Podziękowania dla rodziców – teledysk, film dla rodziców – jak podziękować rodzicom na weselu?

Jest taki moment w trakcie wesela, kiedy Para Młoda, która rozpoczyna właśnie nową drogę życia, dziękuje rodzicom za trud włożony w przygotowanie ich do tej drogi: wychowanie, pomoc, wsparcie, troskę. Młodzi często dedykują rodzicom piosenkę i wręczają kwiaty czy album ze zdjęciami. Można jednak pokusić się o oryginalny i choć nieco bardziej pracochłonny, to jakże efektowny prezent – filmik z podziękowaniami.

Nakręcenie teledysku dla rodziców może być wspaniałą zabawąNakręcenie teledysku dla rodziców może być wspaniałą zabawą (by expose_switch )

Nina i Dawid – podziękowanie dla rodziców

Za przykład udanych, filmowych podziękowań dla rodziców niech posłuży nam poniższy filmik Niny i Dawida (dziękujemy za udostępnienie!). Jak widać, przyszła Para Młoda nie narzeka na brak pomysłów: mamy tu nie tylko wspaniałą podróż przez Europę, ale także moc kolorów, sporo dobrego humoru i prawdziwe bogactwo inspiracji (transparenty, tablice, balony):

Zainteresują Cię również

Podziękowania ślubne Podziękowania ślubne
Dzień zaślubin to taki wyjątkowy czas w życiu, gdy intensywniej niż zwykle dzielimy się z najbliższymi emocjami. Pozytywne...
Śpiewany teledysk ślubny M&M Śpiewany teledysk ślubny M&M
Z niecierpliwością czekaliśmy na ślub niezwykle sympatycznej pary, Marty i Marcina, która podzieliła się z nami swoimi pomysłami...

Niepowtarzalna forma

Krótki film jest oryginalną formą podziękowania rodzicom – na pewno zapadnie dłużej w pamięć niż sam tylko bukiet kwiatów oraz standardowy przebój „Cudownych rodziców mam”. Będzie też trwałą pamiątką, którą będzie można zawsze obejrzeć i do której miło będzie wracać.

Typowy czas trwania takiego filmu mieści się w przedziale 3-5 minut – podobnie jak czas trwania standardowego teledysku ślubnego. Forma zbliżona do klipu jest zresztą jedną z popularniejszych opcji wykonania takiego filmiku.

Filmik z podziękowaniami nie powinien być zbyt długiFilmik z podziękowaniami nie powinien być zbyt długi (by betsyweber )

Kiedy zaprezentować filmik?

Gotowy film puszczamy gościom podczas wesela w chwili, którą przewidzieliśmy na złożenie podziękowań rodzicom. Przed pokazem przydałaby się krótka zapowiedź oraz podziękowania ustne i wręczenie kwiatów.

Samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?

Filmik możemy wykonać samodzielnie, ale pamiętajmy, że jest to trudniejsze niż skompletowanie zdjęć do albumu. Jeśli nie robiliśmy nigdy wideo, lepiej będzie skorzystać z usług specjalistów w tej dziedzinie. Może się tym zająć ta sama firma, która oferuje usługę wideofilmowania na weselu.

Przed podjęciem decyzji obejrzyjmy koniecznie portfolio paru firm. Najlepiej jest wybrać taką, która robi dobre teledyski ślubne. Osoby specjalizujące się wyłącznie w długich filmach mogą nie sprawdzić się w bardziej dynamicznym, kilkuminutowym klipie.

Teledyskiem dla rodziców może się zająć ta sama firma, którą wynajmiemy do filmowania weselaTeledyskiem dla rodziców może zająć się ta sama firma, którą wynajęliśmy do filmowania wesela (by bytalat )

Nie na ostatnią chwilę

Umówmy się na nakręcenie filmu odpowiednio wcześnie. Im więcej scen w różnych miejscach chcemy nakręcić, tym wcześniej się za to zabierzmy. Pamiętajmy, że musimy zostawić naszym filmowcom czas na obróbkę techniczną i dopieszczenie dzieła – wybór scen, montaż, wplecenie muzyki itp.

Zainteresują Cię również

M&M – podziękowania dla rodziców M&M – podziękowania dla rodziców
Bukiet kwiatów i dedykacja piosenki „Cudownych rodziców mam” coraz rzadziej wystarczają Młodym Parom, które w dniu ślubu pragną...
Panna Młoda na rolkach Panna Młoda na rolkach
Widzieliście kiedyś Pannę Młodą na rolkach? Nie? To teraz macie okazję! Okazuje się, że suknia ślubna wcale nie wyklucza...

Nagrywamy filmik!

Nawet jeśli decydujemy się wykonać wideo sami, nie pozwólmy, aby było one kiepskiej jakości, ze złym dźwiękiem i „trzęsącym się” kadrem. Zrezygnujmy raczej z pomysłu filmowania telefonem komórkowym. Film dobrej jakości można wykonać przy użyciu aparatu fotograficznego (lustrzanki cyfrowej).

Słowa podziękowań mogą przybrać przeróżną formęSłowa podziękowań mogą przybrać przeróżną formę (by calamity_photography )

Ścieżka dźwiękowa

Warto zastanowić się nad ścieżką dźwiękową do filmiku. Wideo nie powinno składać się tylko z wypowiedzi Młodych oraz ciszy i ewentualnych odgłosów otoczenia.  Podkładem może być na przykład ścieżka muzyczna bez wokalu, albo też ulubiony przebój rodziców.

W lesie, na wycieczce czy w domowym zaciszu?

Przemyślmy też, gdzie chcemy nakręcić sceny do naszego filmiku. Może na łące wśród kwiatów, w lesie, na podwórku (przywołując wspomnienia sprzed lat, bujając się na huśtawkach)? Może podczas wycieczki, w ciekawym miejscu, albo wręcz przeciwnie – w domowym zaciszu, na przykład w kuchni podczas pieczenia ciasteczek? Pomysłów jest wiele, wszystko zależy od inwencji Młodej Pary. W poszukiwaniu inspiracji warto zobaczyć przykładowe filmiki w internecie.

Swój wyjątkowy filmik możecie nagrać w dowolnym miejscuSwój wyjątkowy filmik możecie nagrać w dowolnym miejscu (by gi )

Girlandy, tabliczki, transparenty

Kwintesencją filmu są oczywiście podziękowania dla rodziców. Mogą być wypowiadane przez Młodych albo pokazane w ciekawy sposób w formie pisanej (np. tabliczki unoszone przez parę, ciasteczka z literkami jako finałowa scena wideo kręconego w kuchni, podziękowania wyrysowane kredą, ułożone z kwiatów, Scrabbli, pisane na kartce przez parę w trakcie jednej ze scen…). Jeśli film składa się z wielu zmontowanych scen, warto po każdej sekwencji umieścić element podziękowania.

Na potrzeby filmu Para Młoda może własnoręcznie wykonać transparentNa potrzeby filmu Para Młoda może własnoręcznie wykonać transparent (by bigwindyorfire )

Kadry z życia rodzinnego

Możemy wpleść do filmu sceny związane ze wsparciem rodziców w ważnych momentach życia. Ilustrujące nasze pasje; pokazujące świadectwo maturalne i dyplom ukończenia studiów, piękne chwile z dzieciństwa, radość z nowego mieszkania, zdobywanie umiejętności (jazda na rowerze, łyżwach, prawo jazdy) i wspólne spędzanie czasu (gra w piłkę, wspólne wyprawy)…

Prezentacja multimedialna

Co zrobić, jeśli nie chcemy obciążać budżetu ślubnego dodatkową kwotą za profesjonalny film z podziękowaniami, a jednocześnie nie potrafimy sami zrobić ładnego filmu? Możemy stworzyć nasze podziękowania jako prezentację multimedialną (w programie Power Point albo podobnym). Do slajdów wstawmy kolejno zdjęcia z podpisami, karty z podziękowaniami, inne elementy graficzne. Jako tło muzyczne wybierzmy odpowiedni plik mp3. Programy do tworzenia prezentacji dają wiele możliwości, a jednocześnie są nieskomplikowane w obsłudze.

Zainteresują Cię również

Jak książę na białym koniu? Pomysł na zaręczyny Jak książę na białym koniu? Pomysł na zaręczyny
Zaręczyny, czy to tradycyjne w gronie rodzinnym czy bardziej osobiste sam na sam, są chwilą niezwykle wzruszającą i... ulotną....
Save The Date – nowoczesna forma zaproszeń Save The Date – nowoczesna forma zaproszeń
Większość z nas wręcza swoim gościom papierowe zaproszenia ślubne. Pieczołowicie wybieramy ich szatę graficzną, wymyślamy...

Kwiecisty pomysł na powiedzenie Kwiecisty pomysł na powiedzenie "dziękuję" (by alicepopkorn )