Księga gości - pamiątka ślubna. Pomysły na nietypową księgę gości

podroz poslubna w azji

Księga gości jest wspaniałą pamiątką dla Państwa Młodych. Pojawia się niemal na każdym przyjęciu weselnym. Coraz częściej występuje jednak w nieco innej, nieco oryginalniejszej formie.

 Niewielki notes w roli księgi gościNiewielki notes w roli księgi gości (by ryan_polei )

Tradycyjna księga gości

Co to właściwie jest księga gości? Jest to książka, album, notes, lub inna forma, w której goście weselni zostawiają po sobie jakiś ślad, najczęściej pamiątkowy wpis w postaci wiersza, życzeń lub podziękowań za wspaniałą zabawę i podpis. Po latach, dzięki takiej księdze, Państwo Młodzi mogą przypomnieć sobie swoich gości i powspominać spędzone z nimi chwile.

Za naszą księgę gości może posłużyć album na zdjęcia z papierowymi kartami, można wybrać typowo ślubny, np. z napisem „Nasz ślub”. W sprzedaży są też gotowe księgi gości, niektóre z nich robione są na zamówienie, dzięki czemu idealnie będą pasowały do naszego wesela. Jeśli jednak zostaliśmy obdarzeni zdolnościami artystycznymi, warto spróbować zrobić taką księgę samodzielnie.

Zainteresują Cię również

Prezenty przedślubne Prezenty przedślubne
Jak wyróżnić się z prezentem dla młodej pary i niekoniecznie wydać na to fortunę? To nie jest proste, szczególnie gdy nowo...
Ile wlozyc do koperty? Pokaż kotku, co masz w środku – czyli o pieniądzach w prezencie ślubnym Ile wlozyc do koperty? Pokaż kotku, co masz w środku – czyli o pieniądzach w prezencie ślubnym
Ślubne koperty mają to do siebie, że nikogo za bardzo nie interesuje ich wygląd zewnętrzny. W tym wypadku zdecydowanie liczy...

Tradycyjna księga gościTradycyjna księga gości (by juditk )

Pomysły na księgę gości

Ramka

Jednym z pomysłów na nieco inną formę księgę gości jest ramka na zdjęcie. Goście będą zostawiali na niej wpisy. Po zabawie weselnej ozdobi nasze wnętrze. Ramka powinna być w jasnym kolorze, aby było widać wszystkie podpisy. Musi być też odpowiedniej wielkości i najlepiej szeroka, aby każdy z gości mógł umieścić pamiątkowy wpis.

Podpisy gości weselnych na ramce Podpisy gości weselnych na ramce (by shezamm )

Zdjęcia

Innym pomysłem są zdjęcia gości. Mogą wykonywać je samodzielnie (dzięki polaroidowi), następnie podpisywać i wklejać do księgi. Inną opcją jest fotobudka, która również od razu drukuje zdjęcia. Jest to wspaniała pamiątka, szczególnie po latach, kiedy pamięć nie jest już taka jak dawniej. Dla gości z kolei jest to kolejna atrakcja!

Księga gości ze zdjęciamiKsięga gości ze zdjęciami (by ryan_polei )

Księga gości ze zdjęciami z fotobudkiKsięga gości ze zdjęciami z fotobudki (by needleandawl )

Zainteresują Cię również

Życzenia ślubne po angielsku Życzenia ślubne po angielsku
Congratulations! Mamy przyjemność gościć na ślubie międzynarodowym? Przyjaciółka wychodzi za mąż za Brytyjczyka,...
Cytaty w roli życzeń ślubnych Cytaty w roli życzeń ślubnych
Wiele osób nie lubi rymowanych wierszyków ściągniętych z Internetu. Można więc napisać kilka słów od siebie, prosto z...

Materiałowa księga gości

Materiałowa księga gości – brzmi nieprawdopodobnie? Okładka i strony pokryte są płótnem. Całość może być ozdobiona małymi, materiałowymi kwiatkami, zygzakami i szlaczkami. Na okładce można przyszyć lub wyszyć motyw towarzyszący weselu, albo imiona Pary Młodej. Jest to niezwykle pomysłowa i efektowna księga gości.

Materiałowa księga gościMateriałowa księga gości (by ryan_polei )

Drewniane puzzle

Puzzle można kupić w sklepie oferującym drewniane zabawki. Możemy też je zamówić u stolarza, wcześniej zdecydujmy o ilości elementów. Lepiej żeby było ich więcej, niż miałoby zabraknąć.

Podpisy na drewnianych puzzlachPodpisy na drewnianych puzzlach (by ryan_polei )

Odciski palców

Ciekawym i nietypowym pomysłem na pamiątkę po gościach weselnych jest stworzenie drzewka z ich odciskami palców i podpisami. Na dużej kartce lub brystolu (w zależności od ilości gości) namalujmy farbami drzewo. Liśćmi będą odciski naszych gości. Maluchy mogą odbijać całe dłonie – będzie to dla nich świetna zabawa. Przygotujmy wcześniej farbę oraz chusteczki, którymi będzie można wytrzeć dłonie. Takie drzewo można później oprawić i powiesić na ścianie jako piękną, weselną pamiątkę.

Przy księdze gości warto umieścić informację oraz ewentualną instrukcję Przy księdze gości warto umieścić informację oraz ewentualną instrukcję (by ryan_polei )

Ozdobne pudełko

Życzenia, podpisy, wiersze i podziękowania, goście mogą wypisywać na przygotowanych wcześniej karteczkach, które umieszczać będą w pięknej skrzyneczce albo pudełku. Po weselu, Państwo Młodzi będą mogli włożyć je do albumu za zdjęcia albo zrobić z nich kolaż.

Zainteresują Cię również

Kartki ślubne i życzenia Kartki ślubne i życzenia
Przyjęło się, że w dniu ślubu wręcza się Państwu Młodym kartkę z życzeniami. Kartki mają przeróżne wzory i wielkoś...
Prezenty ślubne do 500 zł Prezenty ślubne do 500 zł
Tym razem podpowiadamy jaki prezent kupić Młodej Parze, jeśli dysponujemy budżetem do 500zł. Wybór jest ogromny i z pewnoś...

Goście mogą zapisywać życzenia na osobnych, kolorowych kartkachGoście mogą zapisywać życzenia na osobnych, kolorowych kartkach (by ryan_polei )

Komentarze (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

Świetne pomysły! Ja miałam zwykłą księgę, teraz trochę żałuję, że nie byłam bardziej pomysłowa

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja nie miałam księgi gości i żałuję. Niestety jak szukałam czegoś ładnego, natykałam się na samą tandetę za 100 zł Za mało dałam sobie czasu na szukanie. Teraz myślę, że wystarczyłby cienkopis i duży brystol. No ale nic to, myślę za to, żeby...

Ja nie miałam księgi gości i żałuję. Niestety jak szukałam czegoś ładnego, natykałam się na samą tandetę za 100 zł Za mało dałam sobie czasu na szukanie. Teraz myślę, że wystarczyłby cienkopis i duży brystol. No ale nic to, myślę za to, żeby zrobić jakąś fajną księgę/album pamiątkowy z kartek, które dostaliśmy

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Księga gości to piękna pamiątka. Rzeczywiście, wcale nie trzeba kupować gotowej księgi za 100 zł, można zrobić ją samodzielnie i wyniesie nas to 10 zł. W sklepach papierniczych są piękne, tematyczne zeszyty. Zresztą, nie liczy się okładka, ale...

Księga gości to piękna pamiątka. Rzeczywiście, wcale nie trzeba kupować gotowej księgi za 100 zł, można zrobić ją samodzielnie i wyniesie nas to 10 zł. W sklepach papierniczych są piękne, tematyczne zeszyty. Zresztą, nie liczy się okładka, ale zawartość. Pozdrawiam!

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Z taką pamiątką ślubną to można od czasu do czasu wrócić sprawdzić jak się zmieniło małżeństwo.

This comment was minimized by the moderator on the site

I przypomnieć sobie, jacy goście byli na weselu

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location