Książka na prezent ślubny. Jaką książkę podarować Młodej Parze w prezencie ślubnym?

podroz poslubna w azji

 „...Książki mają duszę, duszę tych, którzy je piszą, tych, którzy je czytają i którzy o nich marzą” – Carlos Ruiz Zafón. Miły prezent  ślubny, w dodatku… z duszą.

 Wiele par prosi o książki zamiast kwiatówWiele par prosi o książki zamiast kwiatów (by astromysicism )

Jaką książkę dać w prezencie ślubnym?

Zakup książki , którą chcemy dać w prezencie nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza jeśli nie znamy bardzo dobrze Młodej Pary, nie wiemy jakie są ich zainteresowania albo jakie książki już mają w swojej domowej biblioteczce. Warto wówczas albo podpytać się albo kupić jedną z uniwersalnych pozycji, która przyda się każdemu.

Zainteresują Cię również

Prezent ślubny – wycieczka Prezent ślubny – wycieczka
Któż z nas nie chciałby zaraz po ślubie pojechać na wycieczkę? I gdyby ta wycieczka była jeszcze prezentem? Pytanie! Choć...
Wyciskarka wolnoobrotowa – pomysłowy prezent ślubny Wyciskarka wolnoobrotowa – pomysłowy prezent ślubny
Coraz bardziej dbamy o to co jemy i pijemy. W Polsce na dobre zagościła moda na wypijanie świeżo wyciśniętych soków. Idąc na ślub...

Niektóre pary same podpowiadają gościom, jakie książki chciałyby dostać.

Młoda Para na pewno ucieszy się z książki kucharskiejMłoda Para na pewno ucieszy się z książki kucharskiej (by geishabot )

Książki kucharskie

Książki kucharskie to uniwersalny prezent, który przyda się każdej osobie, zwłaszcza wkraczającej na nową drogę życia. W sprzedaży dostępne są te napisane przez kucharzy, jak i aktorów i celebrytów. Najczęściej wręczane są książki z przepisami kuchni polskiej, ale wybór na sklepowych półkach nie kończy się na nich. Książki mogą zawierać przepisy na sałatki, koktajle, sushi, dania kuchni meksykańskiej, ciasta i desery albo nalewki.

Książki podróżnicze

Książki o tej tematyce przydadzą się w dalszych wojażach Młodej Pary albo zachęcą ich do podróżowania. Mogą być to typowe przewodniki albo albumy pełne pięknych zdjęć. Jeśli wiemy, że Nowożeńcy tuż po ślubie wybierają się na miesiąc miodowy, warto kupić im książkę właśnie o miejscach, które chcą odwiedzić.

Książki mogą być też związane z zainteresowaniami Młodej ParyKsiążki mogą być też związane z zainteresowaniami Młodej Pary (by calsidyrose )

Klasyki

„Pan Tadeusz”, „Lalka”, „Pianista”, „Opowieść wigilijna”, „Medaliony” czy „Zbrodnia i kara” to pozycje, które bez wątpienia warto mieć w swojej biblioteczce. Część z nich każdy z nas musiał (często z bólem) przeczytać w szkole jako lekturę szkolną, ale teraz, po latach, gdy nie jest już to obowiązkiem na pewno wieczór z taką książką będzie przyjemniejszy.

Pismo Święte

W prezencie ślubnym można wręczyć także Pismo Święte. Jeśli Młoda Para jest wierząca, zamierza wziąć ślub kościelny, warto się wówczas nad nim zastanowić.

Zainteresują Cię również

Prezenty ślubne do 1000 zł Prezenty ślubne do 1000 zł
Sezon ślubny w pełni, a co za tym idzie, trudny czas poszukiwań i wyboru ślubnego prezentu. Tym razem podpowiadamy co można...
Prezenty ślubne do 200 zł Prezenty ślubne do 200 zł
Większość osób w prezencie ślubnym wręcza Młodej Parze kopertę z pieniędzmi. Niektórzy jednak wyłamują się i decydują się...

Porady, słowniki i encyklopedie

Leksykon zdrowia, porady dotyczące sprzątania albo gotowania, słowniki i encyklopedie przydadzą się w każdym domu, zwłaszcza gdy wyłączą prąd i nie będzie Internetu…

Książki podróżnicze dla spragnionych poznawania świataKsiążki podróżnicze dla spragnionych poznawania świata (by 18377227@N00 )

Związane z zainteresowaniami

Warto też pomyśleć nad książką związaną z zainteresowaniami Państwa Młodych. Uwielbiają wędkować, fotografować? A może mają kompletnego bzika na punkcie buldogów angielskich? Na pewno ucieszą się z prezentu, dzięki któremu dowiedzą się jeszcze więcej o swoim hobby.

Poezja

W ramach prezentu ślubnego można wręczyć Młodej Parze książkę z poezją. Pamiętajmy jednak, że nie każdy ma duszę romantyka i lubi wieczorami czytać wiersze. Jeśli Nowożeńcy nie należą do takich osób i nie chcielibyśmy, aby nasz prezent nigdy nie został „użyty” – lepiej zastanowić się nad inną pozycją.

Niektóre książki przypomną nam dziedziństwo…Niektóre książki przypomną nam dzieciństwo… (by martinaphotography )

Bestsellery

W każdej księgarni znajduje się regał, na którym ułożone są tzw. bestsellery, czyli najlepiej sprzedające się książki.  Niestety kupienie którejś z nich może być ryzykowne, bo inni goście również mogą sięgnąć po te najpopularniejsze pozycje.

Wpisy pamiątkowe do książek

Podarowując najbliższym książkę, warto pomyśleć nad dedykacją. Dzięki niej Młoda Para będzie pamiętała od kogo dostała ją w prezencie. Jest to też niezwykle miła pamiątka pozwalająca trochę powspominać wspólnie spędzony czas przed laty.

Dedykacją mogą być życzenia, fragment naszej ulubionej książki albo wiersz.

Książki są piękną i trwałą pamiątkąKsiążki są piękną i trwałą pamiątką (by personalcreations )