Wieczór kawalerski na paintballu – czyli sposób na niezapomniany wieczór kawalerski

 

Wieczór kawalerski to najważniejsza impreza przed zbliżającym się wielkimi krokami ślubem. W końcu zgodnie z tradycją to ostatnia impreza, w której mężczyzna uczestniczy jako kawaler.

Warto więc zadbać o odpowiednią oprawę i atmosferę tego wydarzenia, tak aby na długo zapadło w pamięci przyszłego Pana Młodego i pozostałych uczestników. Jedną z najpopularniejszych ostatnimi czasy atrakcji organizowanych na wieczór kawalerski jest paintball.

Maska ochraniajaca głowę i twarz tobardzo ważny element wyposażenia do gry w paintballMaska ochraniajaca głowę i twarz tobardzo ważny element wyposażenia do gry w paintball (by photolady2000 )

Zainteresują Cię również

Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę
Jak wiadomo organizacja wieczoru kawalerskiego to domena świadka, ale jeśli ów świadek nie ma pomysłu lub czasu na...
Fotobudka - jedna z najmodniejszych atrakcji weselnych Fotobudka - jedna z najmodniejszych atrakcji weselnych
Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młode Pary chcą, aby był to udany i niezapomniany wieczór, dlatego oprócz wyboru...

Paintball – co to takiego?

Paintball jest to gra zespołowa, w której gracze podzieleni na drużyny prowadzą miedzy sobą pozorowaną walkę w oparciu o różnego rodzaju scenariusze. Bronią w grze są tzw. markery – czyli urządzenia, które za pomocą sprężonego powietrza wyrzucają z siebie kulki wypełnione farbą. Każdy kto zostanie trafiony przez pocisk z farbą, zostaje automatycznie wyeliminowany z gry. Do gry w paintball niezbędny jest specjalny strój ochronny i maska.

Trafienie kulką z farba oznacza eliminacje z gryTrafienie kulką z farba oznacza eliminacje z gry (by csb555 )

Paintball laserowy

Alternatywą dla tradycyjnego paintballu jest paintball laserowy. Tu również uczestnicy podzieleni są na drużyny a cała gra opiera się na konkretnych scenariuszach, jak np. ochrona zakładnika, zdobywanie flag, czy też polowanie.

Jest to idealne rozwiązanie jeśli nie chcemy wypożyczać specjalnych strojów, maski i zabezpieczenia, obawiamy się bólu i siniaków czy zabrudzenia farbą. Nie ogranicza nas również liczba amunicji. Gracze otrzymują specjalne karabiny strzelające niewidoczną wiązką laserową oraz kamizelki wyposażone w zestaw czujników i diod. Realizmu grze dodaje błysk broni imitujący padające strzały.

W hali czy plenerze?

Tradycyjny paintball może być organizowany zarówno w specjalnie do tego celu przystosowanych budynkach jak i w plenerze. Areny wewnątrz budynków składają się zazwyczaj z kilku poziomów a całość tworzy skomplikowany labirynt z rozlokowanymi różnego rodzaju przeszkodami. Gra na świeżym powietrzu organizowana jest przeważnie na specjalnie do tego celu wyznaczonym terenie, na którym znajdują się wszelkie rodzaju przeszkody naziemne i podziemne - wieżyczki, rowy czy przeszkody naturalne.

W przypadku paintballu laserowego gra ogranicza się jedynie do wnętrza budynku.

Zainteresują Cię również

Pomysłowy prezent na wieczór kawalerski Pomysłowy prezent na wieczór kawalerski
Wielu przyszłych Młodych Panów nie wyobraża sobie nie mieć wieczoru kawalerskiego. Koledzy prześcigają się w pomysłach na...
Menu na wieczór kawalerski   Menu na wieczór kawalerski
Jedzenie zdecydowanie nie jest na pierwszym miejscu podczas organizowania wieczoru kawalerskiego. Jeśli jednak planujemy imprez...

Paintball laserowy, czyli Paintball laserowy, czyli "czysta" wersja tradycyjnego paintballu (by heipei )

Arena do paintballa, to prawdziwy tor przeszkódArena do paintballa, to prawdziwy tor przeszkód (by keepitsurreal )

Dla kogo?

Paintball w ramach wieczoru kawalerskiego to idealny wybór dla wszystkich lubiących dobrą zabawę i przypływ adrenaliny. Aby gra się udała potrzeba co najmniej 10 osób, choć wiadomo,, że im więcej tym lepiej! Cały potrzebny sprzęt dostarcza organizator, a zabawa trwa zwykle 3 godziny.

Ceny

Ceny w przypadku paintballa tradycyjnego wahają się od 30 do 150 zł za osobę w zależności od miasta, czasu trwania gry, ilości kulek i dodatkowych atrakcji. Za godzinę gry w paintball laserowy zapłacić trzeba natomiast około 30 - 50 zł za osobę.

Cały potrzebny do gry sprzęt wliczny jest w cenę gry i dostarczany przez organizatoraCały potrzebny do gry sprzęt wliczany jest w cenę gry i dostarczany przez organizatora (by mustafakhayat )

Paintball to idealna pomysł na ciekawie i aktywnie spędzony wieczór kawalerskiPaintball to idealna pomysł na ciekawie i aktywnie spędzony wieczór kawalerski (by no3rdw )

Zainteresują Cię również

Kwartet smyczkowy na ślubie Kwartet smyczkowy na ślubie
Wynajęcie kwartetu smyczkowego to wspaniały pomysł na zapewnienie niezapomnianej oprawy muzycznej ślubu. Piękny i subtelny d...
Ślub przy dźwiękach skrzypiec – wywiad z Trio Mosso Ślub przy dźwiękach skrzypiec – wywiad z Trio Mosso
Czy myśleliście kiedykolwiek o upiększeniu uroczystości ślubnej lub przyjęcia weselnego (np. pod chmurką) występem tria...

 

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location