Winietki - jak usadzać gości weselnych? Piękne winietki ślubne

podroz poslubna w azji

Winietki – jedne Pary Młode uważają je za absolutny „must have” na weselu, inne za zbędny dodatek. Czy warto się na nie zdecydować?

 Winietki przyczepione do pięknych stojaczkówWinietki przyczepione do pięknych stojaczków (by 2sistersphotopro )

Co to są winietki?

Winietki są to karteczki z imieniem i nazwiskiem, przyporządkowujące gościa do danego miejsca przy stole. Oprócz tego praktycznego aspektu, mogą być również piękną ozdobą stołu, a także upominkiem dla gości weselnych.

Zainteresują Cię również

Samodzielnie zrobione zaproszenia ślubne Samodzielnie zrobione zaproszenia ślubne
Wielu Nowożeńców w celu obniżenia kosztów związanych ze ślubem i weselem, stara się jak najwięcej rzeczy zrobić samodzielnie....
Papeteria ślubna Papeteria ślubna
Ślubna papeteria, czyli: zaproszenia, winietki, zawieszki na butelki, karta dań weselnych i inne tego typu elementy uważane są...

Winietki mogą nawiązywać do motywu przewodniego weselaWinietki mogą nawiązywać do motywu przewodniego wesela (by ryan_polei )

Tradycyjne winietkiTradycyjne winietki (by 2sistersphotopro )

Winietki – tak czy nie?

Zwolennicy i przeciwnicy wciąż sprzeczają się o przydatność winietek. Dla jednych są zbędnym dodatkiem, dla drugich obowiązkiem. Czy powinniśmy więc je mieć na swoim weselu?

Wiele osób nie wyobraża sobie nie mieć ich na przyjęciu weselnym. Są wyrazem elegancji, ale i pomysłowości. Dzięki nim goście wiedzą, gdzie mają zająć miejsce, najczęściej otaczani są rodziną lub znajomymi. Jednym słowem, winietki zapobiegają chaosowi i kłótniom.

Inni z kolei twierdzą, że to właśnie winietki stoją za nieporozumieniami. Jak wśród dwustu miejsc znaleźć swoje? Na to też jest rozwiązanie. W przypadku mniejszych stołów na drzwiach można wywiesić listę, na której goście będą przyporządkowani do każdego z nich.

Pomysłowe winietki z wykorzystaniem korków od winaPomysłowe winietki z wykorzystaniem korków od wina (by ryan_polei )

Winietki w ozdobnych ramkachWinietki w ozdobnych ramkach (by 2sistersphotopro )

Jak ustawić winietki?

Ustawiając winietki powinniśmy kierować się kilkoma zasadami:

Zainteresują Cię również

Zaproszenia ślubne Zaproszenia ślubne
Ślub i wesele wymagają drukowanych zaproszeń. Jest to tak ważna uroczystość, że telefoniczne powiadomienie gości może być nie...

 

1. Poznajmy plan sali weselnej: czy stoły będą okrągłe czy podłużne, jak będą ustawione, ile osób przy każdym z nich może usiąść.

2. Istnieje zasada, że najbliższa rodzina powinna siedzieć przy Młodej Parze.

3. Starajmy się usadzać gości według ich sympatii. Jeśli ciocia Zosia nie przepada za ciocią Anią, to nie starajmy się ich pogodzić na siłę sadzając obok siebie.

4. Młodych gości tj. kuzynów, koleżanki i kolegów posadźmy przy jednym stole. Ciocie, wujkowie i babcie niech cieszą się swoim towarzystwem przy osobnych stolikach.

5. Dowiedzmy się jak mają na imię osoby towarzyszące naszych gości. Zdecydowanie lepsze jest napisanie imienia i nazwiska niż „osoba towarzysząca”.

Winietki zrobione z… szarego papieruWinietki zrobione z… szarego papieru (by ryan_polei )

Ciekawy pomysł na winietkęCiekawy pomysł na winietkę (by ryan_polei )

Winietka – piękna pamiątka

Winietki mogą mieć różną formę. Najczęściej są w postaci małych karteczek ustawionych na talerzach, ale Młode Pary często starają się być nieco bardziej oryginalne i wymyślają nowe sposoby umieszczenia winietek. Ważne, aby ich styl dopasowany był do wesela. Karteczki z imionami i nazwiskami mogą być przyczepione szpilką do soczyście zielonego jabłka czy pomarańczy, wetknięte w słodką babeczkę albo wygrawerowane na drewnianych deseczkach. W sprzedaży są też urocze stojaczki (np. w kształcie gołębi, aniołów, drzewek czy serduszek) na których umieszcza się winietkę. Inną opcją jest umieszczenie imienia i nazwisko gościa (albo zdjęcia) w małej ramce. Taka winietka może być też pięknym podziękowaniem za przybycie na wesele.

Listy, na których goście przyporządkowani są do numeru stołuListy, na których goście przyporządkowani są do numeru stołu (by ryan_polei )

Pięknie, smacznie i zdrowo!Pięknie, smacznie i zdrowo! (by mssarakelly )