Ślub w Afryce – zwyczaje ślubne plemion afrykańskich. Nasz wymarzony ślub w Afryce

Afrykańskie zwyczaje ślubne ze względu na różnorodność kulturową zamieszkujących kontynent plemion zdecydowanie różnią się od siebie.

Poszczególne plemiona mają swoje własne, oryginale tradycje oraz obyczaje ślubne, które w niektórych regionach są już jednak łączone z bardziej współczesnymi. Tym co wyróżnia afrykańskie sposoby uczczenia tego niezwykłego dnia są zasady jakich musi przestrzegać Panna Młoda.

alt Afryka jest bardzo zróżnicowanym kontynentem w wieloma plemionami o odmiennej kulturze (by neate_photos )

Zainteresują Cię również

Wesele jak z azjatyckiej baśni? Wesele jak z azjatyckiej baśni?
Pluszowe misie, kolorowe balony, suknie księżniczek, karoce, baśniowy las w tle; albo inaczej: hollywoodzki sen, mafiosi, wie...
Ślub i wesele w Turcji Ślub i wesele w Turcji
Turcja to ciekawy kraj, który znamy głównie z wakacyjnych wycieczek. Zachwyca wspaniałą pogodą, wyśmienitą kuchnią (na kt...

Plemię Karo

Plemię Karo na przykład ma ciekawy zwyczaj związany z zalotami. Kiedy kończy się lato, a z nim pora zbiorów, członkowie plemienia przystrojeni w barwne ozdoby rozpoczynają wspólne tańce, podczas których mężczyźni kręcąc biodrami starają przypodobać się swoim partnerkom.

Poszczególne plemiona mają swoje własne, oryginale tradycje oraz obyczaje ślubnePoszczególne plemiona mają swoje własne, oryginale tradycje oraz obyczaje ślubne (by infomatique )

Plemię Suahili

Suahili, kenijskie plemię, w ogóle nie uznaje zalotów. Kobiety żyją w społecznej segregacji i postępują według islamskiego prawa.

Wybór przyszłego męża nie należy do nich, ponieważ za większość dziewczyn tego wyboru dokonali starsi. Podczas przygotowań do ślubu Panna Młoda poddawana jest zabiegom upiększającym oraz zdobywa wiedzę, potrzebną w małżeńskim życiu – kobieta zwana somo uczy dziewczynę jak przynieść mężowi rozkosz. Zdarza się, iż często radzi młodej parze w razie kłopotów nawet podczas nocy poślubnej. Jeżeli chodzi o samą uroczystość, to właśnie w trakcie zaślubin Pan Młody po raz pierwszy widzi twarz przyszłej żony, gdy ściąga jej z twarzy zasłonę tzw. bui-bui, oraz daje jej naszyjnik ze złota. Uroczystość w meczecie, która jest przypieczętowaniem związku, odbywa się tylko w męskim towarzystwie.

Ślub to bardzo emocjonujący dzień, również dla gości Ślub to bardzo emocjonujący dzień, również dla gości (by infomatique )

Plemię Ndebele

Z kolei w plemieniu Ndebele wszelkie sprawy związane ze ślubem rozpoczyna się od negocjacji loboli. Pan Młody musi zapłacić określoną sumę w postaci inwentarza. Po zakończeniu wstępnych rozmów przyszła Panna Młoda jest odsyłana na dwa tygodnie na odosobnienie. Czas ten przeznaczony jest na naukę jak być dobrą żoną. Pełnię małżeńskiego związku, jego swoistym potwierdzeniem są dopiero narodziny potomka.

Młoda Para w EtiopiiMłoda Para w Etiopii (by runako )

Plemię Wodaabe

Plemię Wodaabe z kolei kultywuje związek narzeczeński. Dość specyficzny, biorąc pod uwagę fakt, iż panna spotyka się z dwójką starających się o jej rękę chłopaków w tym samym czasie. Prawie zawsze są to kuzyni, mniej więcej w tym samym wieku. Jeżeli dojdzie do ślubu z jednym z nich, wcale nie przekreśla to szans drugiego – zdarza się, że „odrzucony” jest przyjmowany w domu Młodej Pary.

Masajowie

Zamieszkujący Kenię Masajowie mają inny, specyficzny zwyczaj. Przed ślubem ojciec Panny Młodej musi ją pobłogosławić, co czyni w następujący sposób – wypluwa odrobinę mleka na głowę i piersi córki, a następnie wypowiada słowa: „Niech Bóg da Ci dużo dzieci”.

Zainteresują Cię również

Miłosne znaczenie kwiatów – kolory, liczby i gatunki Miłosne znaczenie kwiatów – kolory, liczby i gatunki
Kwiaty i ich kolory mają duże znaczenie, zwłaszcza dla osób przesądnych. Jeśli nasza ukochana do nich należy, lepiej upewni...
Mity związane ze ślubem cywilnym Mity związane ze ślubem cywilnym
Ze ślubem cywilnym wiąże się wiele mitów. Wokół słyszy się, jest mniej ważny, pospolity, po którym nie można nawet...

Po wyjściu z domu rodzinnego dziewczyna nie może obejrzeć się za siebie. Wiąże się to z przekonaniem, iż odwrócenie się w takich okolicznościach sprawiłoby, że panna młoda zamieni się w kamień.

W drodze na uroczystość przyszłej żonie pomaga również rodzina Pana Młodego. Jeden z jego przyjaciół, kuzyn lub brat będzie pilnował, żeby droga do nowego domu była bezpieczna i nic nie stanęło Pannie Młodej na przeszkodzie. Oznacza to, że chłopak będzie usuwał pannie młodej spod nóg kamienie i liście a nawet przenosił przez strumienie. Z kolei zadaniem kobiet ze strony Pana Młodego jest odpędzić nieszczęścia od oblubienicy, więc... obrzucają ją najgorszymi obelgami i nakładają na jej głowę garść krowiego łajna. Małżeńskie szczęście ma zależeć od tego jak dziewczyna zniesie wszystkie zniewagi.

alt Afrykańskie zwyczaje ślubne, ze względu na różnorodność kulturową zamieszkujących kontynent plemion, zdecydowanie różnią się od siebie (by neate_photos )

Romantyczny ślub na plażyRomantyczny ślub na plaży (by salimfadhley )

Wymarzony ślub w Afryce

Któż z nas nie marzy o romantycznym ślubie na plaży? A co powiecie na ceremonię na safari wśród dzikich zwierząt? Oczywiście w Afryce to wszystko jest możliwe!

Afryka jest bardzo zróżnicowanym kontynentem i daje nam wiele możliwości zorganizowania naszego najpiękniejszego dnia. Jedno jest pewne i niezmienne – jest tam słonecznie i nawet zimą możemy wyprawić wesele pod gołym niebem.

Zorganizowanie ślubu w afrykańskiej scenerii nie należy do najtańszych i najłatwiejszych, ale czego się nie robi, by spełnić swoje marzenia?

Afryka jest bardzo zróżnicowanym kontynentem i daje nam wiele możliwości zorganizowania naszego najpiękniejszego dniaAfryka jest bardzo zróżnicowanym kontynentem i daje nam wiele możliwości zorganizowania naszego najpiękniejszego dnia (by qudsiyak )

Zainteresują Cię również

Wpadki Młodej Pary na ślubie i weselu Wpadki Młodej Pary na ślubie i weselu
Nie ma wesel idealnych. Są sytuacje niezależne od nas, takie jak ulewa, korek w drodze do kościoła czy nagłe wyłączenie pr...
Ślubne mity Ślubne mity
Biała suknia ślubna, alkohol na weselu albo miesiąc miodowy w słonecznej Grecji.  Ze ślubem i weselem wiąże się wiele...

 

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location