka

Sokowirówka sieka owoce i warzywa na małe kawałki, wrzuca je do wirującej miski, gdzie pulpa, czyli odpad oddzielana jest od soku. Podczas pracy wytwarzana jest wyższa temperatura, która powoduję utratę cennych witamin. Zrobiony sok powinno się wypijać zaraz po przygotowaniu. Ponadto sokowirówki są głośniejsze, pulpa jest wciąż mokra, maszyna często się zapycha (w trakcie robienia większej ilości soku zmuszeni jesteśmy przeczyszczać ją), często są nietrwałe.

Wyciskarka ręcznaWyciskarka ręczna (by socialalex )

Zainteresują Cię również

Książki na ślubny prezent Książki na ślubny prezent
 „...Książki mają duszę, duszę tych, którzy je piszą, tych, którzy je czytają i którzy o nich marzą” – Carlos Ruiz Zafón. Miły...
Prezenty ślubne do 1000 zł Prezenty ślubne do 1000 zł
Sezon ślubny w pełni, a co za tym idzie, trudny czas poszukiwań i wyboru ślubnego prezentu. Tym razem podpowiadamy co można...

Wyciskarka wolnoobrotowa

W wyciskarce owoce i warzywa zgniatane są przez tzw. ślimak tworząc pastę, a następnie oddziela pulpę od soku. Podczas procesu warzywa nie tracą tak dużo enzymów i witamin jak w przypadku sokowirówki. Ponadto nie natlenia soku, dzięki czemu można go wypić nawet następnego dnia. Tego typu urządzenia są trwalsze, cichsze, wydajniejsze. Wyciskarka poradzi sobie z każdym owocem i warzywem (marchew, jabłka, natka pietruszki czy sałata). Z pomocą wyciskarki można zrobić nie tylko smaczne i zdrowe soki, ale i kremy czy mleka roślinne. Ważną kwestią jest też mycie – mniej elementów do czyszczenia.

Wyciskarka również ma wadę. Pracuje wolniej niż sokowirówka.

Wyciskarka poradzi sobie z twardymi warzywami i owocamiWyciskarka poradzi sobie z twardymi warzywami i owocami (by elektronikkbransjen )

Wybór wyciskarki

Wyróżnia się wyciskarki elektryczne i ręczne, pionowe i poziome, jedno i dwuślimakowe.

Wyciskarki ręczne są niewielkich rozmiarów, lekkie, poręczne. Jest to idealne urządzenie dla osób często podróżujących, które nie mogą obejść się bez świeżych soków.

Wyciskarki elektryczne dzielą się na jedno i dwuślimakowe. Jednoślimakowe mają tzw. jeden wałek, który zgniata kawałki owoców i warzyw. Może występować w wersji pionowej albo poziomej. Pionowe są zazwyczaj ładniejsze – w wielu kolorach i wielkościach, zajmują też mniej miejsca. Wyciskarki dwuślimakowe mają dwa wałki, występują w wersji poziomej. Są większe, dłużej wyciskają sok, ale są wydajniejsze.

Wyciskarki są łatwe z myciu i montażu Wyciskarki są łatwe z myciu i montażu (by elektronikkbransjen )

Ceny wyciskarek wolnoobrotowych

Ceny wyciskarek wolnoobrotowych wahają się od 300 do 4000 zł, w zależności od marki, mocy, przeznaczenia (do użytku komercyjnego są zawsze najdroższe), ilości obrotów na minutę i czy jest jedno czy dwu ślimakowa. Wybierając wyciskarkę, nie kierujmy się ceną, a jakością wykonania i opiniami. Droższe modele poradzą sobie dosłownie z każdym owocem i warzywem i są znacznie wydajniejsze. Tańsze modele mogą nie poradzić sobie z twardszymi warzywami, takimi jak marchew czy burak oraz istnieje konieczność wygrzebywania nawet tych drobnych pestek, np. z winogron. Warto też zwrócić uwagę na gwarancję. Niektóre firmy oferują 10 lat gwarancji na silnik i 3 lata na osprzęt. Wielu posiadaczy wyciskarek poleca te kosztujące w okolicach 1000 zł.  

W dobie Internetu warto poszukać opinii od innych użytkowników.

Zainteresują Cię również

Prezenty ślubne do 200 zł Prezenty ślubne do 200 zł
Większość osób w prezencie ślubnym wręcza Młodej Parze kopertę z pieniędzmi. Niektórzy jednak wyłamują się i decydują się...

W wyciskarce bez trudnu zrobimy nasz ulubiony sokW wyciskarce bez trudu zrobimy nasz ulubiony sok (by elektronikkbransjen )

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location